WarsawWomen
x = independently organized TED event

Theme: BOLD + BRILLIANT

This event occurred on
December 6, 2019
Warsaw, Mazowieckie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Teatr 6.piętro
PKiN, Plac Defilad 1
Warszawa
Warsaw, Mazowieckie, 00 – 901
Poland
Event type:
TEDxWomen (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Warsaw­Women events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Agi Jensen

Agi Jensen to polska projektantka oraz instruktorka jogi. Spotkanie z nią może zaowocować poszukiwaniami własnego stylu i chęcią odnalezienia piękna w swoim ciele i duszy. Ubrania Agi są oryginalne i komfortowe – tworzone dla kobiet o różnej budowie ciała.

Agnieszka Matan

Warszawska komiczka, improwizatorka i stand-up’erka. Współprowadzi niezależną scenę komediową – Resort Komedii oraz uczy improwizacji w Szkole Impro. Jako porządna osoba skończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim i przez lata zajmowała się animacją społeczną. Jako nieporządna osoba, zeszła do komediowej piwnicy. Stara się zachęcać kobiety do uprawiania komedii, prowadząc jedyny w Polsce kobiecy open-mic „Źle sprawowałam się wczoraj w kosmosie”.

Agnieszka Witkowicz-Matolicz

Agnieszka Witkowicz-Matolicz - dziennikarka i reporterka, socjolożka, autorka książki "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń" Szefowa Informacji w Radiu Muzo FM. Wcześniej związana z RMF FM, TOK FM i Radiem PiN, współpracowała też z Polsat News, TVP Info i WP.pl. Uważna obserwatorka życia i ludzi, lubi odkrywać fakty i walczyć ze stereotypami. Angażuje się w sprawy społeczne, uważa, że bez małych inicjatyw nie uda się zbudować wielkich spraw. Kocha dalekie i bliskie podróże, dobre kino, literaturę, góry i sport.

Anna Charko

Jestem psycholożką zdrowia. Rok temu założyłam fundację ludzie i medycyna, żeby stworzyć przestrzeń dla dalekich od schematu działań na styku medycyny i psychologii, a czasem też sztuki i dizajnu. Nasze pierwsze dwa projekty to: "Kartki na złe okoliczności" (szukamy słów dla chorych przyjaciół i przerabiamy je na pocztówki) i "Rozmawianie o śmierci cię nie zabije" (tworzymy karty do konwersacji o byciu śmiertelnym). Prowadzę podcast ludzie i medycyna, w którym przyglądam się niezwykłym ludziom-pacjentom oraz ciekawym projektom medyczno-psychologicznym. Chcę dawać innym narzędzia, które ułatwiają im życie z chorobą.

Anna Pięta

Fashion Environmentalist, sustainability strategist for fashion industry and co founder of Muda Talks (podcast about circular economy, sustainability, ecology). For last few years she was the CEO and co-founder of HUSH Warsaw (fashion fair), having also worked as the brand’s art director and chief of communications. She had directed the HUSH Warsaw International project, which introduced Polish brands to international markets. She also writes about conscious consumption and circular economy and future of fashion for Voguel, Design Alive and NOIZZ. She only believes in acting and that each and every of us can be the change we wish to see in the world.

DJ Jerry

Jestem absolwentem Szkoły Głównej Handlowej (dawniej SGPiS). Po studiach pracowałem w przedsiębiorstwach handlu zagranicznego, a potem prowadziłem własną firmę handlowo-reklamową. Od kilku lat jestem na emeryturze i oprócz spacerów i zabawy z wnukami, jazdy na rowerze i łyżwach, rozwijam swoją pasję muzyczną. Ukończyłem profesjonalny kurs DJ-ski w Warszawskiej Szkole DJ-skiej i gram na potańcówkach organizowanych przez Stołeczne Wydziały Kultury, Domy Kultury, a także współpracuję z "Dancingiem Międzypokoleniowym". Wszystkie imprezy, na których gram mają tę wspaniałą wspólną cechę, że łączą różne pokolenia.

