GündoğduKoleji
x = independently organized TED event

Theme: Miras/Legacy

December 7, 2019
10:00am - 5:00pm +03
(UTC +3hrs)
Adana, Adana
Turkey
This event is open to the public.
Tickets are available.

Geçmişten günümüze, doğadan teknolojiye, yaptıklarıyla ve paylaşmaya değer fikirleriyle genç zihinlere bırakılacak her türlü kaynak “miras” teması içerisinde toplanabilir.

Adana Gündoğdu Koleji
Huzurevleri, Turgut Özal Blv. 21-1
Adana, Adana, 01360
Turkey
Event type:
Youth (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Gündoğdu­Koleji events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

ÇİĞDEM DAĞTEKİN

Okul Öncesi Öğretmeni - Vantrolog
Merhaba, 8 yaşında Hamza, 6 yaşında Ömer isimli iki oğlum var. Okul öncesi öğretmeni ve vantroloğum. 2016 yılında farklı bir eğitim programı geliştirmek ve okul öncesi eğitimdeki kukla kullanımı açığını kapatmak için bir kukla kız karakteri ürettim ve vantrolog olarak seslendirerek, adını Marmelat koydum. Çocuklar üzerindeki etkisini gözlemledikten sonra hem çocukların hem ebeveynlerin hem de kurumların ihtiyaçlarını dikkate alarak bir eğitim programı hazırladım ve yaşadığım şehir olan Antalya'da özel okul öncesi eğitim kurumlarında "Değerler Eğitimi" kapsamında öğretmenlik yaptım. Karakterimin çocuklar üzerindeki olumlu ve yapıcı etkisi ilgi ve sevgiyle karşılanınca karakter sayısını arttırıp her karakterin davranış kazandırmada bir görevi olmasını sağladım.

OKAN OFLAZ

Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği (WARF) Kurucusu ve Başkanı
Uzun bir süredir hayvan hakları konusunda zorlu bir mücadele veren Okan Oflaz, yaklaşık 10 yıldır Türkiye’nin dört bir yanındaki hayvanların hayatına dokunmaya çalışan bir aktivist. Bugüne kadar 130’dan fazla yük hayvanının tedavisini yaptırıp yeni evlerine kavuşturdu. Okan Oflaz’ın ‘Kuyu’ köpeğin ve Suriye’de bombalanan hayvanat bahçesinden vahşi hayvanların kurtarılmasında da payı büyüktü. Hayvanlara daha fazla yardımcı olabilmek adına Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği’ni (WARF) kurdu. Kurtarılan hayvanların rehabilite edileceği, engelli, yaşlı ve sahiplenilmeyen hayvanların sevgiyle rahat ve huzurlu bir şekilde yaşayacağı bir kurtarma çiftliğini zor şartlar altında hayata geçirdi.

Organizing team

Hüsnü
Arda

Adana, Turkey
Organizer