Bialystok
x = independently organized TED event

Theme: Local Heroes

This event occurred on
June 24, 2020
Białystok, Podlaskie
Poland

Local heroes, czyli pierwszy TEDx Białystok
Chcesz spotkać ludzi, którzy potrafią zmieniać swoje życie i realizować marzenia, pracują dla lokalnej społeczności, odważnie prowadzą własny biznes? Szukasz nowej drogi i inspiracji? Chcesz porozmawiać z niezwykłymi ludźmi? Zapraszamy na TEDx Białystok.
Po raz pierwszy w Białymstoku i w województwie podlaskim – już 24 czerwca.
TEDx dzisiaj to marka znana wśród ludzi aktywnych, poszukujących wiedzy, dróg rozwoju i motywacji. Na całym świecie odbywa się około 3 tysięcy takich wydarzeń. Postanowiłyśmy zorganizować takie spotkanie także w naszym regionie. Musiałyśmy znaleźć swój pomysł na TEDx Białystok, ale przede wszystkim spełnić bardzo konkretne wymagania narzucone przez inicjatorów konferencji, organizowanych corocznie przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Pamiętaliśmy, że celem konferencji jest popularyzacja „idei wartych propagowania”

Aula im. Janusza Korczaka Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
ul. Świerkowa 20/Budynek C
Białystok, Podlaskie, 15-328
Poland
Event type:
Standard (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Bialystok events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Agnieszka Zach

Przewodnik turystyczny
Agnieszka Zach, zwana Biebrzańską Wiedźmą. Jest przewodnikiem terenowym po Biebrzańskim Parku Narodowym, województwie podlaskim i Biebrzańskim Szlaku podwodnym ,,Po Drugiej Stronie Lustra", twórcą ,,Biebrzańskich Czterech Pór Roku z Piosenką" w Stodole Snów. To aktywna działaczka społeczna, która na arenie krajowej i międzynarodowej promuje to co lokalne. Obecnie pracuje m.in. nad ideą Cudotwórni, opartej o troskę o człowieka i dzieci jako przyszłość świata.

Anna Drabarz

Doktor PhD
Anna Drabarz – prawniczka, edukatorka, działaczka na rzecz praw człowieka. Od wielu lat związana jest z Wydziałem Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie wykłada i prowadzi badania z zakresu prawa antydyskryminacyjnego i aspektów społeczno-prawnych niepełnosprawności. Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych. W 2016 roku z grupą aktywistów z III sektora zainicjowała powstanie Podlaskiego Sejmiku Osób z Niepełnosprawnościami. Współpracuje także z administracją publiczną - obecnie jako Pełnomocnik Zarządu Województwo Podlaskie ds. Osób z Niepełnosprawnościami. W Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej zajmuje się wdrożeniem dyrektywy o dostępności produktów i usług do polskiego porządku prawnego.

Bożena Datczuk

Prezes
Bożena Datczuk to prawdziwa kobieta biznesu z krwi i kości. Absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Białymstoku, członkini m.in. Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm Kub Kobiet Biznesu w Białymstoku. Wraz z mężem od wielu lat z sukcesami prowadzi własny biznes. Dzięki pracowitości, uporowi i kreatywności jej firma meblarska otrzymała wiele branżowych nagród, w tym w prestiżowym konkursie „Dobry Wzór”.

Cezary Chwicewski

Dyrektor kreatywny
Cezary Chwicewski - twórca, strateg, filar organizacyjny i dyrektor kreatywny festiwalu Up To Date w Białymstoku. Autor niejednokrotnie nagradzanych wiralowych filmów, które wyznaczyły nowy standard w promocji kultury. Jego copy czytali między innymi Krystyna Czubówna czy Tomasz Knapik. Jest inicjatorem linii PRowych i akcji społecznych jak m.in. 50+ czyli Pozdro Techno dla Seniorów czy Wyślij Pocztówkę do Babci. Kreator wizerunku kulturowych marek. Specjalista w tworzeniu contentu social media. Promotor muzyczny, współtwórca wielu wydarzeń kulturalnych, reżyser, scenarzysta, dj, mówca, patokurator. Osobowość roku woj. Podlaskiego w kategorii Kultura. Zapraszany do udziału w konferencjach, prowadzenia wykładów i warsztatów.

Magdalena Sadłowska

Prezes
Jest współwłaścicielką i zarządzającą dwiema firmami. Od 15 lat w biznesie. Od 18 lat na sali szkoleniowej – wspiera zarządy i zespoły firm w zmianie, w procesach inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych. Kocha podróżować, rozmawiać z nieznajomymi.

Paweł Grabowski

Lekarz, specjalista medycyny paliatywnej
Pierwszy w historii laureat nagrody imienia ks. Jana Kaczkowskiego "Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”. Pochodzi z Krakowa, przez lata pracował w Warszawie (m.in. w Klinice Nowotworów Głowy i Szyi – Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie). Cel życia odnalazł jednak w Podlaskiem. Jest założycielem domowego Hospicjum Proroka Eliasza z siedzibą w Michałowie.

Petros Psyllos

Wynalazca
Petros Psyllos – elektronik, programista, innowator. Zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii (w tym m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji), robotami społecznymi, wirtualnymi asystentami, human–computer interaction i ochroną zdrowia. Amerykański Forbes umieścił go na liście 30 najlepszych europejskich innowatorów poniżej 30 roku życia (Forbes 30 Under 30). Massachusetts Institute of Technology Review z kolei uznał Petrosa za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce.

Organizing team

Sylwia
Małachowska

Bialystok, Poland
Co-organizer