GiresunUniversity
x = independently organized TED event

Theme: Bildiğinden Fazlası

November 30, 2020
10:00am - 6:00pm +03
(UTC +3hrs)
Giresun, Giresun
Turkey
This event is invite-only.

***ETKİNLİĞİMİZ COVID-19 SALGINI NEDENİYLE İLERLİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR, ETKINLİĞİMİZİN İPTALİ GİBİ BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİLDİR,

ESEN KALIN***

Giresun Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir konferans salonu
Gaziler, Hürriyet Cd, Güre yerleşkesi, Rektörlük binası
Giresun, Giresun, 28200
Turkey
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Giresun­University events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Arda Ayten

Millioner of "Who wants to be millioner" at Turkey
Arda Ayten 24 Temmuz 1998 tarihinde İskenderun'da doğdu. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi. "Kim Milyoner"de son soruyu bilerek büyük ödülü kazandı. Kitap Okumayı çok seven Arda Ayten, aynı zamanda kitap da yazıyor.

Ataman Özbay

Businessman, Inventer of Wet Wipes
1943'te İzmit’in Akçakoca mahallesinde doğdu. Orta okul ve Liseyi İzmit merkez Lisesinde okudu. 7 Yaşından sonra gazete satıcılığı matbaacılık ve gazetecilik yaptı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde okudu. 1968 yılında Aynı yıl Hayrabolu’ya yerleşerek ilk eczanesi olan “Yeni Eczaneyi” açtı. 1971 yılında ikinci eczanesi olan “Bizim eczaneyi” açtı. 1973 yılında Hayrabolu’nun sesi gazetesini satın alarak Trakya’nın en büyük matbaasını kurdu. 1973 yılında Hayrabolu’da ki yağ fabrikasına genel müdür ve ortak oldu. 1985 yılında İstanbul Sirkeci de bir yedek parça dükkanına ortak oldu. 1989 yılında İstanbul ve Hayrabolu da Ataman ecza deposunu kurarak toptancılığa başladı. 1994 yılında Islak mendil imalatına başladı.50 nin üzerinde markanın kurucusudur. 20 00 metre kare alana kurulu fabrikasında 65 ülkeye ıslak mendil ihracatı yaptı. 8 Ülkede sektör lideri oldu. 17 yıl boyunca Türkiye de hiç bir reklam yapmaksızın sektöründe lider oldu.

Atilla Tuna

Art Historian, Guide
Üsküp'te doğdu. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi'nde devam etti. İngilizce, Makedonca, Sırpça ve Hırvatça dillerinde profesyonel turist rehberidir. 1997 yılında Antonina Turizm, 2008’de Istanbul Walks ve 2017 yılında da Tehran Daily Tours olmak üzere turizm faaliyetlerinde bulunan üç ayrı seyahat acentesini kurmuş ve halen bu şirketlerin Genel Müdürlüklerini yapmaktadır. İstanbul şehrinin kültürel ve mimari mirasını korumak için 2002 yılında kurulan Şehristanbul Derneği'nin kurucu başkanıdır. TÜRSAB Boğaz BYK (2003-2005) üyeliği yapmıştır. 14. ve 15. Galata Şenliği’nin ve 1. Uluslararası Galata Festivali "Galata FEST" in direktörlüğünü yapmıştır. Beyoğlu Turizm Geliştirme Platformu üyeliği yapmıştır. Turizme yeni bakış açıları getiren Nostaljik Dolmuş, Hazine Avı, Kutu Avı gibi projeleri hayata geçirdi. 128 ülkeye seyahat etmiş ve 90 ülkede yerel rehber olmaksızın rehberlik yapabilmektedir.

