Rzeszow
x = independently organized TED event

Theme: Nowa Normalność

This event occurred on
March 23, 2023
Rzeszów, Podkarpackie
Poland

Świat zmienia się szybko, rzeczywistość wokół nas z dnia na dzień jest inna.
Pytając jeszcze 3 lata temu jak będzie wyglądał świat nikt z nas nie przypuszczał, że przejdziemy pandemię, nauczymy się pracy zdalnej, zaczniemy przyznawać się do depresji czy innych problemów, a za wschodnią granicą będziemy mieć wojnę, a poziom naszej empatii sięgnie szczytów.
Jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana. Te słowa powiedział Heraklit z Efezu, grecki fizlozof. Było to 25 wieków temu. Nie da się ukryć, że miał rację.
Jak żyć w ciągłej zmianie, jak być na nią gotowy, o niesie nowa normalność, definiowana każdego dnia? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć, zainspirować, dać do myślenia w trakcie marcowego TEDxRzeszow.

Podkarpackie Centrum Innowacji
Lenartowicza 4
Rzeszów, Podkarpackie, 35-051
Poland
Event type:
Standard (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Rzeszow events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Ela Bonda

Diversity & Inclusion Lead NatWest Group | Head of Property &amp Workplace NatWest Group
Ela ma 20-letnie doświadczenie w globalnych finansach, od 15 lat w NatWest. Od 2013 roku kieruje funkcjami wsparcia dla polskiej części przedsiębiorstwa i bierze aktywny udział w projektach o zasięgu globalnym. Wraz ze swoimi zespołami m.in. tworzy przyjazne, zwinne i innowacyjne środowisko pracy dla koleżanek i kolegów w NatWest oraz dba o portfel nieruchomości w Polsce. Założycielka NatWest Women Network Poland, ceniona liderka społecznej odpowiedzialności biznesu i zwolenniczka różnorodności. Wiceprzewodnicząca Europejskiej Rady Pracowników w NatWest, współpracującej z zarządem i radą nadzorczą organizacji. Liderka Różnorodności i Włączania w NatWest Polska od stycznia 2019. Prywatnie kobieta-dynamit, mama, siostra, mentorka w wielu programach rozwojowych dla kobiet i przyszłych liderów, aktywistka. Współautorka podcastu „Przyjaciółka Depresja”.

Krzysztof Demuth

Head Plant Poland
20 lat pracy w przemyśle. Pracy, która z biegiem czasu i zmianą postrzegania stała się moją pasją. Różne kultury organizacyjne, branże, produkty. Różne zespoły, od których nauczyłem się niesamowitych rzeczy. Wspólnie, z 80% ludzi, z którymi miałem zaszczyt pracować, osiągaliśmy i osiągamy niemożliwe, a "SKY'S THE LIMIT". Dzięki A co z pozostałymi 20% - "transfer talentów" :) Jak się widzę? Lider, który: - potrafi świadomie budować zespół - choć cały czas jestem zaskakiwany, - wspiera w zdobywaniu wiedzy o procesie i jego otoczeniu, - pomaga w standaryzowaniu, ulepszaniu tego procesu, - "Ciśnie" ludzi na rozwój i stara się wspierać ich kariery bez względu na dotychczasowe wykształcenie, dokonania itd. To co mnie napędza i najbardziej motywuje do pracy to sukces ludzi, z którymi pracuję.

Krzysztof Janowski

Prezes Good Way Life Discovery
Mentor, logoterapeuta, przedsiębiorca. Prowadzi biznesowy coaching logoterapetyczny. Wspiera ludzi w odnajdywaniu tego co w życiu najważniejsze – sensu i wartości, które ten sens kształtują.

Maciej Chrzanowski

Prompt engineer
Robię co mogę, aby łączyć naukę z biznesem. Dosłownie i w przenośni. Jestem pasjonatem nowych technologii, w tym szczególnie sztucznej inteligencji i modeli generatywnych. Można powiedzieć, że jestem prompt engineer'em. Szkolę i doradzam w zakresie cyfrowej transformacji firm i wykorzystania chatGPT w biznesie, nauce a nawet w życiu prywatnym. Uwielbiam zgłębiać tajniki neurobiologii i neuroedukacji. Na codzień jestem szczęśliwym tatą i mężem.

