Ankara
x = independently organized TED event

Theme: Backstage

This event occurred on
September 28, 2019
5:00pm - 10:00pm +03
(UTC +3hrs)
Ankara, Ankara
Turkey

Is the life really what we see? Are the cases in our world really limited to what we see? Do we ever think about what happens at the backstage? What if nothing is like what we see and what we think? Now, it is the time to look at the backstage and think about it!

Bilkent Odeon
Üniversiteler Mh., 1598. Cd. No:130, 06800 Çankaya/Ankara
Ankara, Ankara, 06800
Turkey
Event type:
Standard (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Ankara events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Bilal Eren

1977, İstanbul doğumludur. Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisansını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Enformatik Bölümü Bilgisayar Ortamında Sanat ve Tasarım Programı’nda tamamladı. Doktora çalışmaları için ise İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve İletişim Çalışmaları Programı’nı seçti. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde; Teknoloji ve toplum, sosyal medya analizi, dijital yayıncılık uygulamaları ve internet sosyolojisi gibi dersler verdikten sonra halen İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda, Türkiye’de kamu ve yerel yönetimlere özel dijital okur & yazarlık eğitimleri veren Dijital Hayat Akademisi’nin kurucusu ve eğitmenidir. Mobil teknolojiler ve dijital yayıncılık üzerine yazılımlar geliştiren Bilal Eren, halen bu dikey alanlarda çalışan BizTim Bilim Teknolojileri şirketinin sahibidir. Teknoloji, internet ve sosyal medyanın daha geniş anlamda dijitalleşmenin hayatımıza etkilerini gündem yapan DijitalHayat. TV YouTube kanalının genel yayın yönetmenliğini de yapan Bilal Eren, 2014 yılından beri her cuma TRT Radyo1’de “Dijital Hayat” isimli programı hazırlayıp, sunmaktadır.

Can Uysal

Can Uysal, 2009’da Ege Üniversitesi İktisat Fakültesinden ekonomist olarak mezun oldu ve Yıldız Teknik Üniversitesinde yüksek lisansını bitirdi. Halen Sakarya Üniversitesi İktisat Fakültesinde doktorasını yapan Can Uysal ilk olarak iş hayatına 2001’de Devlet Planlama Teşkilatı DPT’de proje sorumlusu olarak başladı. 2001 yılından sonra teknoloji ve IT şirketlerinde görev yapmaya başlayan Can Uysal, 2003 yılına kadar İndex Firması İzmir Bölgesinde çeşitli sorumluluklar üstlendi. Sonraki yıllarda Fransız ve Amerikan şirketlerinde Almanya ve Yunanistan başta olmak üzere bir çok ülke de proje sorumluluğundan başlayarak iş analistliğine oradan da bölge satış müdürlüğüne kadar yükseldi. Aynı zamanda öğretim görevlisi olan Can Uysal başta Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi olmak üzere birçok üniversite de ders vermektedir. Can Uysal, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinin yanında profesyonel iş hayatındaki başarılarıyla ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlardan 57 ödül almıştır. Türkiye’nin en genç yöneticilerinden olan Can Uysal en başarılı 50 Türk genç girişimcisi arasında gösterilmektedir. Dünyadaki tüm eğitim sistemlerini inceleyen ve bu yönde yaptığı çalışmaları da kitap haline getiren ve okullarında bu metotları uygulayan Can Uysal planladığı eğitim çalışmalarıyla Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam etmektedir.

Cansu Gaytancıoğlu

Cansu Gaytancıoğlu, 1991 yılında Edirne’de doğdu. Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamladıktan sonra eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı alanında yüksek lisans yaparak devam etmektedir. Sürdürülebilir tasarım, geri ve ileri dönüşüm gibi konular üzerinde çalışan Gaytancıoğlu, 2017’den bu yana Onaranlar Kulübü’nün tasarım ve atölye koordinatörlüğünü yapmaktadır.

