KAS
x = independently organized TED event

Theme: Ancak Birlikte ! / Together We Stand !

September 19, 2020
5:00pm - 8:30pm +03
(UTC +3hrs)
Antalya, Antalya
Turkey
This event is invite-only.

Ancak Birlikte!

İnsanlık tarihi öyle bir dönemden geçiyor ki varoluşun hiçbir döneminde Adem ve Havva’nın çocuklarının iş birliği yapma imkanlarına erişimi bu kadar bol olmamıştır. Sosyal, ekonomik, teknolojik, sistemsel ve bilişsel devrimlerimizi başta iletişim ve üretim sistemlerinin dönüşümüyle eş zamanlı yaşıyoruz. İlerleme denen yıkıcı büyümenin altında ezilirken yok oluşun eşiğine doğru tam yol ilerliyoruz. Belki de tam tersi… Peki bu var/yok oluş süreçleri pratikte hayatlarımıza nasıl yansıyor? Tek tek bireylerin gücü kolektif güce dönüşüyor mu? Bir kenara savrulmuş, yalnız, umutsuz ve güçsüz insan, kaderine razı olmayıp harekete geçme cesaretini gösteriyor mu?
Ya da…sürüden ayrılanı kurtlar mı kapıyor?

Ortak aklın erdemi ve birlikte hareketin dinamik gücü ile iyi geleceği şimdiden tasarlayabilir miyiz?

Evet, mümkün. Ve bunu birleşerek, toparlanarak, bütünlüğümüzü koruyarak ve dayanışma içerisinde “ANCAK BİRLİKTE” başarabiliriz!

19 Eylül 2020'de ikincisi gerçekleştirilecek TEDxKaş’ın teması “Ancak Birlikte / Together We Stand” olarak belirlendi. Bir tam gün sürecek etkinlikte geleceği şekillendirenlerin, bir araya gelebilenlerin ve bir araya getirebilenlerin ilham verici, cesur ve güçlü hikayelerini dinleyeceğiz.

Önce geleceğe kaçtık, şimdi onu birlikte kuruyoruz.
Hey sen!
Tabii ki seni de bekliyoruz…
-----------------------------------------------------------------
Humankind is experiencing an unprecedented era where the children of Adam and Eve have never before seen opportunities for collaboration. We are experiencing the simultaneous transformation of our communication and production systems alongside our social, economic, technological, systematic and cognitive revolutions. We are on a pathway towards destruction while getting trampled on by progress or maybe we are headed in the opposite direction? How are these processes of creation and/or destruction reflected in our everyday lives? Does the power of the individual transform into collective power? Do the scattered, lonely, hopeless and powerless people have the courage to act against their destiny? Or does the big bad wolf go after those who leave the herd?

Could we design the future that we want now with the virtues of our shared wisdom and the dynamic power of acting together?

Yes, this is possible! Together we can, if Together We Stand and gather, preserve our unity and our solidarity.

During this one day event we will listen to the powerful, courageous and inspiring stories of those who are shaping the future, are coming together and are bringing people together.

Hey you!
Of course we are expecting you, too!

Genedos Cooperative
Ahatlı Köyü, Hacıveliler Mevkii / Kaş
Antalya, Antalya, 07580
Turkey
Event type:
Standard (What is this?)
See more ­T­E­Dx­K­A­S events

Organizing team

Alper
Akça

Istanbul, Turkey
Organizer

Ilker
Karagöz

München, Germany
Co-organizer
 • ali balkan
  Team member
 • Alper ATEŞ
  Operations
 • Armagan Akça
  Marketing/Communications
 • Umut Servi
  Operations