SWPS University
x = independently organized TED event

Theme: Łączymy liderów.

This event occurred on
February 29, 2024
Wrocław, Dolnośląskie
Poland

TEDxUniversitySWPS we Wrocławiu to dynamiczna konferencja mająca na celu łączenie liderów myśli, innowatorów oraz specjalistów z różnych dziedzin.

Wydarzenie, skoncentrowane na tematach takich jak psychologia wpływu społecznego, nowoczesne technologie i sztuczna inteligencja, efektywna komunikacja interpersonalna oraz aktualne trendy w dziedzinie żywienia, stanowi platformę dla prezentacji przełomowych idei i strategii.

Na uczestników i uczestniczki czeka seria inspirujących prelekcji i angażujących dyskusji, prowadzonych przez renomowanych ekspertów. Konferencja niesie szansę na pogłębione rozważania dotyczące znaczenia komunikacji i budowania relacji w dzisiejszym świecie, jak również pozwala poszerzyć wiedzę na temat zdrowego żywienia.

TEDxUniversitySWPS zapewnia nie tylko przestrzeń dla prezentacji innowacyjnych koncepcji, lecz także otwiera możliwości do dialogu i rozwoju krytycznego myślenia. Starannie dobrane tematy i prelegenci odzwierciedlają obecne trendy i wyzwania, z jakimi mierzy się współczesne społeczeństwo. Organizatorzy postawili na jakość i aktualność treści, by osoby uczestniczące mogły czerpać maksimum wiedzy i inspiracji. Wydarzenie może stanowić motywację do pogłębienia osobistego i zawodowego rozwoju.

Uniwersytet SWPS
Ostrowskiego 30b
Wrocław, Dolnośląskie, 53-238
Poland
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­S­W­P­S ­University events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Anna Januszewicz

Psycholożka, specjalistka psychodietetyki, wykładowczyni Uniwersytetu SWPS.
W ramach działalności naukowej związana z Centrum Badań Stosowanych nad Zdrowiem i Zachowaniami Zdrowotnymi (CARE-BEH). Interesuje się problemami nadmiernej masy ciała, zaburzeniami odżywiania, trudnościami z utrzymaniem diety. Koordynatorka zespołu specjalistów w Instytucie Psychodietetyki. Posiada bogate doświadczenie w edukacji z zakresu psychodietetyki i psychologii zdrowia.

Bartłomiej Machnik

Badacz i wykładowca akademicki z 13-letnim doświadczeniem na sali wykładowej; prowadzący „Twój Branding” w TV Biznes 24.
Doktor nauk społecznych (specjalność marketing oraz media społecznościowe). Absolwent studiów MBA w obszarze przywództwa i coachingu. Wspiera kadrę menadżerską w obszarach: ustalania strategii marki osobistej, kreowania wizerunku, nawiązywania relacji biznesowych, współpracy z mediami.

Iwo Wieczorek

Wykładowca USWPS, Content & Social Media Expert w Semcore
Wspiera wszelkie procesy kreatywne, zajmuje się tworzeniem i egzekwowaniem strategii komunikacji, w szczególności w social mediach, upewniając się, że wszystkie projekty są nie tylko estetycznie atrakcyjne, lecz także dobrze przemyślane. Swoją wiedzę, doświadczenie i pasję przekazuje dalej, wykładając na wydziale Prawa i Komunikacji Społecznej we Wrocławiu USWPS, kształtując przyszłe pokolenia profesjonalistów z branży kreatywnej. W wolnym czasie zarządza teatrem improwizacji we Wrocławiu – Improwizowane Poniedziałki, gdzie nie tylko występuje jako aktor komediowy, lecz także współtworzy koncepcje spektakli i uczy technik improwizacji komediowej.

Janusz Magoński

Wykładowca, architekt, senior product designer
Wszechstronny projektant produktów cyfrowych z bogatym doświadczeniem kreatywnym i projektowym, które umożliwia mu łączenie różnorodnych perspektyw i tworzenie innowacyjnych rozwiązań. W czasie wolnym prowadzący podcast o szeroko pojętym projektowaniu — „GRADIENTY”.

Krzysztof Piła

Brand & AI designer
Agencja kreatywna MUFU. Kwestią kluczową jest dla niego społeczny wymiar projektowania. Zajmuje się brandingiem i zastosowaniem AI w tym, co robi. Najbardziej lubi projekty kulturalne i społeczne. Fascynuje go historia, teoria projektowania i współczesna ewolucja dizajnu. Poza tym jest zwolennikiem funkcjonalizmu i fotografem.

