AkademeiaHighSchoolWomen
x = independently organized TED event

This event occurred on
November 26, 2021
Warszawa, Mazowieckie
Poland

[PL] TEDxAkademeiaHighSchoolWomen to konferencja, której tematem jest reprezentacja kobiet w różnych dziedzinach zawodowych, akademickich, i artystycznych. Konferencja zorganizowana jest przez uczennice liceum Akademeia High School w Warszawie i wchodzi w skład działań organizacji The Respect Project zajmującej się szerzeniem informacji na temat udziału kobiet w polityce.

Stream konferencji odbędzie się na platformie ClickMeeting.Uczniowie AkademeiaHighSchool będą mogli obejrzeć stream w szkolnym audytorium.

[ENG]
TEDxAkademeiaHighSchoolWomen is a conference focusing on women's represention in professional, academic, and creative fields. The conference is organised by Akademeia High School students in Warsaw and is a part of the activities carried out by The Respect Project, an organisation advocating for women's representation in politics.

The conference will be streamed on the ClickMeeting platform. Akademeia High School students will be able to watch the stream in the school auditorium.

Akademeia High School
Św. Urszuli Ledóchowskiej 2
Warszawa, Mazowieckie, 02-972
Poland
Event type:
TEDxWomen (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Akademeia­High­School­Women events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Aleksandra Karasińska

Editor in Chief
Aleksandra Karasińska jest dziennikarką z wieloletnim doświadczeniem - obecnie jest redaktorką naczelną magazynu “Forbes Women”. Wcześniej pracowała w programach takich jak Radio Wolna Europa, Radio Zet, TVN24 czy Polsat, oraz w tygodnikach Wprost i Newsweek, w których pełniła rolę zastępczyni redaktora naczelnego. Aleksandra jest ekspertką w dziedzinie mediów - wykłada dziennikarstwo na SWPS i prowadzi Forbes Women Podcast. Jest też feministką promującą idee takie jak równość i sprawiedliwość.

Eliza Szulińska

Eliza Szulińska jest inicjatorką konferencji “MAM GŁOS”. Od ponad 10 lat specjalizuje się w szkoleniu głosów, prowadzi warsztaty dla nauczycieli śpiewu i dyrygentów chóralnych, indywidualne konsultacje, szkolenia online i kursy stacjonarne. Pracuje z osobami ze świata sztuki, nauki, biznesu i dyplomacji. Absolwentka UMFC w Warszawie w specjalnościach: Dyrygentura Chóralna i Wokalistyka oraz Podyplomowych Studiów Coachingu i Mentoringu SWPS. Odbyła także staż w zakresie nauczania i rehabilitacji czynnościowych zaburzeń głosu mówionego i śpiewaczego. W centrum jej zainteresowań znajduje się głos rozumiany jako ekspresja ciała, umysłu i emocji. Od 2020 roku jest honorową członkinią Stowarzyszenia Artystów Euforis. Stale się rozwija i kształci, poszukuje nowych form wyrazu, eksperymentuje, inspiruje ludzi do twórczego życia, głębokiego oddechu, odwagi w realizowaniu życiowych celów.

Emilia Kaczmarek

Emilia Kaczmarek jest prezeską i założycielka fundacji Akcja Menstruacja - pierwszej organizacji w Polsce zajmującej się rozwiązaniem problemu ubóstwa menstruacyjnego. Jest też absolwentką programów takich jak “Zwolnieni z Teorii” czy “Jestem Liderką” w Vital Voices. W 2020 roku, Emilia została laureatką konkursu 25under25, a jej imię znalazło się na liście “50 Śmiałych Kobiet 2020 r.” na liście Wysokich Obcasów. W swoich działaniach, Emilia skupia się na efektywnym aktywizmie, który ma na celu pomóc jak największej grupie osób.

Julia Klimkiewicz

Julia Klimkiewicz jest aktywistką i członkinią Młodzieżowej Rady Klimatycznej, w której walczy o to, by zapewnić przyszłość obecnym, jak i przyszłym pokoleniom. Instytucja ta pozwala młodym ludziom mieć realny wpływ na politykę klimatyczną w Polsce. Jest też członkinią Zarządu Okręgu Mazowsze w organizacji “Młodzi Razem” promującej wartości takie jak równość i demokracja.

Katarzyna Borzym-Grzesik

Katarzyna Borzym-Grzesik jest absolwentką kierunków ekonomii, filozofii i psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie pracuje nad doktoratem w zakresie Ekonomii Behawioralnej w SGH. Jest autorką wielu artykułów i publikacji. Katarzyna jest też nauczycielką, przekazującą licealistom swoją pasję oraz niezwykłą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie nauk społecznych. Doświadczenie akademickie w Polsce, Stanach Zjednoczonych i w Indiach pozwala jej na przekazanie swoim uczniom ogromnych możliwości płynących z interdyscyplinarnego podejścia do nauki. W wolnym czasie, Katarzyna uwielbia czytać i podróżować.

Organizing team

Maria
Stabińska

Warsaw, Poland
Organizer

Magdalena
Kutela

Warszawa, Poland
Co-organizer