PUT
x = independently organized TED event

Theme: BUILD&RUN

This event occurred on
March 31, 2023
Poznań, Wielkopolskie
Poland

We have created a space ideal for the exchange of ideas, experiences and also for building a community where creativity and innovation are key.

The theme is "BUILD&RUN", which not only symbolises the software compile button loved by IT professionals, but is also meant to testify to the process that each of us goes through, at school, at work, at home, in relationships, in life.

You must not miss it! During the conference, speakers from many fields will share their experiences and ideas, inspiring you to take action and achieve your goals. Invited guests will include scientists, experts, educators and leaders.

CW4, Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej
Piotrowo 2
Poznań, Wielkopolskie, 60-965
Poland
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­P­U­T events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Alicja Olszewska

Alicja Olszewska jest doktorantką czwartego roku w Pracowni Obrazowania Mózgu Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Jej doktorat poświęcony jest tematyce plastyczności ludzkiego mózgu w procesach uczenia się, zwłaszcza uczenia się gry na instrumentach muzycznych i języka. Popularyzuje neuronaukę w mediach społecznościowych, w przystępny sposób wyjaśniając zawiłości działania mózgów. Uważa, że nauka powinna być dostępna dla wszystkich nią zainteresowanych, bez względu na wiek, pochodzenie, status społeczny czy edukację.

Dariusz Brzeziński

Profesor uczelni na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. W swojej pracy naukowej zajmuje się uczeniem maszynowym, analizą strumieni danych oraz biologią strukturalną. Brał udział w projektach obejmujących również takie zagadnienia, jak: prognozowanie popytu, metrologia, genomika, analiza danych z badań wysokoprzepustowych czy wykorzystanie uczenia maszynowego w grach komputerowych.

Dawid Myśliwiec

Dawid Myśliwiec jest doktorem nauk chemicznych, polskim twórcą internetowym i założycielem dwóch kanałów popularnonaukowych w serwisie YouTube – Uwaga! Naukowy Bełkot i Wyłącznie Naukowy Bełkot. Na kanałach można znaleźć filmowe opracowania rozmaitych zagadnień z przeróżnych dziedzin nauki ścisłych i przyrodniczych, ciekawostki oraz dłuższe, dokumentalne formy. Ponadto Dawid prowadzi autorski podcast „Przegadana Godzina”. Od 2010 roku regularnie pojawiał się na polskich Festiwalach Nauki i konkursach naukowych. Jest laureatem wielu nagród oraz autorem kilku książek, które sprzedały się łącznie w liczbie ponad 50 tysięcy egzemplarzy.

Ewa Drobek

Nauczyciel praktyk z 24- letnim stażem. Uczę języka angielskiego i niemieckiego. Do wszystkich konkursów zgłosili mnie moi uczniowie, co jest dla mnie największym wyróżnieniem. Jako jedna z dwóch nauczycieli w Polsce zostałam wyróżniona w globalnym konkursie Global Teacher Award 2019. W październiku 2019 roku otrzymałam wyróżnienie w konkursie Nauczyciel Roku 2019 - organizowanym przez Głos Nauczycielski. Znalazłam się na liście 50 najbardziej zaangażowanych nauczycieli świata w globalnym konkursie Dedicated Teacher Awards 2020 - jako jedyna Polka. Otrzymałam również tytuł Skutecznej Kobiety Roku 2021 w kategorii edukacja. W 2022 roku zostałam finalistką Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Prywatnie jestem mamą i żoną. Kocham teatr i dobrą muzykę oraz oczywiście swoją pracę.

Jacek Pyżalski

Profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pomysłodawca, kierownik i wykonawca ponad 60 międzynarodowych i krajowych projektów badawczych, w tym prestiżowych projektów międzynarodowych tj. ECIP, EU Kids Online, ySkills (Horyzont 2020), Lights4Violence (Horyzont 2020), zdalnenauczanie.org. Reprezentant Polski w czterech akcjach COST Europejskiej Fundacji Nauki związanych z funkcjonowaniem online młodych ludzi (w tym dwóch dotyczących przemocy rówieśniczej. Członek Zespołu ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom Behawioralnym w Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz członek Rady Naukowej Holistic Think Tank. Czterokrotnie na liście 100 osób, które przyczyniły się do rozwoju kompetencji cyfrowej w Polsce.

Maciej Kawecki

Doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki i dziennikarz technologiczny. Cyfrowy Ambasador UE, prezes Instytutu Lema, prorektor WSB w Warszawie. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc”.

Mateusz Chrobok

Mateusz Chrobok jest pasjonatem nowych technologii. Lubi zerkać pod maskę systemów bezpieczeństwa i wielce nadmuchanej “sztucznej inteligencji”. Stara się dzielić swoim doświadczeniem w pracy w działach Research & Development na swoim kanale na youtube. Porusza w nim tematykę tworzenia startupów a także podejmowania kluczowych decyzji. Budowania produktów i weryfikacji ich zasadności. Opowiada także o bezpieczeństwie i o tym co robić i jak żyć by być maksymalizować swoje bezpieczeństwo. Oprócz tego jest ciekawy nowych technologii związanych z sztuczną inteligencją takich jak explainable AI, które mogą zmienić adopcję tych technologii w życiu codziennym.

Mikołaj Morzy

Mikolaj Morzy jest profesorem Politechniki Poznańskiej, gdzie zajmuje się problemami uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Szczególnie interesują go zastosowania sztucznej inteligencji w przetwarzaniu języka pisanego i mówionego oraz użycie sztucznej inteligencji do głębszego zrozumienia sieci społecznościowych. Aktualnie pracuje nad wykorzystaniem uczenia maszynowego do uodparniania Twittera na rozprzestrzenianie się dezinformacji i teorii spiskowych w ramach międzynarodowego projektu #Cyberodporność. Wcześniej pracował na uniwersytetach w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Organizing team

Filip
Szóstak

Co-organizer
  • Patryk Maciejewski
    Partnerships/Sponsorship