AGHUniversity
x = independently organized TED event

Theme: Wiedza Pasja Więź

This event occurred on
June 5, 2021
10:00am - 5:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Cracow, Małopolskie
Poland

Inspirujący prelegenci, motywacja do działania, impuls do zmiany... to wszystko podczas konferencji TEDxAGHUniversity 2021, na którą zaprasza Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca 2021 r. w Klubie STUDIO.

Zaplanowano trzy bloki tematyczne odpowiadające uczelnianemu hasłu Wiedza – Pasja – Więź. W pierwszym z nich tematy dotyczyć będą popularyzacji nauki oraz kosmosu. W drugim będzie można posłuchać o muzyce, fantastyce, grach komputerowych i iluzji. Ostatni z bloków skupi się na komunikacji, przyjaźni i relacjach międzyludzkich.

Klub STUDIO
Budryka 4
Cracow, Małopolskie, 30-072
Poland
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­A­G­H­University events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Agnieszka Pałka

Wszechstronnie uzdolniona, młoda businesswoman generacji Z. Na co dzień konsultantka strategiczna w agencji Lean, Projekt: People, gdzie jej głównymi obszarami działania są strategie i transformacje. Współzałożycielka i ex-CEO fundacji SEED, NGO wspierającej uczniów szkół średnich w szukaniu ścieżek kariery w młodym wieku. W wielu dziedzinach prekursorka, laureatka pierwszego prestiżowego stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego. Wraz z przyjaciółką prowadzi podcast „Generacja Z”, w którym rozmawiają z przedstawicielami tego pokolenia o ich poglądach. W tym roku Aga została wyróżniona przez Forbes 25 under 25, w dziedzinie Biznes i Nowe Technologie.

Bartosz Dembiński

Pan Bartosz zaczynał licealnym stażem w tarnowskim Radiu Maks, następnie trafił do agencji eventowej jako Project Manager. Może pochwalić się również stażem w redakcji Newsweeka. Na naszej Alma Mater również zasłynął, był red. nacz. BIS-u oraz rzecznikiem prasowym. Po tym stał się copywriterem. Teraz jako właściciel swojej firmy – pracuje dla firm meblowych, finansowych, produkcyjnych. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, ma na swoim koncie ciekawych klientów, takich jak: ZUS czy Straż Graniczna. W przerwach od spraw biznesowych trenował nietypowe rzeczy (kettle, kick-boxing). Nie obyło się bez prac dorywczych, które z pewnością mają swój wielki udział w kształtowaniu jego osobowości i kariery zawodowe. Nasz mówca ma na koncie wakacyjną pracę w fabryce butelek na żurek, długi, licealny staż w tarnowskim Radiu Maks, pracę na budowie w Madrycie oraz na rozbiórkach w Toronto. Posiada wiele ciekawych zainteresowań. Układa figurki LEGO, ma ich ponad 200 sztuk, posiada również te z serii Technic. Poza tym kocha koszykówkę i jest wielkim fanem NBA. Fascynuje go otoczka marketingowa, biznesowa i CSR-owa całej ligi. To właśnie dzięki niej, te tematy stały się jego pasją. Zdradza nam, że całkiem sporo ubrań jest związanych właśnie z liga, podkoszulki w szczególności.

Krzysztof Maj

Adiunkt w Katedrze Technologii Informacyjnych i Mediów Wydziału Humanistycznego AGH oraz wykładowcą w Kolegium Artes Liberales UW. Warto wspomnieć, że posiada stopień naukowy doktora nauk filozoficznych. Jednak jego największą PASJĄ są gry komputerowe. Jest groznawcą specjalizującym się w zakresie światotwórstwa i fantastyki. Jako, że ukończył Literaturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim może pochwalić się dwiema własnymi pozycjami książkowymi: Allotopie (2015) oraz Światotwórstwo w fantastyce (2019). Przed jamnikiem uderz czołem, jamnik górą chociaż dołem”. To jego ulubiony wierszyk związany z jamnikami, na których punkcie podobno ma obsesję. Z resztą sam twierdzi, że jest ona niezdrowa. Każdy z nas lubi sobie pomarudzić na rzeczywistość, ale nasz prelegent zdecydowanie wychodzi przed szereg i robi to otwarcie na swoim kanale na YouTubie. Jeden z filmików odpowiada na pytanie „Dlaczego wykładowcy mają kij w dupie?”.

Łukasz Wilczyński

Prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej i agencji Planet Partners. Pomysłodawca i organizator Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich ERC. Pasjonacko, ale i również zawodowo, od ponad 10 lat zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o sektorze kosmicznym. Prywatnie miłośnik pięknych ogrodów, japońskich sztuk walki i muzyki filmowej. Mówi często o sobie – cyfrowy humanista. Dlatego poza znajomością angielskiego i podstaw japońskiego, uczy się również języka maszyn – Pythona.