Ece Mumay

14 yaşında YouTube’a yüklediği videoların geniş çevrelerce izlenmesinden ve takdir toplamasından sonra Türkiye’nin ilk Youtuberlarından biri olan Ece Mumay, 1998 yılında doğdu. İlkokuldan itibaren müzik eğitimi alan sanatçı liseyi İTÜ konservatuvarında bitirmiş ve halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Gitar bölümünde okumaktadır.Türkçe dışında İngilizce, Almanca ve İspanyolca bilen ve genç yaşına rağmen birçok ödüle layık görülen sanatçı, son iki senede 100 milyonun üzerindeki izlenme oranlarıyla isminden oldukça söz ettirmeye başladı. En son 2018-2019 yılında Altın Plak alan ve Türkiye Ödüllerinde “En İyi Çıkış Yapan Pop Sanatçısı” ödülünü alan Ece Mumay’ın “Odamdan” isimli bir albümü ve birçok single parçası bulunmaktadır.

Ferhunde Öktem

Ferhunde Öktem Bursa’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitede 1983 yılında doktor, 1988 yılında doçent ve 1998 yılında profesör unvanlarını aldı. Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniğinde göreve başladı, 1977-2017 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında öğretim üyeliği yapmıştır. Kurucuları arasında olmaktan onur duyduğu Türk Psikologlar Derneğinin “1 Numaralı” üyesidir. Etik Kurul ve Testler Komisyonu başkanlıklarını yürütmektedir. EUROPSY-Avrupa Psikoloji Sertifikası unvanını sahibidir. Avrupa Psikoterapide Uzmanlık Sertifikası Ulusal Ödüllendirme Kurulu Türkiye Komisyonu üyesidir. Kuruluşundan başlayarak 2018 yılına dek Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Bilim kurulu üyeliğinde bulunmuştur. Jimnastikçi olarak başladığı spor yaşantısı, hakem, Federasyon üyeliği, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Spor Sağlık Yüksek Kurulu ile sürmüştür. Sporcu Sağlık Karnesinin hazırlanışı, federasyon Sağlık Kurullarının oluşumu, zararlı alışkanlıklarla baş etme, sporda şiddetin önlenmesi gibi konularda çalışmıştır. Üstün yetenekli çocukların seçimi ve eğitimi, korunmaya muhtaç çocuklar, yasayla sorun yaşayan çocuklar, engelli bireyler, zararlı alışkanlıklar ve madde bağımlılığı ile mücadele, çocuk ihmal ve istismarını önleme, okulda, sporda şiddet ve önlenmesi, eğitim sistemleri, sorunları ve çözüm yolları, çocuk, genç ve ana babalara yönelik çok sayıdaki radyo ve televizyon programları, öğretmenlere ve anne babalara yönelik eğitimler ve paylaşımlar yaşamının her anını kapsamaktadır. “Otizm’de Naltrekson Sağaltımının Davranışsal ve Biyokimyasal Boyutları” isimli araştırma ile 1995 yılı Prof. Dr. Mualla Öztürk Çocuk Ruh Sağlığı Ödülü’nü kazanan ekipte yer almıştır. Türk Psikiyatri Dergisi 2009 araştırma ödülünü kazanan araştırma ekibindedir. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Psikoloji Bölümünde 1977 yılından bu yana uygulamalı ve kuramsal dersler vermektedir. 2017 yılında emekli olduktan sonra Ferhunde Öktem Ruh Sağlığı Merkezinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Haluk Tatar

Lisans eğitimini 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği dalından yüksek lisans derecesini 2005 yılında tamamlanmıştır.E-Learning üzerine ve Mühendislik üzerine 2 ayrı şirkete sahiptir. 2019 yılında Zafer Sızlanarak Kazanılmaz isimli kişisel gelişim kitabını çıkartmıştır. 2007 yılından bugüne çeşitli üniversitelerde öğretmenlik yapmıştır.

Murat Bilecenoğlu

1974 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini TED Ankara Kolejinde tamamladı. Çocukluğunda izlediği Jacques Yves Coustaeau’nun sualtı belgesellerinden çok etkilenip lise yıllarında aletli dalışa başladı. Akabinde Biyoloji eğitimi aldı. Bir deniz bilimci olabilme hayaliyle yola çıktı, lisansüstü çalışmalarını Ege Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Merakını en fazla cezbeden konu olan deniz biyoçeşitliliğindeki değişimlerin araştırılması üzerine yoğunlaştı. Aradan geçen 25 yılın ardından halen istilacı ve yabancı türlerin hayatlarını anlayabilmek adına uğraşlar gösteriyor.

