Rubinkowo Youth
x = independently organized TED event

This event occurred on
May 29, 2024
Toruń, Kujawsko-pomorskie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Kino CAMERIMAGE
rynek Nowomiejski 28
Toruń, Kujawsko-pomorskie, 87-100
Poland
Event type:
Youth (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Rubinkowo ­Youth events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Kamil Stawiany

student
Kamil Stawiany, od wczesnych lat angażował się społecznie, działając w gimnazjum w organizacjach młodzieżowych, takich jak Młodzi Dla Wolności i Polska 2050. W 2019 roku dołączył do ZHP, gdzie zdobył stopień instruktorski przewodnika oraz najwyższy stopień harcerski Harcerza Rzeczpospolitej. Pełnił różne funkcje, w tym opiekuna i skarbnika drużyny zuchowej, organizując programy obozów i wyjazdów, a także promując turystykę i naukę poprzez warsztaty.

Kuba Maciejewski

student
"Cześć, mam na imię Kuba i jestem uczniem 3 klasy II LO w Koninie. Od ponad 2 lat działam społecznie, a moje początki zaczęły się od inicjatywach związanych z klimatem oraz energetyką. W zeszłym roku wraz z moimi znajomymi realizowaliśmy nasz projekt społeczny "oEnergii", który został nagrodzony tytułem Złotego Wilka w ramach olimpiady ZWZT. Zajmowaliśmy się edukacją z zakresu energetyki, zmian klimatycznych oraz promowaliśmy oszczędzanie energii wśród najmłodszych. Samą energetyką interesuje się od dłuższego czasu, więc zdecydowałem się, że również na moim przemówieniu chcę o tym opowiedzieć. Poruszę kwestie, czym jest proces sprawiedliwej transformacji, innych nieoczywistych źródeł energii, oraz zagrożeń które czekają nas w przyszłości w kontekście energii."

Łukasz Wojtkowski

profesor
Od ponad 15 lat koordynuję pracę zespołów badawczych i strategicznych z zakresu business development, marketingu i brandingu. Specjalizuję się w przygotowywaniu strategii business development i tworzeniu modeli rozwoju technologii dużych przedsiębiorstw, startupów oraz innowacyjnych projektów B+R. Jest pomysłodawcą, managerem, analitykiem ekosystemów badawczo-rozwojowych w Polsce, Anglii, Holandii, Portugalii i Belgii. Jednocześnie jest wykładowcą i badaczem na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie zajmuje się prowadzeniem badań i zajęć z zakresu relacji człowieka i technologii AI, machine learningu oraz algorytmów.

Maja Bodek

student
Maja to działaczka społeczna z doświadczeniem w zarządzaniu projektami, wymianami zagranicznymi i organizacji wydarzeń. Już w wieku 17 lat organizowała wymianę polsko-norweską Inspire Poland! Pracowała w takich projektach jak Twój Głos W Szkole, Akademia Działaczy czy Pszczoły Fajne Owady. Laureatka programów OneToMają VitalVoices, Olimpiady ZWZT, Liderzy Społeczności ZWZT i Akademii EkoAsów. Obecnie aktywnie działa w Fundacji Impuls.

Michał Pszczółkowski

profesor
Michał Pszczółkowski, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Autor wielu nagradzanych koncepcji, uhonorowany między innymi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Kulturowego. Członek stowarzyszenia historyków sztuki i Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Milena Nowak

student
"Nazywam się Milena i jestem pasjonatką astronautyki oraz zarabiania pieniędzy w nietuzinkowe sposoby. Uczę się w III klasie I LO w Kielcach na profilu matematyczno-fizycznym. Uważam, że stagnacja to krok wstecz, dlatego w wolnym czasie stawiam na rozwój osobisty - czytam książki non-fiction, chodzę na zajęcia koła teatralnego oraz piszę artykuły o lotach kosmicznych. Niedługo rozpoczynam praktyczną część szkolenia szybowcowego."

Natalia Pijet

student
"Hej, jestem tegoroczną maturzystką programu IB w Danii, a także działaczką społeczną. Jako współzałożycielka Edu 2.0 działam na rzecz poprawy polskiego systemu edukacji. Interesuje się psychologią i stosunkami międzynarodowymi i chciałabym z tym wiązać moją przyszłość. Podczas TedxRubinkowo opowiem o sztuce efektywnej nauki, gdzie zagłębimy się w ludzki mózg i różne techniki zapamiętywania. Do zobaczenia w Toruniu!"

Natalia Winowiecka

student
"Cześć! Jestem ambitną studentką Gdańskiego AWF-u, która stale szuka okazji do rozwoju. Moi znajomi pewnie nazwaliby mnie promotorką wychodzenia ze strefy komfortu. Jestem też członkinią Sieci Młodych Liderek, gdzie prowadziłam już swoje pierwsze warsztaty pt. “Jak mieć zdrową relację z social mediami". Dlatego też na TedxRubinkowo opowiem Ci o tym, jak scrollowanie zabija Twoją koncentrację i motywację do działania. Spróbuję również zachęcić Cię do usunięcia social mediów lub przynajmniej ograniczenia korzystania z nich. Do usłyszenia!"

Paweł Książek

student
Paweł Książek, pierwszy Przewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu Inowrocławskiego, działacz społeczny, sportowiec. Aktualnie zaabsorbowany studiowaniem psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Prezes koła naukowego Brevi Manu oraz członek koła naukowego Experior. Cieszący się każdą chwilą młody optymista.

Stanisław Rybak

student
Stanisław Rybak w trakcie swojej przygody w szkole średniej brał udział w wielu kołach naukowych, wydarzenia oraz akcjach społecznych. Będąc przewodniczącym szkoły starł się aktywizować rówieśników oraz zachęcał ich do własnych inicjatyw. Prelegent na VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej, laureat konkursu ,,Młody Wynalazca”.

Organizing team

Wiktoria
Grenda-Wołkow

Toruń , Poland
Co-organizer
  • Inez Sieja
    Team member