Michał Dąbrowski

Trener psów i behawiorysta. W swoim dorobku ma bestseller zatytułowany “Trener Twojego psa”, która jest kompendium wiedzy o wychowaniu naszych zwierzaków. Miłośnik psów, który od ponad 10 lat sam opiekuje się tymi czworonogami. Aktualnie posiada dwa psiaki: Nero rasy border collie oraz Kodę rasy owczarek australijski. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, jednak na co dzień wybrał inną ścieżkę i pomaga opiekunom psów w wychowaniu ich podopiecznych oraz w ich zrozumieniu. Wsparcie szerzy nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Michał Skubida

Człowiek, który rzucił wszystko, łącznie ze sklepem meblowym, by zawodowo zająć się PASJĄ. Aktualnie znajduje się w czołówce polskich iluzjonistów karcianych. Za pewniak natomiast można wziąć to, że nasz prelegent już od pierwszej sekundy pokazu sprawi, że będziecie zanosić się śmiechem, jednocześnie przecierając oczy ze zdumienia. Michał od kilku lat występuje w całej Polsce bawiąc ludzi. Jego PASJA wygenerowała częste podróże, zabrała go już do Edynburga, na największy na świecie Festiwal Artystyczny oraz do kilku innych europejskich miast, min. do Londynu, Amsterdamu i Radomia.

PAN TU NIE STAŁ PAN TU NIE STAŁ

PAN TU NIE STAŁ – czyli cztery żywiołowe dziewczyny, które na niejednej scenie grały. Główna nagroda w XXXI Wojewódzkim Przeglądzie Talentów Muzycznych, II miejsce w przeglądzie MusicMaster, II miejsce w I Tarnowskim Przeglądzie Muzycznym, organizowanym przez PWSZ w Tarnowie. Podbiły też sceny “krakoskie”, mają za sobą między innymi koncert na Juwenaliach Krakowskich. Dziewczyny obracają się w różnych kręgach muzycznych, ale ich domeną są nowe aranżacje starych (i nowych!) przebojów muzycznych. A. Krzemińska – wokal; B. Zielińska – gitara; D. Wołek – bass; K. Kazimierska – perkusja

Paweł Jemioło

Doktorant i asystent naukowy na wydziale WEAIiIB, na Katedrze Informatyki Stosowanej. Należy do grupy badawczej Knowledge Representation and Knowledge Engineering – KRaKEn. Dodatkowo studiuje psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego obszary zainteresowań i badań związane są ze sztuczną inteligencją, informatyką afektywną, emocjami, grami wideo, bliskimi związkami, reprodukowalnością, czy też replikowalnością. Poza nauką, nasz prelegent ma również inne zainteresowania. Zdradził nam, że przeczytał Harrego Pottera dokładnie siedem razy (oprócz siódmej części), w tym jeden raz po angielsku. Od razu wiadomo, że mamy do czynienia z prawdziwym fanem. Jego małym marzeniem jest posiadanie stada chmurek, ale w ostateczności zadowoli się siedmioma.

Sylwia Majcher

Dziennikarka, autorka kilku książek, w tym bestsellera „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku”. Ukończyła sporo kulinarnych kursów oraz studia podyplomowe na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Sylwia Majcher, to znana edukatorka ekologiczna. Uwielbia dzielić się przepisami oraz patentami, dzięki którym zastanowisz się dwa razy, zanim wyrzucisz coś do kosza. Jest zaangażowana w edukacyjne akcje społeczne, prowadzi warszaty oraz szkolenie, inicjuje ekologiczne gry dla pracowników różnych firm. Za cel stawia sobie opowiadanie o kwestiach związanych z niemarnowaniem jedzenia oraz ochroną środowiska. Pokazuje, że ekologia oraz zero waste po prostu się opłacają!

Tomasz Dziedzic

Kierownik Studia Muzycznego Kotłownia AGH, a także kierownik Pracowni Akustycznej w Teatrze im. Juliusz Słowackiego w Krakowie. Realizator dźwięku w Akademickim Centrum Kultury – Klub Studio oraz Klub Zaścianek. Członków zarządu Polskiej Sekcji Audio Engineering Society. Pasjonat branży audio, nie lubiący pracować na urządzeniach, których działania nie zna. Posiada biegłość w zakresie technologii analogowych i cyfrowych urządzeń audio, elektroniki urządzeń audio, programowania urządzeń audio oraz protokołów dźwięku cyfrowego, konfiguracji sieci, urządzeń oraz projektowania koncepcyjnego zaawansowanych i rozbudowanych systemów dźwiękowych. Fascynat psychologii słyszenia oraz psychoakustyki. Jednym z hobby Pana Tomasza jest czytanie książek, a właściwie ich pochłanianie. Czyta przynajmniej jedną książkę tygodniowo, jednak dobrym filmem też nie pogardzi.

Tomasz Rożek

Tytuł doktora fizyki uzyskał na Uniwersytecie Śląskim w 2006 roku. Badania do pracy doktorskiej wykonywał w instytucie Forschungszentrum w Jülich. Znany dziennikarz popularnonaukowy i popularyzator nauki. Autor kanału, podcastu i serwisu Nauka. To lubię i “Nauka. To Lubię Junior”. Szef działu „Nauka i gospodarka” w tygodniku „Gość Niedzielny”. Autor kilku bestsellerowych książek naukowych. Autor i prowadzący programów radiowych i telewizyjnych. Założyciel Fundacji Nauka. To Lubię. Tłumacz nauki, dzięki któremu rozumiemy, jak działa świat. Prywatnie ojciec bliźniaków, Zuzi i Janka oraz kochający mąż.

Organizing team

Kinga
Ciesielska

Kraków, Poland
Organizer
 • Damian Pazik
  Operations
 • Elżbieta Musiał
  Marketing/Communications
 • Emilia Szymiczek
  Team member
 • Monika Niepsuj
  Team member