Osman Börütecene

Osman Börütecene, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji mezunudur. Metin yazarlığı, çevirmenlik, ve sekreterlik yapmıştır. 2008-2014 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesinde Öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. 2007 yılından beri bireysel ve kurumsal eğitimler vermekte ve bireysel danışmanlık yapmaktadır. Osman Börütecene, konsantrasyon alanları olarak; felsefe, mantık, lisan, ezoterik kültür, motivasyon, liderlik, inovasyon kavramlarına işaret etmektedir. Son yıllarda artan bir hızla kurumsal seminer ve eğitim çalışmalarını da felsefe odaklı yapmaktadır. Osman Börütecene, çalışma hayatına 18 yaşında sekreterlikle başlamıştır. Üniversite öğrenciliği boyunca profesyonel olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Bersay, TRT, DDF gibi kurumlarda da hizmet vermiştir. 2003 yılında ise interaktif bir şirket kurmuştur.

Ramazan Yumrutepe

1982 yılında Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde dünyaya gelen Kum Sanatı Ressamı Ramazan Yumrutepe; ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini memleketinde tamamladı. 2005 yılında girdiği özel yetenek sınavında başarılı oldu ve Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim İş Öğretmenliğine yerleşti. Üniversitedeki öğrencilik yıllarında yağlı boya çalışmalarını daha da yoğunlaştırdı. Çeşitli sergiler açtı. 2009 yılında bölümden mezun olduktan hemen sonra aynı üniversitede master programına kayıt yaptırdı. Resim sanatında bilinenlerin dışına çıkmak için heykel, seramik ve fotoğrafçılık dersleri aldı. Kağıt ve tuvalin dışına çıkarak bilgisayar programlarında da üç boyutlu resimler çizdi. Son olarak 2009 yılında çıktığı bir yurtdışı seyahatinde kum sanatı ile tanıştı. Bu konuda çalışmalar yaptı. Kum sanatının Türkiye’deki ilk temsilcilerinden oldu. Değişik yöntemler deneyerek kendisine ait özgün konular belirledi ve bunları kum taneleriyle süsledi. Kum taneleriyle verdiği şekiller ve anlattığı konular, yurtiçi ve yurtdışında büyük ilgi gördü. Yumrutepe, Gazi Üniversitesinde doktora eğitimine devam etmektedir.

Serkan Karaismailoğlu

Lisans eğitimini 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim dalından yüksek lisans derecesini 2009 yılında, doktora derecesini ise 2014 yılında almış olup halen aynı yerde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Sinirbilim alanında, beyin cinsiyeti (kadın beyni-erkek beyni) başta olmak üzere çeşitli konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2009 yılında Ulusal Fizyoloji Kongresinde En İyi Genç Araştırmacı Ödülünü almıştır. Akademik alanda bir tane uluslararası dergilerde makaleleri bulunmaktadır. “Kadın Beyni Erkek Beyni” adlı kitabı 2017 yılında, “Pia Mater” adlı nöro romanı 2019 yılında çıkmıştır. Ortopia projesinin kurucusudur. 2016 yılında TÜBİTAK desteği kapsamında “Teknoloji ve Eğitim” alanlarında faaliyet gösteren “Fizyopia” adlı teknokent şirketini kurmuş olup halen şirketin yöneticiliğine devam etmektedir.

SesVerSus SesVerSus

Birbirinden yetenekli ve istekli birçok vokalin bir araya gelmesiyle oluşan SesVerSus Türkiye’de pek yaygın olmayan Acapella müziğin bilinirliğini arttırmak ve sevdirmek amacıyla Türk ezgilerini Acapella ile harmanlayarak ülkenin farklı bölgelerinde verdiği konserlerle ve profestoneller tarafından hazırlanan video klipler ile dinleyicisine ulaşmaktadır. Yurtdışında da video klipleriyle Türk ezgilerini dünyaya duyurarak, Acapella müzik adına ülkemizi temsil görevlerini yerine getirmektedir. YouTube, Instagram ve Facebook sosyal mecralarda grubun yaptığı düzenli paylaşımlarla SesVerSus bilinirliği yüksek bir markaya dönüşmüş ve hem kendi kitlesini hem de Acapella müzik dinleyici kitlesini oluşturmayı başarmıştır. Repertuarında bulunan klasik batı müziğinden çağdaş yapıtlara, türkülerden caza, çeşitli dillerden ve coğrafyalardan farklı birçok ezgi ile herkese hitap eden grubun dinleyici sayısı her geçen gün artmaktadır.