Magdalena Daniłoś

Trener Self-Care | Mentor
Trener, coach oraz mentor w obszarze self-care oraz życzliwości dla siebie. Certyfikowany trener odporności psychicznej. Kobieta wrażliwa. Absolwentka filozofii, żyjąca myślą stoicką. Przez lata, jako marketer i szkoleniowiec, pracowała z największymi markami w Polsce, by przekonać się, że największe szczęście daje jej życie, w którym znajduje przestrzeń na zadbanie o siebie. Jak sama o sobie mówi, w świecie, w którym wiodącym jest kierunek w przód, najbliższy jest jej kierunek w głąb. W swojej pracy pomaga klientom w odkrywaniu siebie i w zatroszczeniu się o swoje potrzeby. Prowadzi swoje autorskie warsztaty „Odkryj siebie” oraz „Umysł ponad emocjami. Przekonania kompasem w życiu” oraz „Podróż ku sobie”. Pracuje poprzez uważność, medytację, wizualizację, jogę nidrę. Jej misją jest uczenie ludzi, jak być dobrymi dla siebie dzięki wrażliwości, odwadze, z życzliwością dla siebie.

Małgorzata Makowska

Adiunkt, tłumacz wystąpień TED
Wykładowczyni uniwersytecka, adiunkt UJK w Kielcach – prowadzi zajęcia interdyscyplinarne, certyfikowana coach ICI i NLP, publicystka, tłumaczka literatury, tłumacz wystąpień TED (58 opublikowanych napisów), założycielka Akademii Młodych Odkrywców Umysłu. Pasjonatka zdobywania wiedzy i dzielenia się nią z innymi. Bada i opisuje w publikacjach zjawisko coachingu w przestrzeni społecznej. Prowadzi firmę szkoleniową, współpracuje z wieloma instytucjami i organizuje konferencje dla kobiet. Lubi mówić do ludzi i uważnie słuchać tego, co mówią. Wygłasza rocznie kilkadziesiąt wykładów popularnonaukowych i prowadzi warsztaty dla różnych grup wiekowych, w tym dla uniwersytetów dziecięcych, otwartych i III wieku. Prowadzi autorską audycję radiową „Coś Optymistycznego”, pisze felietony prasowe z cyklu „Umysłowy Stand-up” oraz współpracuje z wieloma mediami, w tym z Radiem Rzeszów. Prywatnie uwielbia życie, ludzi, koty, książki, szybkie samochody, muzykę i pieczenie chleba.

Michał Litwin

ekspert nowych mobilności, transportu kolejowego oraz lotnictwa
Dyrektor ds. strategii Nevomo - innowacyjnej spółki rozwijającej technologię MagRail - lewitacji magnetycznej w ramach istniejącej infrastruktury kolejowej, zdolnej do przyspieszania pojazdów do prędkości 550 km/h, dyrektor generalny Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych (ZNPK), członek zarządu Europejskiego Zrzeszenia Przewoźników Towarowych (ERFA), pomysłodawca i twórca the Hyperloop Association – pierwszego globalnego zrzeszenia firm rozwijających ultra-szybkie technologie transportowe nowej generacji. Ukończył zarządzanie i marketing oraz iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim, stypendysta na Universitat Autonoma de Barcelona, absolwent programu Canadian Executive MBA na Université du Québec à Montréal. Pochodzi z Tarnobrzega.

Michał Wichrowski

Airports/Airlines Strategic Development | CEO at PMA Aviation
Ukończył Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku Aviation management oraz SGH Warsaw School of Economics na kierunku menedżerskim. Aktualnie na WSIiZ jest uczestnikiem studiów doktoranckich oraz odpowiada za merytoryczny rozwój kierunków zarządzani lotnictwem. Specjalizuje się w strategicznym rozwoju przedsiębiorstw z branży lotniczej na rynku polskim oraz europejskim. Założona przez niego firma doradcza PMA Aviation współpracuje z portami lotniczymi w zakresie rozwoju siatki połączeń oraz reprezentuje w Polsce zagranicznych przewoźników. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Lufthansa Global Business Services, Enter Air czy na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Organizing team

Łukasz
Bis

Rzeszow, Poland
Organizer