Szczecin
x = independently organized TED event

Theme: TEDxSzczecin Countdown

This event occurred on
October 15, 2020
Szczecin, Zachodniopomorskie
Poland

Zróbmy dobry klimat!

Ty również możesz mieć w tym swój udział, uczestnicząc w TEDxSzczecin. Nie pozwólmy, aby naszą planetę spotkał czarny scenariusz, czas rozpocząć Countdown i zadbać o nasz klimat! Countdown to odliczanie, które jest wołaniem Ziemi o pomoc. Tylko od nas ludzi zależy, czy zdążymy ją uratować...

Już 15 października zapraszamy Was na TEDxSzczecin gdzie zobaczycie na scenie kilku lokalnych prelegentów oraz posłuchacie najciekawszych wystąpień TED Countdown dotyczących zmian klimatu, które dla Was wybraliśmy. To naukowcy, innowatorzy, eko-aktywiści, przedsiębiorcy społeczni... którzy już niebawem pokażą Wam, że świat może być lepszym miejscem dla nas wszystkich.

Zobaczycie inspirujące wystąpienia znanych ekspertów i aktywistów m.in.:
⭐ Al Gore - Nobel laureate & climate activist
⭐ prof Johan Rockström - climate impact scholar redefining sustainable development.
⭐ Mark Ruffalo - Actor/Director advocates for climate change and renewable energy.
⭐ António Guterres Secretary-General of the United Nations
⭐ Jesper Brodin CEO of Ingka Group (IKEA) who believes in values-based leadership and togetherness.
⭐ Lisa Jackson Environment and social VP at Apple building a greener and more just economy.
⭐ Prince William (The Duke of Cambridge) - protecting the natural environment for future generations
⭐ John Doerr - engineer, investor and the chairman of Kleiner Perkins
⭐ prof Rebecca Henderson (Harvard University) - capitalism rethinker, expert on innovation and organizational change.
⭐ Angel Hsu - climate professor and data geek
⭐ Severn Cullis-Suzuki Environmental educator

Celem globalnej inicjatywy TED Countdown jest edukacja na temat zmian klimatu, poszukiwanie i promowanie rozwiązań dla ograniczenia kryzysu klimatycznego, przekształcenie pomysłów w działania. Możemy zbudować lepszą przyszłość poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i biorąc udział w wyścigu do świata zeroemisyjnego - świata, który jest bezpieczniejszy, czystszy i bardziej sprawiedliwy dla wszystkich.

🔴 Mamy limitowaną pulę biletów + planujemy transmisję online. Wydarzenie i wystąpienia prelegentów odbędą się w języku polskim a prelekcje TED Countdown będą w języku angielskim.

PROGRAM:
17:30 Otwarcie rejestracji
17:45 Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia
18:00 Wystąpienia TEDxSzczecin Countdown 2020
21:00 Networking i dyskusje

Hormon Cafe
Monte Cassino 6
Szczecin, Zachodniopomorskie
Poland
Event type:
Countdown (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Szczecin events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Anna Skierska

absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie na profilu matury międzynarodowej IB (International Baccalaureate). Młody naukowiec zajmujący się od trzech lat modyfikacją nanokrystalicznych ogniw słonecznych, tak aby zwiększyć ich efektywność a jednocześnie stworzyć panele tanie i proste w budowie, które będą powszechnie dostępne. Wielokrotna laureatka konkursu Naukowego Explory za projekt "Zmodyfikowane nanokrystaliczne ogniwo słoneczne", a także laureatka konkursów międzynarodowych takich jak Intel ISEF 2019 w USA czy INSPO-Turkey 2018. Jedna z bohaterek książki dziennikarki Justyny Sucheckiej "Young power 30 historii o tym jak młodzi zmieniają świat".

Daria Naróć

Młodzieżowa aktywistka klimatyczna, a także Radna Młodzieżowa Rada Województwa Zachodniopomorskiego. Na co dzień, podkreśla wartość zmiany systemowej i podejmowania przez osoby decyzyjne działań na rzecz klimatu.

Krystian Haraszczuk

Zero Waste w jego wydaniu tyczy się przede wszystkim spojrzenia na przestrzeń i funkcję tworzonych przez niego budynków. Wierzy, że dobry projekt rodzi się najpierw w człowieku i jego podejściu do świata, a dopiero później należy przelać go na papier. Wraz z Izbą Architektów w ramach współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym prowadzi cykliczne spotkania ze studentami, aby uświadamiać ich, jak stawiać pierwsze kroki w biznesie. Specjalista w dziedzinie Prawa Budowlanego i Charakterystyk Energetycznych Budynków oraz pasjonat zrównoważonego budownictwa Pasywnego. Na co dzień, poza obiektami inżynieryjnymi, buduje również świetne zespoły, których zaletą jest praca na Mocnych Stronach. Zwolennik optymalizacji wszystkiego, co ma wpływ na jego życie, a zarazem wykorzystywania każdej sekundy tego życia.

Michał Reszel

Organizator i prelegent warsztatów dla młodzieży, prezes stowarzyszenia Youth Forest - Młodzi dla Lubuskiego, członek Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu. W obrębie zagadnień środowiskowych, Michał stawia przede wszystkim na edukację i zrównoważony rozwój.

Organizing team

Maciej
Jankowski

Szczecin, Poland
Organizer