Marszałkowska
x = independently organized TED event

This event occurred on
October 23, 2022
Warszawa, Mazowieckie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Hala Gwardii
Plac Żelaznej Bramy 1
Warszawa, Mazowieckie, 00-136
Poland
Event type:
Standard (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Marszałkowska events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Agnieszka Ewa Kardas

Informatyczka & pasjonatka rozwoju osobistego
Ciekawa i energiczna osoba, która nie boi się podejmować trudnych tematów. Pasjonatka psychoedukacji i psychoseksuologii. Jej misją jest propagowanie tematyki zdrowia psychicznego oraz zdrowego podejścia do seksualności. Doświadczenie nauczyło ją, że człowiek jest bardzo złożoną i skomplikowaną istotą, której nie da się opisać prostymi regułami analizy arystotelejskiej. Zawodowo od lat w sektorze IT. Obecnie pracuje jako programistka integracji systemów komputerowych: jeżeli posiadasz pojazd zarejestrowany w Polsce, poniekąd czerpiesz z efektów jej wieloletniej pracy przy największych rządowych projektach. Występuje na TEDxie, by podzielić się swoją osobistą historią odczucia ulgi w życiu.

Iwona Kotowska

Mama Franka & orędowniczka życzliwości w przestrzeni publicznej
Pasjonatka tańców ludowych, podróży, nurkowania oraz języków obcych. Związana ze Stowarzyszeniem Otwarte Kaszuby oraz organizacjami pozarządowymi. W wolnym czasie praktykuje jogę i świadomie dba o swój dobrostan. Posiada szerokie doświadczenie międzynarodowe. Ukończyła Szkołę Główną Handlową (marketing oraz finanse i bankowość); studiowała w Niemczech (ISM Dortmund). Swoją karierę zawodową rozpoczęła w Budapeszcie, zaś kontynuowała w świecie korporacji i sprzedaży w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Mama Franka, dziecka w spektrum autyzmu, dzięki któremu praktykuje "diversity &inclusion" in action :-). Występuje na TEDx-ie bo wierzy w siłę opowiadania historii i znajdowania własnego głosu.

Jadwiga Klata

Aktywistka społeczna & klimatyczna
Współzałożycielka Ruchu Solidarności Klimatycznej, prowadząca możliwy podcast Jadwigi Klaty. W przeszłości związana z Extinction Rebellion w Polsce i na świecie. Przeciwdziała kryzysowi klimatycznemu i kryzysowi wyobraźni. Rozwija kompetencje potrzebne do budowania odpornego społeczeństwa - facylituje, lideruje grupom, trenuje innych. W 2019 nominowana do tytuły Superbohaterki Wysokich Obcasów. W sezonie teatralnym 2021/2022 kuratorka rezydencji Przed/Po w Teatrze Studio. Występuje na TEDx-ie, ponieważ pragnie, aby ludzie uwierzyli w swoją sprawczość, nawet w obliczu tak wielkiego zagrożenia jak katastrofa klimatyczna.

Jarosław Łojewski

Mentor start-up'ów & propagator idei uczenia się z porażek
Pionier propagowania w Polsce idei uczenia się z porażek. Założyciel Fundacji Dobra Porażka, której misją jest propagowanie idei uczenia się na błędach oraz wykorzystywania wiedzy z przeżytych niepowodzeń do osiągania przyszłych sukcesów. Pomysłodawca i organizator konferencji Dzień Porażki. W roli mentora wspierał ponad 70 projektów startupowych, biorąc udział w projektach akceleracyjnych oraz prowadząc doradztwo indywidualne. Prelegent na TEDxGdynia oraz szeregu konferencji IT. Zorganizował 28 spotkań FuckUp Nights oraz cztery edycje Dnia Porażki. Celem prowadzonych przez Jarka warsztatów będzie pokazanie, jak dzięki umiejętnemu podejściu można rozmawiać o błędach i niepowodzeniach, aby wykorzystać je do usprawniania działań własnych i swoich organizacji oraz do budowania zaufania do nas jako do osoby odpowiedzialnej i rozwijającej się.

Julia Mafalda

Pasjonatka ziołolecznictwa & "olejkowa wróżka"
Współwłaścicielka marki olejków Oilo, w ramach której sprowadza czyste olejki eteryczne i oleje bazowe z wielu zakątków świata. Założycielka Olejkowego Sklepu i Olejkowej Szkoły, w których prowadzi autorskie warsztaty, a także zrzesza mentorów uważnej i holistycznej aromaterapii oraz innych dziedzin terapii naturalnych i well-beingu. Członkini Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia. Założycielka i CEO międzynarodowego projektu Ethy Maps, zrzeszającego ekologiczne miejsca i projekty z całego świata na jednej platformie, oraz współtwórczyni projektu holistycznej edukacji ekologicznej dla dzieci - Momkey. Misją Julii jest ułatwienie ludziom życia w zgodzie z naturą i pokazanie, że dbanie o zdrowie swoje i planety może być rozkosznie przyjemne. Celem prowadzących przez nią warsztatów jest wprowadzenie uczestników w stan wewnętrznego i zewnętrznego ukojenia, do którego będą mogli wrócić w każdej chwili za pomocą konkretnych bodźców zapachowych i zestawu afirmacji.

Mateusz Sieradzan

Pielęgniarz & aktywista społeczny
Ratownik medyczny i pielęgniarz ratunkowy, znany w mediach społecznościowych jako Pan Pielęgniarka. Przez 10 lat pracował w warszawskich SORach, obecnie jest pracownikiem dyspozytorni medycznej. Doświadczenie uzyskał również, pracując na oddziałach intensywnej terapii i w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym. Autor książek: „SOR-to jest dramat” (swego rodzaju instrukcja obsługi SORu dla pacjenta) oraz „Czy to boli?”. Działa w sieci, by niszczyć stereotyp zgorzkniałej pielęgniarki, która ma do wszystkich pretensje i „nic nie może”, bo jest „tylko pielęgniarką”. Celem jego działań jest również łączenie świata medyków i pacjentów, których schorowany polski system opieki zdrowotnej stawia po dwóch stronach barykady. W swoim wystąpieniu na TEDxMarszałkowska chciałby zwrócić uwagę na pacjentów „drugiej kategorii”. Takich, którzy przekraczając próg gabinetu, od razu znajdują się na straconej pozycji i nie są traktowani jak „pełnoprawni ludzie”.

Paulina Tyburska

Kulturoznawczyni & promotorka kultury
Absolwentka kulturoznawstwa: studia dały jej teoretyczną wiedzę z różnych dziedzin – od podstaw antropologii poprzez zagadnienia z ekonomiki kultury we współczesnym świecie po elementy psychologii społecznej i behawioralnej. Od kilku lat prowadzi warsztaty dla dzieci: kulinarne-wegańskie, kreatywno-plastyczne, a obecnie również STEAMowe. Pracuje przy animacjach dla dzieci: na weselach, piknikach firmowych czy też na innych imprezach zamkniętych. Członkini zarządu Fundacji Loesje, promującej twórcze myślenie i kreatywne pisanie. Miłośniczka psów, pizzy i filmów klasy B. Podczas TEDxMarszałkowska podczas mini-warsztatów opowie o działalności Loesje i kreatywnym pisaniu w przestrzeni publicznej.

Organizing team

Maja
Zawierzeniec

Warsaw , Poland
Organizer