WarsawWomen
x = independently organized TED event

Theme: REDEFINITIONS

This event occurred on
December 9, 2022
Warsaw, Mazowieckie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Teatr 6.piętro
PKiN, Plac Defilad 1
Warszawa
Warsaw, Mazowieckie, 00 – 901
Poland
Event type:
TEDxWomen (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Warsaw­Women events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Agnieszka Maruda

Mówczyni, mentorka, trenerka. Pracuje z zarządami i buduje efektywne zespoły. Odkrywa unikalne mechanizmy ludzkiego działania. Łączy podejście evidence based z wysoko intuicyjnym. Mistrzyni motywacji, identyfikowania potrzeb oraz życia w produktywnym komforcie.

Alicja Trojanowska-Laskowska

Alicja uzyskała dyplom chemika na Uniwersytecie Opolskim. Od tego czasu z powodzeniem wdraża ideę “łączy nas chemia” budując relacje z ludźmi, z biznesem oraz kreując sprzedaż. Odpowiadała i odpowiada za wdrażanie projektów opartych na tworzywach sztucznych, w polskich firmach i w koncernach międzynarodowych. Po dziś dzień, jako trener biznesu, skupia się na budowaniu pozytywnej wizji polimerów, rozwijając świadomość ludzi z otoczenia zawodowego i prywatnego.

DJ Wika

Najstarsza didżejka w Polsce, a może i na świecie, nie tylko udowadnia, że osoby starsze mogą świetnie odnaleźć się w zawodzie „dla młodych”, ale i obala inne stereotypy związane z „podeszłym” wiekiem! Gra w modnych klubach, na dansingach i międzypokoleniowych potańcówkach. DJ Wika mówi, że muzyka jest jak dobry seks: pozwala odpłynąć, wejść w trans. "Gdy gram, nie myślę o tym, że pochowałam męża, że mam tyle lat, ile mam". Biografia didżejki została wydana pod tytułem „DJ Wika. Jest moc!”

Dorota Kozarzewska

Warszawianka z rodzinną domieszką Kresów. W 1996 roku jako pierwsza Polka ukończyła szkołę przewodników po buszu w RPA. Od 30 lat podróżuje i organizuje wyprawy po Afryce. Pracuje w 60 parkach narodowych i 100 rezerwatach. Przez 9 lat była rezydentką tropikalnej wyspy Zanzibar. Autorka książki "Mama Busz. Przygody przewodniczki w afrykańskich rezerwatach przyrody". Od grudnia 2022 prowadzi podcast: "Jak nie zginąć w buszu". Czas dzieli pomiędzy ukochaną Warszawę, górskie szlaki oraz podglądanie życia zwierząt w Afryce.

Ewa Drobek

Ewa jest nauczycielką języka angielskiego i niemieckiego, ale poza tym prowadzi dwa projekty: - Żmichowska Śpiewa (gdzie jest producentką płyt i rozwija muzyczne zainteresowania młodzieży, organizuje koncerty i uczestniczy w konferencjach, dzieląc się swoją pasją i wiedzą z innymi nauczycielami) oraz - Łazik Teatralny (gdzie zachęca młodzież i rodziców do wspólnego chodzenia do teatru). Jest członkiem międzynarodowej grupy nauczycieli Music Teachers for Global Peace.

Igor Pavlyuk

Artysta grafik z Ukrainy. Wraz z wybuchem rosyjskiej inwazji na Ukrainę, pod wrażeniem cierpienia, jakie dzieje się w jego kraju, Igor rozpoczął charytatywny projekt „Why? Animal stories from war” Odkrył, że jest to sposób na przekazanie za pomocą sztuki historii bezbronnych ofiar wojny.

Joanna Malinowska-Parzydło

Wieloletnia dyrektor komunikacji i HR w koncernach medialnych m.in. w dzienniku „Rzeczpospolita” i Grupie TVN. Po przejściu na drugą stronę korporacyjnej rzeczywistości – pomaga w zarządzaniu kapitałem zaufania, marką osobistą, zaangażowaniem i komunikacją. Rozwija osobiste przywództwo liderek wokół realnych wartości oraz pomaga budować pożądaną pozycję w relacjach biznesowych i życiowych.

Małgorzata Gniech

Zakochana w technologii od wielu lat. Jest przekonana, że ma ona ogromny wpływ na to, jak żyjemy, jak pracujemy i jakie mamy relacje z otoczeniem. Patrzy na technologie z przymrużeniem oka, zawsze bierze pod uwagę zarówno korzyści, jak i zagrożenia, jakie technologia ze sobą niesie. Edukuje i pomaga kobietom wejść w świat technologii. Twierdzi, że żyjemy w czasach, gdzie możemy osiągnąć wszystko i spełniać marzenia, a technologia może nam w tym pomóc

Małgorzata Węglarz

Magdalena Węglarz to pisarka, która nie boi się stawiać czoła tematom tabu. Tworzy treści związane z oswajaniem śmierci. „Pogrzebówka” nie ma przed nią żadnych tajemnic.