Doç.Dr.Yelda BİNGÖL ALPASLAN

Physics, Scientist
Akademisyen. 09.12.1980 yılında Giresun’ da doğdu. 1999 yılında Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünü kazandı. 2003 yılında mezun olduktan sonra, On dokuz Mayıs Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktora eğitimi aldı. 2006-2012 yılları arasında aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 2012 yılında Yardımcı Doçent olarak Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalında Anabilim Dalı Başkanı olarak göreve başladı. 2017 Şubat ayında Fizik Bilim Dalında Doçent Unvanını kazandı. 2018 yılından itibaren de Giresun Üniversitesi Fizik Bölümü Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. Moleküler Modelleme ve Moleküler Spektroskopi Yöntemleri konularında çalışmalar yapmaktadır. Yelda BİNGÖL ALPASLAN’ ın uluslararası ve ulusal dergilerde birçok yayın ve atıfı bulunmaktadır. Evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Hakan Altıner

Actor, Director
14 Eylül 1952, İstanbul doğumlu. İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. 1974 yılında Kent Oyuncuları'nda oyunculuk yapmaya başladı. Oyunculuk yaparken aynı zamanda İstanbul Belediye Konservatuvarında öğretim üyeliği yaptı. Hakan Altıner, İBB Şehir Tiyatroları'nda beş yıl süreyle müdürlük görevi yerine getirirken aynı zamanda rejisörlük yaptı. Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi'nde beş yıl süreyle Genel Sanat Yönetmenliği görevini yerine getirdi. Televizyonda ses getiren uzun soluklu dizi projelerinin yanısıra çeşitli sinema filmlerinde yer almıştır. 2001 yılından Genel Sanat Yönetmenliği’ni üstlendiği Kedi Sahne Sanatları'nda, rejisörlük ve oyunculuk yapmaktadır. En son Atv'de yayınlanan Kimse Bilmez dizisinde İlhan Sencer adlı karakteri canlandırmış ve yakında vizyona girecek olan Semih Kaplanoğlu’nun ‘Karşılaşmalar HASAN adlı sinema filminde yer almıştır.

İnci Ertuğrul

Journalist, Tv Speaker, Writer
İnci Ertuğrul, Trabzon Akçaabat’ta doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İİBF İşletme Bölümünden mezun oldu. TRT’nin açtığı spikerlik sınavıyla televizyonculuk kariyerine başlayan Ertuğrul, Türkiye’nin ilk özel radyosu Radyo Anki’de ve TRT GAP’ta çeşitli programlarda sunuculuk yaptı. ‘İnci Ertuğrul Sizin Sesiniz’ isimli programıyla uzun yıllar TGRT, FLASH TV ve STAR TV ekranlarında olmaya devam eden Ertuğrul, CİNE 5’te ‘İnci Ertuğrul ile Rengarek’ adlı kadın kuşağının ardından, TRT HABER’de ‘İnci Ertuğrul ile Haber Tadında’ ve sonrasında FOX TV’de ‘Kaybolan Çiçekler’ isimli programları sundu. Şimdi ise STAR TV ekranlarında ‘Gerçeğin Peşinde’ programıyla gündüz kuşağında seyricisiyle buluşuyor. ‘Etkili ve Güzel Konuşma’ eğitmeni olan Ertuğrul, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak bilgi ve tecrübesini gençlere aktarmaya devam ediyor. İstanbul’da yaşayan İnci Ertuğrul, bir kız çocuk annesidir.

Mehmet Çam

Producer , Tv programs manager
Mehmet Çam 1982’de İstanbul’da doğdu. 2006 yılında Galatasaray Üniversitesinde lisans, 2008 yılında Pantheon Sorbonne Üniversitesinden yüksek lisans mezunu oldu. 2006-2007 yıllarında Cnn'de muhabirlik yaptı. 2008-2011 yıllarında Ajans21’de yapımcı olarak çalışan Mehmet Çam, 2011-2013 yıllarında ATV’de asistan yapımcı olarak çalıştı. Daha sonra 2013-2015 yıllarında kıdemlı asistan olarak görev alan Mehmet Çam, şu anda hem televizyon program yöneticisi hemde yapımcı olarak ATV kanalında çalışmaktadır. “Kim Milyoner Olmak İster” televizyon programının yapımcısıdır.