Krzysztof Waraksa

Strateg i współzałożyciel North Star, marketingowej agencji consultingowej dla start-upów i spółek technologicznych
Pasjonat budowania produktów cyfrowych na wstępnych fazach rozwoju (zero-to-one). Pracując w różnych firmach, od startupów po korporacje, zdobył doświadczenie w zakresie strategii biznesowej, design-driven innovation, procesu kreatywnego i brandingu. Wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego i USWPS.

Mariusz Wszołek

dr hab. Mariusz Wszołek, prof. USWPS
Komunikolog. Profesor w Katedrze Grafiki Uniwersytetu SWPS. Naukowo zajmuje się teorią i praktyką projektowania komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem partycypacyjnych i zrównoważonych podejść do projektowania. Redaktor serii wydawniczej „Manual”, autor książek i artykułów z zakresu reklamy, teorii projektowania i alternatywnych dokryn projektowych. Prodziekan ds. studenckich na Wydziale Prawa i Komunikacji Społecznej we Wrocławiu oraz zastępca dyrektora Instytutu Projektowania USWPS. Kierownik Katedry Grafiki. Ponadto aktywny projektant i konsultant w zakresie strategii, kreacji oraz polityki komunikacyjnej firm i instytucji.

Michał Wrzosek

Doktor, dietetyk kliniczny, ekspert TV, przedsiębiorca.
W social mediach obserwuje go 1,8 mln osób. Autor Metody Respo i właściciel Centrum Respo, poradni dietetycznej, która zatrudnia 74 dietetyków i pomogła swoim podopiecznym schudnąć 223 461 kg.

Monika Sabat

Aktywistka, zawsze w ruchu! Zawodowo od wielu lat związana z jednym z największych operatorów restauracyjnych w Europie.
Swoją karierę zaczynała w logistyce i zakupach. Jednocześnie od lat zajmuje sie projektami i pracą z portfolio, a obecnie również warsztatami i treningiem mentalnym. Jedna z założycielek Wrocławskiego Anglojęzycznego klubu Toastmasters: Wroclove Speakers. Fanka wystąpień publicznych, uczestniczka konkursów, trenerka, facylitatorka medytacji aktywnych. W czasie wolnym podróżniczka, kitesurferka, wielbicielka nowych wyzwań, sportu, entuzjastka ideologii zero waste.

Paulina Ignatowska

Wiceprezeska Fundacji K.I.D.S
W Fundacji działa od 5 lat i odpowiada za budowanie relacji z Polskimi szpitalami pediatrycznymi. W 2023 w imieniu Fundacji była liderką zespołu organizującego międzynarodową konferencję Pediatric Innovation Day w ramach konsorcjum i4KIDS. Z wykształcenia jest psychologiem społecznym i Service Designerem wykształconym przez SWPS. Doradza organizacjom i firmom jak lepiej projektować usługi i rozwiązania i uczy je pracy z przyszłością.

Tomasz Gulak

Szkoleniowiec, networker, działacz społeczny i przedsiębiorca.
W 2012 r. założył skoncentrowaną wokół rozwoju personalnego organizację „Wyjdź przed Szereg”, a w 2018 r. stworzył cykl ogólnopolskich wydarzeń „Kobieto Wyjdź przed Szereg”. Dzięki swoim działaniom wydobywa z ludzi potencjał, który często jest schowany bardzo głęboko. Jest przykładem na to, że „chcieć to móc” i z powodzeniem wprowadza swoje wizje w życie. Jego optymizm jest jak magnes, dzięki czemu tworzy sieci inspirujących kontaktów. Na scenie występuje z najlepszymi i najbardziej znanymi mówcami, a w salach warsztatowych prowadzi zajęcia dla polskich i międzynarodowych organizacji. Występuje w mediach i social mediach. Jest również fundatorem i prezesem Fundacji Wyjdź przed Szereg oraz autorem książki „Punkt Zwrotny”. Interesuje go wnętrze człowieka, jego przekonania, ograniczenia, pasje i marzenia oraz ich wpływ na obecne decyzje. Uważa, że każdy z nas ma supermoce, ale jeszcze nie każdy o tym wie.

Organizing team

Natalia
Zemba

Poland
Co-organizer
  • Anna Sychla
    Marketing/Communications
  • Weronika Tymosiak
    Operations