Dominika Buczak

Dominika Buczak - dziennikarka. Współpracuje w wieloma redakcjami prasowymi i internetowymi. Specjalizuje się w rozmowach, wywiadach i reportażach. Najbardziej interesują ją historie tych, którzy są słabsi, bardziej delikatni, niesłyszani. Chce dać im głos. Jest autorką powieści “Plac Konstytucji”, która koncentruje się na losach mieszkańców jednego z bloków przy warszawskim placu, a także na historii soceralistycznego osiedla, które powstało w sercu odbudowanej po wojnie Warszawy. Pracuje nad kontynuacją powieści. Kocha swoją rodzinę, książki i Warszawę.

Joanna Maraszek

Joanna Maraszek, a tech girl supporting other women in tech. With the energy engineering background, she actively works in supporting and inspiring women from Central Eastern Europe and Central Asia. She believes that sustainable development needs responsible decisions about the usage of technology, resources and social values. This development needs wise and brave women going hand in hand with wise and brave men. Joanna studies sustainable development at Warsaw University and works for Perspektywy Women in Tech. A Coldplay fan, frequently travels to Italy to appreciate, admire and charge batteries.

Joanna Podolska

Joanna Podolska, dziennikarka, publicystka, autorka książek popularyzujących wielokulturową historię Polski, m.in. serii łódzkich „Spacerowników”, kuratorka kilku wystaw biograficznych m.in.: o Janie Karskim, czy Marku Edelmanie; wystaw historycznych, w tym: „Lodzer miszmasz, czyli opowieść o żydowskiej Łodzi”, scenariusza filmu dokumentalnego „Z głębokości wołam” o łódzkim getcie. Inicjatorka akcji Kolorowa Tolerancja zamalowywania rasistowskich napisów na murach. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Łódzkim, od 2011 roku dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Maciej Podyma

Maciej Podyma - przedsiębiorca społeczny i współzałożyciel Fundacji Łąka. Biolog z wykształcenia, innowator i wynalazca. W swojej pracy łączy różne dziedziny aby rozwiązywać pojawiające się problemy. Miłośnik elektronicznej rozrywki i kultury masowej.

Madrugada

Madrugada to niepowtarzalna muzyczna fuzja polskiej muzyki ludowej z flamenco, elektroniką i jazzem. Jest to bez wątpienia pierwszy tego typu projekt muzyczny w Polsce. Zespół słynie z oryginalnego, świeżego, niebanalnego brzmienia, wspaniałej energii i emocjonalnego przekazu podczas występów scenicznych, które wzbogaca również piękny taniec. Zespół został nagrodzony podczas 27.Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe zdobywając wyróżnienie w konkursie Scena Otwarta za zjawiskową prezentację i trafną fuzję kulturową w 2017 roku.

Mateusz Pawełczuk

Lek. Mateusz Pawełczuk - CEO & Co-founder w AIDA Diagnostics - Pasjonat nowych technologii i transformacji cyfrowej. Specjalista w dziedzinie komunikacji naukowej. Twórca warsztatów edukacyjnych. Wiedzę o sztucznej inteligencji i jej wpływie na społeczeństwo pogłębiał w trakcie pracy w Centrum Nauki Kopernik.

Paulina Mazur

Wspiera marki pracodawców angażując liderów i pracowników. Promuje autentyczny employer branding. Doradza, szkoli, inspiruje w obszarze relacji z kandydatami i pracownikami. Specjalizuję się w motywacjach millenialsów oraz w wydarzeniach łączących pokolenia. Dziś niezależny ekspert, strateg i konsultant. Wcześniej, członek zarządu w firmie doradztwa personalnego BIGRAM. Rozwinęła w Polsce dwa międzynarodowe programy łączące studentów z biznesem: konkurs GMC Poland oraz Enactus

Strefa Rytmu

Jednym z wyjątkowych miejsc na mapie warszawskiej Pragi jest szkoła gry na bębnach i tańca afrykańskiego - Strefa Rytmu. To właśnie jej uczniowie pod czujnym okiem Kuby Pogorzelskiego zaprezentują muzykę opartą na tradycyjnych rytmach Afryki zachodniej i przeniosą słuchaczy do mekki świata bębnów.

Organizing team

Elena
Pawęta

Warsaw, Poland
Organizer