MaviDunyaKoleji
x = independently organized TED event

Theme: explore!

April 18, 2020
10:00am - 5:30pm +03
(UTC +3hrs)
Mudanya, Bursa
Turkey
This event is open to the public.
Tickets are available.

Keşfetmeyi seviyoruz! Ama keşiften tek kastımızı yeni yerler görmek olarak düşünmeyin. Biz yeni şeyler tecrübe etmeyi seviyoruz, bize farklı gelen yemekleri yemeyi, farklı kültürlerin müziğini dinlemeyi, farklı insanlarla tanışmayı ve en çok da bir zamanlar bize yabancı gelen bu şeyleri iyice içimizde harmanladığımızda çıkan 'kendimize dair de yeni bir şeyler keşfetme' hissini seviyoruz!

Ama maalesef bu konuda herkes bizim kadar heyecanlı değil. Şimdi etrafa baktığımızda yedisinden yetmişine herkesin ellerinin ve gözlerinin telefonlar tarafından bağlandığını görüyoruz. Ve açıkçası bu biraz canımızı sıkıyor.

Böylece sadece lise öğrencilerini kapsayan bu etkinlik doğdu. Etkinliğin organizatörlüğünü yapan arkadaşımızın Star Trek sevgisiyle, hepimizin içindeki bu 'keşfetme' heyecanı birleştirdik. Temamızı 'explore!' koyduk, logomuzu da Star Trek'teki Mr. Spock'ın Vulcan Selamı ile tasarladık. Ha, neden Star Trek diye soracak olursanız: Star Trek temelinde insanın keşif duygusuna dayanan bir bilim-kurgudur. Dizi, Atılgan gemisinin galaksinin daha önce hiç gidilmemiş noktalarını keşfini anlatır. İşte tam bu yüzden mottomuz da, dizi jeneriğinde söylenen 'to go where no man has gone before'dur.

Mavi Dünya Koleji
Çağrışan Mh. Işıltı Sk. No: 26-28 Mudanya / BURSA
Mudanya, Bursa, 16940
Turkey
Event type:
Youth (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Mavi­Dunya­Koleji events

Organizing team

Mert
Özdemir

Bursa, Turkey
Organizer

Ismet
Özdemir

Bursa, Turkey
Co-organizer
 • Can Arslan
  Team member
 • Gürkan Kayaş
  Team member
 • yağız kahveci
  Team member
 • yasemin coşkunkan
  Team member