Danit Peleg

Harrojini blerjet. Së shpejti mund t'i shkarkoni veshjet tuaja të reja

1,588,648 views • 6:20
Subtitles in 41 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Veshjet e shkarkuara, të printuara mund të bëhen pjesë e dollapit tuaj. Çka filloi për dizajneren Danit Peleg vetëm si projekt në shkollën e modës, u kthye në një koleksion dizajnesh të printuara në 3D që kanë rezistencën dhe elasticitetin e veshjeve të përditshme. "Moda është diçka shumë fizike," thotë ajo. "Pyes veten se si do të dukej bota kur veshjet tona do të ishin të digjitalizuara."

About the speaker
Danit Peleg · Fashion designer

Danit Peleg created the first 3D-printed fashion collection printed entirely using home printers.

Danit Peleg created the first 3D-printed fashion collection printed entirely using home printers.