Tymienieckiego Street
x = independently organized TED event

This event occurred on
April 22, 2023
Łódź, Łódzkie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Art_Inkubator
Tymienieckiego 3
Łódź, Łódzkie, 90-365
Poland
Event type:
Standard (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Tymienieckiego ­Street events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Adam Lewartowski i Igor Jankowski

CEO Inny Rytm
Przedstawiciele organizacji Inny Rytm, która zajmuje się reedukacją oddechową w społeczeństwie. Jest częścią IBF. Poprzez organizację kursów, warsztatów i szkoleń poszerzają wiedzę dot. teorii, praktyki i wpływu świadomego oddechu na zdrowie człowieka. Uważają, że oddech jest wehikułem, który jednocześnie i przenika, i łączy wszystkie płaszczyzny naszego istnienia: zdrowie psychiczne i fizyczne; kontakt ze sobą i bliskimi; inspiracja i natchnienie.

Bartosz Chmielewski

CEO of Zero Waste Design
CEO Zero Waste Design, jego misją jest zmieniać myślenie o materiałach i produktach, przede wszystkim we wnętrzach komercyjnych, gdyż to głównie nimi się zajmuje. Przez ponad 10 lat działalności w branży projektowania wnętrz komercyjnych zauważył potrzebę materiałów wykończeniowych przyjaznych naturze. Takich, które działają na jej korzyść. Na swoim koncie ma wiele realizacji wielkopowierzchniowych projektów. Uświadamia innym przez swoje działania, że można jeszcze wiele zmienić, a każda, nawet najmniejsza inicjatywa w duchu zrównoważonego rozwoju prowadzi do poprawy stanu naszej planety i wzrostu świadomości ekologicznej całej naszej społeczności.

Bartosz Filip Malinowski

Bez/ Schematu
Teoretyk i praktyk zarządzania, strategii i organizacji. Na swoim vlogu Bez/Schematu opowiadam o popkulturze i mediach inaczej. Prowadzę studio Boxless, w którym projektujemy aplikacje, strony, strategie i marki.

Dagmara Pakulska

PERSONAL BRANDING
Marketerka, przedsiębiorczyni i wykładowczyni akademicka. Jedna z Top 25 Liderek polskiego LinkedIna według magazynu Forbes Women. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w agencjach marketingowych, by w końcu założyć własną firmę, którą prowadzi od ponad 6 lat. Konsultuje, szkoli i buduje strategie marketingowe zarówno dla dużych, jak i małych marek. Współpracowała już m.in. z TVN, Jeronimo Martins Polska, Żabką, Kino Polska czy mBankiem. Specjalizuje się w social mediach, a jej konikiem są działania organiczne, personal branding oraz employee advocacy. Autorka Niby-Prasówki - zestawu newsów dla branży kreatywnej.

Elżbieta Matylda Kowalczyk

MANAGER AT DIGITAL STRATEGY & ARCHITECTURE AREA COMMERZBANK DTC
Absolwentka Executive MBA Francuskiego Instytutu Zarządzania, ukończyła również podyplomowe studia Efektywne Zarządzanie IT w SGH oraz program menedżerski pod patronatem Harvard Business Review ICAN Institute. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w bankowości, w tym 12 letnie w zarządzaniu ludźmi oraz łączeniu wymagań biznesowych z rozwiązaniami IT.Od 2020 pełni role Menedżera Architektów Enterprise w obszarze Cyfrowej Transformacji w Commerzbanku odpowiadając za zarządzanie procesami architektury korporacyjnej, szkołę rozwoju architektów. Założyła w Commerzbanku Women Netwok, gdzie zajmuje się rozwijaniem i wspieraniem kobiet, prowadząc warsztaty z zarządzania stresem, komunikacji oraz mindfulnesu. Rozwoj i wspieranie ludzi to jej ogromna pasja, więc nawet wolny czas poświęca na zgłębianie swojej wiedzy. Prywatnie pasjonatka fotografii, sportu oraz inwestowania w nieruchomości.

JAKUB PAWŁOWSKI

CHAPTER LEAD
Z wykształcenia historyk z zawodu programista. Od 18 lat w IT. Ma za sobą pełną ścieżkę kariery w tej branży. Od junior developera przez architekta, tech lead’a, po managera. Jego zainteresowania to integracja systemów i systemy rozproszone. Prywatnie mąż, ojciec 4 – letniego Jana, gitarzysta w zespole Memory Five’ oraz entuzjasta nowinek technologicznych w świecie instrumentów.

Joanna Marszalska

Psycholog biznesu, terapeuta, trener, manager
Psycholog biznesu, terapeutka, trener i manager. Praktyk pracy z ludźmi od ponad 10 lat. Wspiera pacjentów i organizacje w aspekcie trudności psychologicznych i biznesowych. Prowadzi terapię indywidualną i grupy, szkolenia, buduje zespoły. Absolwentka psychologii UJ na wydziale filozoficznym oraz SGH – efektywne zarządzanie w IT, certyfikowana Scrum Master.

Kasia Malinowska

Life coach
Jestem certyfikowanym life coachem. Trenerką umiejętności miękkich. Nauczycielką pewności siebie. Ekspertką Fundacji Sukces Pisany Szminką. Prowadzę warsztaty, szkolenia, webinary oraz sesje coachingowe w języku polskim i angielskim. Współpracuję z firmami jak również z klientem indywidualnym. Specjalizuję się w temacie autentyczności, odporności psychicznej i wewnętrznej siły. Od ponad 10 lat uczę kobiety jak zbudować zdrową i autentyczną pewność siebie. Jako ekspertka w obszarze rozwoju osobistego wzięłam udział w programie MISJA KOBIETA realizowanym przez TVN Style. Prowadzę regularne webinary dla uznanych platform edukacyjnych takich jak: mindgram.com oraz sukcespisanyszminka.pl Współpracuję z wydawnictwami, między innymi Wielka Litera, Pascal oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego – prowadzę spotkania autorskie i wywiady.

ŁUKASZ MATUSIAK

SCRUM MASTER
Zawodowo Scrum Master w clustrze Big Data Commerzbank. Zwolennik praktycznego podejścia do zarządzania projektami, z naukowym tłem. Na co dzień łączy elementy techniczne i biznesowe, a swoje podejście do zarządzania projektami opiera na empatii i stawianiu ludzi w centrum. Uważa, że wykorzystanie potencjału każdej jednostki i utworzenie zespołu, który działa na bazie wzajemnego zaufania, szacunku i otwartej komunikacji, są niezbędnymi warunkami osiągnięcia celów każdej organizacji. Jak sam twierdzi - dobra komunikacja jest kluczem każdego projektu.

Organizing team

Adrianna
Zalewska

Łódź, Poland
Organizer

Aleksandra
Pawłowska

Łódź, Poland
Co-organizer