METUAnkara
x = independently organized TED event

This event occurred on
March 28, 2021
Ankara, Ankara
Turkey

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

KKM
Middle East Technical University
Cankaya
Ankara, Ankara, 06800
Turkey
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­M­E­T­U­Ankara events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Elif Sürer

Bologna Üniversitesi Biyomühendislik bölümünden doktora, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden yüksek lisans ve lisans derecelerini almış olan Elif Sürer, ODTÜ Enformatik Enstitüsünde oyun geliştirme ve sanal/karma gerçeklik başta olmak üzere çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaktadır.

Gökçe Erhan

1983 yılında Trabzon Sürmene’de doğan Gökçe Erhan, güzel sanatlara olan yatkınlığı dolayısıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nü hedefledi ve kazandı. Başarılı bir eğitim hayatı sonucunda okul birinciliğiyle Sakıp Sabancı Sanat Ödülü’nü aldı. Bu dönemde İstanbul, Ankara, İzmir, Londra ve Münih gibi pek çok şehirdeki sergilerde ve projelerde yer alan Gökçe Erhan, 2012 yılında kırsal bir hayat sürmek ve üretmek istediğine karar vererek memleketi Çamburnu’na döndü. Çamburnu Doğa Kültür Sanat Derneğini kurarak öz hayatında gerçekleştirdiği ekolojik, kültürel ve sanat dolu yaşamını çevresine yaymak ve genişletmek üzere çalışmalarını sürdürürken, şehirlerle bağlantısını sergi, performans, konferans gibi etkinliklerle sürdürmeye devam etti ve ediyor.

Mehmet Dursun İnce

Çocukluğundan beri bilgisayara karşı olan yoğun ilgisi onu genç yaşta siber güvenlikle tanıştırdı. Bu alana olan ilgisi nedeniyle de Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nü kazandı. 2012 yılında, henüz üniversite öğrencisiyken, siber saldırıların gerçekleşmeden çok daha öncesinde proaktif şekilde tespitlerini yapabilmek üzerine kurduğu hayallerini gerçekleştirmek üzere, arkadaşlarıyla Prodaft firmasını kurup İstanbul'a taşındı. Bu döneminde özellikle global anlamda ünlü birçok kritik sistem ve yazılımlar üzerinde çok sayıda güvenlik araştırması yapmış olan İnce, siber güvenlik alanında yaptığı çalışmalarını hem ulusal hem de uluslararası birçok etkinlikte paylaşmakta. Özellikle henüz kimse tarafından bilinmeyen 0. gün güvenlik açıkları üzerine yaptığı çalışmalarıyla dünya genelinde bilinen Mehmet Dursun İnce, iş hayatına hala Prodaft firmasının kurucu ortağı olarak devam etmektedir.

Şahika Ercümen

Serbest dalışçı ve su altı hokeyi oyuncusu Şahika Ercümen, 16 Ocak 1985 yılında Çanakkale'de doğmuştur. Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunudur. " Buzda Yatay Dalış" , " Sabit Ağırlıkla Dikey Dalış" , "Paletsiz Değişken Ağırlıklı Dalış" ," Paletsiz İp Destekli Dalış" ," Değişken Ağırlıklı Paletli Dalış" gibi birçok alanda dünya rekorlarının sahibidir. Spordaki başarılarıyla beraber birçok sosyal sorumluluk projesi yürüten Ercümen, Haziran 2020'de, UNDP Türkiye'nin Sudaki Yaşam Savunucusu ilan edildi.

Organizing team

Bilge
Demirkoz

Ankara, Turkey
Organizer

Beyza Nur
Koyun

Ankara, Turkey
Co-organizer