WarsawWomen
x = independently organized TED event

Theme: Two Steps Forward

This event occurred on
December 8, 2023
Warszawa, Mazowieckie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Multikino Zlote Tarasy
ul.Zlota 59
4
Warszawa, Mazowieckie, 00120
Poland
Event type:
TEDxWomen (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Warsaw­Women events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Agata Rzędowska

Redaktorka
"Elektromobilność zgłębia od niemal dekady. Redaktorka naczelna ladyingreen.tech oraz pierwsza polska jurorka konkursu Women’s World Car of the Year. Wyróżniona w 2021 roku za cykl podcastów o elektromobilności nagrodą e-Mobility Media Awards. Znalazła się w gronie piętnastu propagatorek zrównoważonego transportu „Remarkable Women in Transport 2022” . Jako jedyna osoba z Polski odbyła dwumiesięczny staż w Norsk elbilforening - największej na świecie organizacji elektromobilnej. "

Agnieszka Elwertowska

Inżynier, analogowa astronautka
Inżynierka, naukowczyni i analogowa astronautka, która wzięła udział w analogowych misjach kosmicznych na Marsie i Księżycu. Pełnomocniczka Fundacji Polski Astronauta 2030 oraz dyrektorka polskiego oddziału Global STEM Initiative. W 2022 roku trafiła na listy Forbes 30 under 30 oraz Leaders of the Future. Od ponad dwóch lat jest kandydatką na komercyjną astronautkę amerykańskiej firmy AdvancingX.

Agnieszka Ziółek

Prawniczka
"Prawniczka, założycielka i właścicielka marki obuwniczej Agazi produkującej wyłącznie z roślinnych alternatyw do skóry. Laureatka zestawienia Startupów Pozytywnego Wpływu przygotowanego przez Koźmiński BusinessHub w ramach Akademii Leona Koźmińskiego."

Alisa Makarenko

Artist
Tancerka, choreografka, psycholożka, wykładowczyni w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Nie uczy, jak trzeba tańczyć. Zabiera uczestników warsztatów, które prowadzi w podróż, w której każdy może odkryć nowy świat, wybrać kim jest i jaki jest jego taniec.

Borys Bińkowski

Badacz edukacji
Doktor nauk geograficznych, badacz edukacji i twórca narzędzi dla edukacji opartych na wiedzy naukowej. Współtwórca szkół niepublicznych, były dyrektor programowy mikroszkoły Akacja. Autor książki: „Szkoła od Nowa: czy nauka o rozwoju człowieka pozwoli nam stworzyć lepszą edukację?

Grupa MoCarta

Artists
Kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu, założony w 1995 roku przez czterech absolwentów Akademii Muzycznych w Warszawie i Łodzi. Zespół tworzą: Filip Jaślar (I skrzypce), Michał Sikorski (II skrzypce), Paweł Kowaluk (altówka) i Bolek Błaszczyk (wiolonczela).

Iluzjonista Y

Iluzjonista
Iluzjonista, magik gwiazd, mentalista oraz autor książki “13 kroków by stać się magicznym”. W 2012 roku został półfinalistą programu Mam Talent. W programie zatytułowanym „Magia Y” oczarowuje gwiazdy polskiego show-biznesu. Miał okazję pokazywać swoją magię takim gwiazdom jak: Mike Tyson, Robert Lewandowski, Jared Leto czy DJ Tiesto. Na co dzień występuje dla największych polskich firm.

Izabela Turczyńska-Buszan

Prawniczka
Prawniczka, założycielka i partnerka zarządzająca w Kancelarii Buszan Orłowski Adwokaci Radcowie Prawni. Od ponad 15 lat tłumaczy język prawny na język ludzki pomagając przedsiębiorcom i inspirując studentów.

Karo Glazer

Artist
Wokalistka, kompozytorka, której głos to nie tylko cztery oktawy i nieprzeciętna ekspresja wyrazu, ale przede wszystkim głos napędzający współczesne pokolenie kobiet do przekraczania granic, niepoddawania się, stania zawsze w swojej prawdzie i podążania za marzeniami.

