Youth@ALKEVHS
x = independently organized TED event

Theme: Mimesis

This event occurred on
February 21, 2020
Istanbul, İstanbul
Turkey

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Youth@ALKEV
Alkent 2000 Mah., Mehmet Yeşilgül Cd. No: 7, 34535 Büyükçekmece
Istanbul, İstanbul, 34500
Turkey
Event type:
Youth (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Youth@­A­L­K­E­V­H­S events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Aslıhan Niksarlı

ASLIHAN NIKSARLI, Yeditepe University, Anthropology Department

Baturay Ilsan

Student

Emir Kalyoncu

Student

Ezgi Karaçay

Student

Ferdi Alıcı

Founder and Director of OUCHHH http://www.ouchhh.tv/

Hale Acun Aydın

turkisiminimalizm.com sitesinin kurucusu Hale Acun Aydın aynı isimli Instagram, YouTube ve Pinterest hesaplarında daha sade bir yaşam yolunda minimalizm ve sıfır atık konularında paylaşımlar yapıyor ve ulaştığı kişilerin hayatında bir değişim yapabilmeyi umuyor. 1983 İstanbul doğumlu olan Hale Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Bahçeşehir Üniversitesi MBA derecesinden sonra 10 yılı aşkın süre kurumsal firmalarda çeşitli pazarlama rollerinde yer aldı. Halen aile işine bu alanda destek olsa da artık temel amacı Minimalizm ve Sıfır Atık konularında farkındalık oluşturmak. Bu amaçla artık farklı platformlarda çeşitli söyleşiler ve atölyeler yapıyor ve okulları ziyaret ediyor. Sadeleşerek Özgürleşebileceğimize inanan ve dünyadaki plastik kullanımına karşı bizim birey olarak fark yaratabileceğimize inanan Hale aynı zamanda #kahvemtermosta isimli bir sosyal sorumluluk hareketi yürütüyor.

Hayrettin Taskaya

11 Eylül 1988 yılı Mersin doğumlu Hayrettin Taşkaya üniversite yıllarında rock soundlu parçalar yaptıkları Kara Büyü isimli grubuyla 2009 yılında müzik piyasasına giriş yaptı. Karanlık atmosferi parçalarında olduğu kadar sahne ve kostümlerinde de vurgulayan Taşkaya, 2011 yılında finale kadar yarıştığı Star Akademi programında kendine has tarzı ile dikkatleri hemen üzerine topladı. Yarışmadan bir süre sonra DMC etiketiyle yayınladığı elektronik alt yapılı "Seni Arzuluyorum" isimiyle çıkan ilk single'ı müzikal anlamda farklı soundları denemeye başladığının habercisiydi. 2011'den sonra uzunca bir süre parça yayınlamadı ve asıl mesleği olan içmimarlığa yönelip bir yandan da illüstrasyon işler üretmeye başladı. Multi-disipliner bir sanata sahip olan Taşkaya bir çok tasarım işiyle beraber müziğini de tasarladı. 2018 yılında paylaştığı "Ayayay" adlı single'ıyla müziğe hızlı bir giriş yaptı ve ard arda paylaştığı "Bunun Neresi Aşk" "Günaydın"(feat Kalben , BKE) , "Sevgilim", Yol, Kal yanımda gibi down tempo, trip hop, dark pop, gibi yeni tarzları barındıran şarkırıyla kemikleşen bir dinleci kitlesine ulaştı. İstabul'da yaşayan Hayrettin Taşkaya üretimlerine burada devam ediyor.

Irmak Ozdogan

Student

Kerim Necdet Bozkurt

Student

Merve Ozates

Student

Merve Ozışık

Student

Oyku Coban

Student

Ozan Engindeniz

Student

Özgecan Cıncık

Student

Tolga Evcimen

Student

Zehra Kaynar

Student

Organizing team

Seda
ÇAKIR

Istanbul, Turkey
Organizer

Pırılsu
Keskiner

İstanbul, Turkey
Co-organizer
  • Gökçe Naz Ocak
    Team member