Politechnika Gdańska
x = independently organized TED event

Theme: Future

This event occurred on
November 25, 2023
Gdańsk, Pomorskie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Gmach główny
11/12 Gabriela Narutowicza
Gdańsk, Pomorskie, 80-233
Poland
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Politechnika ­Gdańska events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Aleksandra Mielewczyk-Gryń

Profesorka, Specjalistka w Technologiach Wodorowych
Prof. Aleksandra Mielewczyk-Gryń to ceniona naukowczyni specjalizująca się w technologiach wodorowych oraz materiałach ceramicznych. Jej badania skupiają się na roli wodoru w przyszłości energetyki.

Bartosz Felski

Profesor Architektury i Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju
Prof. Bartosz Felski to wybitny architekt i ekspert ds. zrównoważonego rozwoju. Jego badania koncentrują się na projektowaniu zrównoważonym, bioklimatycznym i klimaadaptacyjnym, a także na wpływie architektury na zmiany klimatu. Jest profesorem na Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych oraz członkiem różnych organizacji i grup eksperckich związanych z budownictwem zrównoważonym.

Jacek Rumiński

Prof. Dr inż., Nauczyciel, Naukowiec, Przewodniczący Rady Naukowej Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji
Prof. Jacek Rumiński to optymista, nauczyciel i inżynier specjalizujący się w inżynierii biomedycznej. Jest przewodniczącym Rady Naukowej Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji oraz prezesem klubu AI Bay – Zatoka Sztucznej Inteligencji. Dodatkowo, jest członkiem Komitetu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk.

Jan Krakowski

Absolwent Politechniki Gdańskiej, Specjalista ds. Marketingu i Sprzedaży, Pasjonat Nowych Technologii w Sporcie
Jan Krakowski to absolwent Politechniki Gdańskiej, specjalizujący się w zarządzaniu inżynierskim oraz zarządzaniu międzynarodowym. Przez lata zdobywał doświadczenie w dziedzinie marketingu i sprzedaży, współpracując z renomowanymi firmami takimi jak Emanuel Berg, Ambient System i Cstore. Aktualnie, w Grupie Wyborczej, odpowiada za współpracę z domami mediowymi. Po godzinach oddaje się swojej pasji do sportu oraz nowoczesnych technologii. Jest aktywnym triathlonistą, prowadzi blog oraz organizuje wydarzenia w ramach inicjatywy Invictus 3City.

Joanna Mytnik

Dr. Hab.,Ekspert ds. Neurotechnologii i Edukacji
Dr. hab. Joanna Mytnik to ekspert w dziedzinie neurotechnologii i edukacji. W XXI wieku, w dobie wszechobecnej sztucznej inteligencji, jej badania koncentrują się na redefinicji kompetencji uczniów i studentów, nowych metodach weryfikacji wiedzy oraz strategiach uczenia. Szuka sposobów, jak wprowadzić te zmiany, nie tracąc jednak kluczowej relacji uczeń-mistrz.

Krzysztof Zięba

Prof., Ekonomista, Nauczyciel Akademicki, Twórca treści edukacyjnych
Prof. Krzysztof Zięba to ekonomista z powołania, nauczyciel akademicki i twórca serii podcastów „Off My Desk” oraz kanału YouTube „Ekonomia na spokojnie”. Jego pasja do edukacji przeplata się z zamiłowaniem do ekonomii.

Maciej Panek

Prezes Panek CarSharing
Maciej Panek to Prezes Panek CarSharing, przedsiębiorca, kompozytor oraz certyfikowany mentor biznesu. Jako entuzjasta mobilności współdzielonej i idei współdzielenia, oraz zwolennik zdrowego trybu życia, Maciej przekłada swoje doświadczenia na innowacje i inspiracje w biznesie. Czerpie z obserwacji świata podczas licznych podróży, przenosząc zagraniczne wzorce na polski grunt.

Piotr Szczuko

Profesor, Specjalista w dziedzinie Sztucznej Inteligencji
Prof. dr hab. inż. Piotr Szczuko to ceniony wykładowca na Politechnice Gdańskiej oraz badacz specjalizujący się w sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Jego prace obejmują analizę danych medycznych, biometrycznych i multimedialnych oraz zagadnienia etyki i odpowiedzialności w zastosowaniach AI.

Tomasz Klimczuk

prof. dr hab. inż., inżynier Materiałowy, Naukowiec
Prof. dr hab. inż. Tomasz Klimczuk to pasjonat inżynierii materiałowej, którego praca skupia się na poszukiwaniu nowych związków chemicznych o egzotycznych właściwościach fizycznych. Jego interdyscyplinarna praca obejmuje trzy etapy procesu odkrywania nowych materiałów: synteza, analiza strukturalna i badania właściwości. Tomasz odkrył kilkadziesiąt nowych związków chemicznych, w tym te oparte na uranie, neptunie i plutonie. Jego szczególne zainteresowania skupiają się na nadprzewodnikach.

Tomasz Palak

Radca Prawny, Prelegent, Autor, Wykładowca
Tomasz Palak to doświadczony radca prawny, ceniony prelegent i autor wielu artykułów, publikowanych m.in. na tomaszpalak.pl oraz w prasie branżowej. Jego wiedza była wielokrotnie doceniana na konferencjach takich jak I Love Marketing, Infoshare czy TEDx. Tomasz dzieli się swoją ekspertyzą również jako wykładowca na renomowanych uczelniach, w tym WSB, WSAiB, WSEI i UTH. Jest autorem książki „Internet a prawo – jak się nie potknąć?” oraz pasjonatem gry na gitarze.

Wiktor Sieklicki

Dr inż., Pracownik Politechniki Gdańskiej, Popularyzator Twórczości
Dr inż. Wiktor Sieklicki to pracownik Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa na Politechnice Gdańskiej. Od lat jest związany z programem Odysei Umysłu, gdzie pełni rolę trenera i sędziego. Jego pasją jest popularyzowanie twórczości w procesach dydaktycznych.

Organizing team

Jakub
Kopiczyński

Gdańsk, Poland
Organizer

Grzegorz
Kowalik

Gdańsk, Poland
Co-organizer