Marta Żołądź

Marta jest specjalistką ds.Public Affairs, zajmującą się sprawami rządowymi, w szczególności w obszarze podejmowania decyzji w UE. Zawodowo angażuje się w politykę UE związaną ze zrównoważonym rozwojem i Europejskim Zielonym Ładem. Prywatnie koncentruje się na programach mentoringowych, i wspieraniu młodych kobiet w dążeniu do międzynarodowych karier.

Michał Wierzbowski

Michał Wierzbowski od dziecka zajmuje się stepowaniem i stara się pokazać w każdym zakątku świata, jak piękna jest to sztuka! W 2017 roku stanął na podium Mistrzostw Europy, występował w Chinach podczas obchodów powitania chińskiego Nowego Roku oraz na deskach polskich teatrów,

Monika Gałuszkiewicz

Monika Gałuszkiewicz jest seks mentorka, na co dzień prowadzi "Pikantną Edukację", czyli prosto i z humorem o seksie. Jest po psychologii i seksuologi klinicznej. Jej życiową misją jest praca z parami, by cieszyły się radosną i intymną relacją.

Saksofonika Kwartet

SKSOFONIKA – to projekt muzyczny skupiający aktywnie działające na scenie polskiej saksofonistki. Zespół powstał z idei stworzenia miejsca w przestrzeni muzycznej, w którym muzyka naturalnie spotyka się z pasją, dzięki czemu powstaje „nowe”. Dziewczyny udowadniają, jak wielka moc ukryta jest w brzmieniu saksofonów. Ta moc w połączeniu z ich siłą prowadzi do doświadczania tego, co w muzyce najcenniejsze – harmonia. Skład zespołu: Aneta Baziak- Drzyzga – saksofon sopranowy Agnieszka Nawrat – saksofon altowy Aleksandra Fleszar – saksofon tenorowy Joanna Stasińska-Starosta – saksofon barytonowy

Teściowa śpiewa

"Teściowa Śpiewa" – to nieoczywista i charakterna para złożona z najprawdziwszej teściowej i zięcia. Oprócz więzów rodzinnych łączy ich podobne poczucie humoru, miłość do muzyki i do Warszawy, z jej kulturą i folkową tradycją. Inspirując się „warsiaskim" miejskim folklorem oraz gwarą, dla przyjemności zaczęli pisać autorskie, opisujące współczesność piosenki. Lubią bawić ludzi i w tym celu nie wahają się użyć ironii, autoironii, a nawet kpiny. Uważają, że bez dystansu do siebie i do świata oraz bez poczucia humoru życie jest nieznośne. A muzyka łączy, nie tylko pokolenia!

Vera Ladies Project

Kobieca grupa taneczna Vera Ladies Project. Grupa składa się z tancerek zouka brazylijskiego. To artystyczna wizja Weroniki Skibskiej - choreografki i trenerki, związanej z polską sceną zouka brazylijskiego. Choreografie przekraczają granice stylów i poza zoukiem brazylijskim obejmują takie formy tańca jak lambada, jazz, samba, reggeaton czy hip hop. Vera Ladies Project w ciągu trzech lat zrealizowała cztery projekty taneczne: "Shy Guy", "Que Calor", "Cavalier" i "Try Again". Ich realizacje widziały już tysiące ludzi na całym świecie!

Zespół Tańca Ludowego "Warszawa" Akademii Wychowania Fizycznego

Zespół, złożony ze studentów absolwentów oraz przyjaciół warszawskiego AWF-u, niedawno obchodził swoje 50 urodziny. Przez te pół wieku zespół był na wszystkich kontynentach i zwiedził ponad 40 państw. Ich show to połączenie pasji, przyjaźni, zamiłowania do folkloru oraz kultury polskiej. Na scenie prezentują polskie tańce narodowe i ludowe – od krakowiaka, przez poloneza, po kujawiaka z oberkiem.

Zespół Tańca Ludowego "Warszawa" Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego

Zespół, złożony ze studentów absolwentów oraz przyjaciół warszawskiego AWF-u, niedawno obchodził swoje 50 urodziny. Przez te pół wieku zespół był na wszystkich kontynentach i zwiedził ponad 40 państw. Ich show to połączenie pasji, przyjaźni, zamiłowania do folkloru oraz kultury polskiej. Na scenie prezentują polskie tańce narodowe i ludowe – od krakowiaka przez poloneza po kujawiaka z oberkiem.

Organizing team

Agnieszka
Becler

Warszawa, Poland
Organizer

Ewa
Turek

Warsaw, Poland
Co-organizer