Young-ha Kim

Јонг - ха Ким: Биди уметник, токму сега!

1,799,697 views • 16:57
Subtitles in 24 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Зошто воопшто престануваме да си играме и да создаваме? Со шарм и хумор, познатиот корејски автор Јонг-ха Ким се повикува на светските уметници со цел да ве охрабри да го ослободите детето во вас — уметникот кој сака да си игра засекогаш. (Снимено на TEDx Сеул).

About the speaker
Young-ha Kim · Writer

One of the premiere writers of his generation, Korean novelist Young-ha Kim weaves tales that speak to the thrills and challenges of young Koreans in our increasingly globalized and ever-changing world.

One of the premiere writers of his generation, Korean novelist Young-ha Kim weaves tales that speak to the thrills and challenges of young Koreans in our increasingly globalized and ever-changing world.