Osman Çakmak

Coach of Amputee National Football Team, Veteran
1977 yılında Tokat’ın Zile ilçesinin Narlıkışla köyünde doğdu. Narlıkışla’da ilkokul eğitimine devam ederken futbola olan ilgi ve yeteneğinden dolayı öğrenim hayatına son vererek futbol kariyerine başladı. 1997 yılında Şırnak’ta vatani görevini yerine getirirken yola döşenen mayına basma sonucu sol bacağını diz altından kaybederek gazi oldu. 2008 yılında Ankara’da tedavisi sürerken komutanlarının yönlendirmesi ile ampute futbol oynamaya karar verdi. 2010, 2012 ve 2014 yıllarında ülkemizi yirmi dört ülke arasında Avrupa ve dünya şampiyonalarında üçüncülüğe eriştiren takımda yer aldı. 2017 Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon olan ve WAFF 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası ikinciliği kazanan Ampute Futbol Milli Takımı kaptanlığını yaptı. Türkiye Ampute Milli Futbol Takının Teknik Direktörüdür.

Özel Oytun Türkoğlu

Businessman, Brand Strategist, Author
1975'te Ankarada doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Fizik ve ODTÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümlerinde eğitim gördü. 2013 yılında Ankara’da, Türkiye’de markalaştırma ajansı konseptiyle bir ilk olan, Markör Markalaştırma Ajansı’nı kurdu. 2016 yılı başları itibariyle, Antalya’da iquee.m ile ortak olarak, otel sektörüne dijital pazarlama ve marka yönetimi ile giren Türkoğlu, şu anda çok sayıda otel ve otel partneri şirketle çalışmalar yürütmektedir. 2018 yılı itibariyle iquee.m ve Markör Markalaştırma Ajansı markalarının birleşiminden oluşan I am Global Şirketler Topluluğu kurucu ortağıdır. Çeşitli mecralarda mesleki konular başta olmak üzere yazıları bulunmaktadır. “Sat Kendini – Kişisel Markalaşmanın ve Pazarlamanın Kitabı” isimli eserin yazarıdır. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından “Yılın sosyal medyayı en iyi kullanan girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür. Türkoğlu, evli ve Pera Türkoğlu’nun babasıdır.

Prof.Dr.Tunç Fışgın

Pediatric Hematologist, Oncologist
2 Şubat 1969 yılında Ankara'da doğdu. Evli ve iki çocuk babası. 1992'de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1992-1995 yılları arasında Zonguldak Ereğli'de Kurtlar Sağlık Ocağı'nda mecburi hizmetini yaptı. 1999 yılında Dr.Sami Ulus Çocuk Hastanesi'nde Çocuk Hematolojisi yan dal uzmanlığını 2002 yılında tamamladı. 2002-2005 yılları arasında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Yardımcı Doçent Doktor olarak öğretim üyeliği yapan Prof. Dr. Tunç Fışgın, 2003'te Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesi'nde ve Cincinnati Childrens Hospital Pediatrik Bone Marrow Transplantation Unit'te görev yaptı. 2011-2013 yılları arasında Samsun Medical Park Hastanesi Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesi Direktörlüğü yapan Prof. Dr. Tunç Fışgın, 2014 yılından beri Medical Park Bahçelievler Hastanesi Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesi Direktörlüğü, 2017 yılından beri Medikal Direktör olarak Çocuk Hematolojisi alanında hizmet vermektedir.

Organizing team

Mehdi
Gorbani

Giresun , Turkey
Organizer

Karim
Karimli

Giresun, Turkey
Co-organizer
 • Adem Can Dervişoğlu
  Marketing/Communications
 • ali abdollahzadeh
  Operations
 • Amirkhan İmamkuliyev
  Production
 • Asra ilker
  Post production
 • Beyza Aksoy
  Marketing/Communications
 • Burak Erzin
  Marketing/Communications
 • Büşra Kırmızı
  Marketing/Communications
 • Ceyda Kıraç
  Marketing/Communications
 • Eray Kor
  Production
 • Esra KOÇAK
  Production
 • Esra DADANDI
  Marketing/Communications
 • Furkan Acar
  Marketing/Communications
 • Furkan Kavlak
  Production
 • Gizem Kılıç
  Marketing/Communications
 • Hamide Altun
  Marketing/Communications
 • ilkim iren
  Operations
 • Irem Aslan
  Marketing/Communications
 • ömer dilber
  Marketing/Communications
 • Ömer Çağrı Ünlütürk
  Production
 • Pelin Elmali
  Marketing/Communications
 • Rahıme Fırat
  Operations
 • Sezen Kirik
  Operations
 • Utku Arda KIRICI
  Marketing/Communications
 • Zaur Mustafaoglu
  Marketing/Communications