Katarzyna Wierzbowska

Przedsiębiorczyni
"Przedsiębiorczyni, innowatorka społeczna i ekspertka w obszarze wspierania kobiet i równowagi płci w biznesie. Założycielka i wieloletnia prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet oraz pomysłodawczyni Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Współzałożycielka startupu Sophia Health, funduszu venture capital Black Swan oraz sieci Inwestorek Indywidualnych. Entuzjastka zdrowego i zrównoważonego stylu życia, szczęśliwa mężatka i matka trójki dorosłych dzieci."

Kira Sukhoboichenko

Student
"17-latka. Założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków i fundacji o tej samej nazwie, a także pomysłodawczyni Międzynarodowego Dnia Plecaka. Jedna z bohaterek książki Justyny Sucheckiej „Young Power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” oraz “Pewna TY” Magdaleny Kieferling. W 2021 i 2022 roku znalazła się na liście “Mistrzynie LinkedIn – 25 kobiet, które warto obserwować” w magazynie “Forbes Women Polska”. "

Kuba & Vova

Atists
Kuba Makowczyński i Vova Makovski - duet handpanów. Kubę i Vovę połączyła pasja do handpanów. Kuba jest tancerzem i właścicielem warszawskiego studio tańca "Viva Cuba", Vova jest aktorem i tancerzem. Muzyka jest dla nich piękną podróżą, medytacją i sposobem wyrażania emocji.

Lalu Slavicka

Artist
Wokalistka, saksofonistka. Po 13 latach pracy w dużych korporacjach stanęła u progu wypalenia zawodowego. Odważyła się powiedzieć dość i postawić na muzykę, którą zostawiła za sobą wiele lat wcześniej. Lalu ma misję - chce inspirować innych, dawać do myślenia, skłonić do zatrzymania i zrozumienia, że można i da się żyć w zgodzie ze sobą i swoją intuicją. Występuje w duecie z Basią Derlak.

Małgorzata Ohme

Przedsiębiorczyni, Psycholożka
Psycholożka, psychoterapeutka, przedsiebiorczyni. Współwłaścicielka platformy wsparcia psychicznego dla pracodawców Mindgram oraz platformy dla kobiet Oh!Me. Towarzyszy kobietom w ich drodze rozwoju. Ma swój kanał YT Gosia Ohme gdzie prowadzi codziennie program Kafka’15, w którym rozmawia z ekspertami psychologii, rozwoju osobistego, duchowości, zdrowia.

Marta Kobińska

Finansistka
Finansistka z 25-letnim stażem w międzynarodowych korporacjach m.in: Capgemini i Publicis Group. Prezeska Fundacji Bezpieczni Finansowo i autorka bloga o tej samej nazwie. Mentorka i coach w zakresie budowania osobistej strategii finansowej i rozwijania dojrzałej relacji z pieniędzmi. Pasjonatka psychologii, mama dwójki wspaniałych dzieci, pięciu kotów i jednego psa.

Monika Brzózka

Finansistka, Płetwonurek
Doświadczona dyrektorka finansowa i managerka do zadań specjalnych, z tytułem MBA. Zawodowo identyfikuje i eliminuje marnotrawstwo w procesach biznesowych. Mentorka w dwóch edycjach największego polskiego programu mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu. Prywatnie pasjonatka nurkowania i miłośniczka kotów rasy Maine Coon.

Sylwia Chrabałowska

Aktywistka
Fundatorka i prezeska Fundacji Moc Kobiet. Założycielka wydawnictwa Moc Media. Doktorantka w Instytucie Zarządzania SGH i mentorka w Programie Mentoringowym Szkoły Głównej Handlowej. Członkini Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz Polskiej Izby Książki. Wyróżniona w Galerii 10 Kobiet SGH podczas Tygodnia Kobiet Sukcesu 2023. Współorganizatorka kampanii Kobiety na Wybory.

Organizing team

Agnieszka
Becler

Warszawa, Poland
Organizer

Ewa
Turek

Warsaw, Poland
Co-organizer