Michael Hansmeyer

Michael Hansmeyer: Te ndërtosh forma të paimagjinueshme

865,999 views • 11:07
Subtitles in 26 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

I frymëzuar nga ndarja qelizave, Michael Hansmeyer shkruan algoritme që skicojnë format e mahnitshme miliona faqëshe. Asnjë person nuk mund ti vizatojë ato me dorë, por ato mund të realizohen — dhe ato mund jenë nje revolucion në të menduarin tonë rreth arkitekturës.

About the speaker
Michael Hansmeyer · Computational architect

Michael Hansmeyer is an architect and programmer who explores the use of algorithms and computation to generate architectural form.

Michael Hansmeyer is an architect and programmer who explores the use of algorithms and computation to generate architectural form.