TriOnStage TriOnStage

Uzun yıllardan beri pek çok organizasyonda ayrı ayrı veya birlikte sahne alan Aslıhan Batur (keman), Hülya Uysal (Saksafon/Flüt) ve Nihan Demirkapı (Elektro Cello), 2017 yılında Türkiye’de bir benzeri olmayan bir performans gerçekleştirmek için bir araya geldi.Enstrümantal müziği dans ve koreografi ile harmanlayan TriOnStage grubu, altyapı müzikleri ile sundukları enerjik performanslarıyla bu güne kadar pek çok özel davet, lansman, ödül töreni, kongre ve fuar organizasyonunda sahne aldı. Türkiye’deki geleneksel ‘Trio’ anlayışına daha önce denenmemiş bir alternatif yaratan ve etkinlik sektörüne yeni bir soluk getiren grup; Avrupa ve Yakın Doğu’dan da ilgi görmekte ve her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmaktadır.

Tuğçe Akbaş

2007 Arı Fen Lisesi Mezunu. 2011 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliğinden birincilikle mezun oldu. 2011-2016 yılları arasında Amerika'da Lehigh Üniversitesi'nde çok katlı yapıların deprem davranışı üzerine yüksek lisans ve doktora çalışmalarını yürüttü. Doktora eğitiminin son döneminde özellikle çok katlı yapılar üzerine tasarımlarıyla ünlü Leslie E. Robertson Associates'in New York ofisinde staj yaptı. Tuğçe AKBAŞ, Nisan 2016'dan beri "Yapısal Tasarım ve Arge Koordinatörü" olarak yapısal çelik sektöründe çalışmaktadır. Eylül 2016'dan beri ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisiliği Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Tunç Berkman

Lisans eğitimini 1995 yılında Syracuse University’de tamamladı. F.W. Olin Graduate School of Business at Babson College’de MBA derecesini aldıktan sonra, New York'da Monitor Company’de danışman olarak çalıştığı sırada New York University’de Internet Teknolojileri konusunda sertifika programını tamamladı. Kariyerine 1995 senesinde Deloitte&Touche/İstanbul’da denetim asistanı olarak başladı. MBA eğitimi sırasında Boston’da State Street Bank ve Monitor Company gibi firmalarda staj yaptı. Staj ve mezuniyet sonrası 1998-2000 senesi döneminde Monitor Company/New York’da danışman olarak perakandecelik ve telekom sektörlerine ilişkin projelerde çalıştıktan sonra 2000 yılında tekrar Türkiye’ye döndü. 2000 senesinde Koç Holding’de Yeni İş Geliştirme Grubu Proje Yöneticisi olarak görev yaptığı sırada Apple Türkiye'nin Koç Grubu tarafından Komili ailesinden satın alınması operasyonunu yönetti. Türkiye'nin ilk Internet Seyahat şirketi olan Bookinturkey firmasını kurdu. Cisco firması ile Türkiye' nin en kapsamlı E-dönüşüm projesinin Koç Topluluğu içersinde liderliğini yaptı. 2002’de Koç Bilgi Grubu Stratejik Planlama Yöneticisi olduktan sonra aynı yıl grup şirketlerinden Tanı Pazarlama A.Ş.’ye geçerek Operasyon ve Planlama Grup Yöneticiliği ve Stratejik Planlama Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2004 yılında Arçelik A.Ş. İş Geliştirme Yöneticisi olduktan sonra 2005 – 2007 yılları arasında Arçelik A.Ş. Pazarlama Grubu Yöneticiliği görevini yürüttü. Pazarlama yöneticisi olarak Türkiye pazarındaki tüm Arçelik markalı beyaz eşya ve elektronik ürünlerin üretim, fiyatlandırma, kampanya ve Arçelik markasının reklamları ile yeni iş geliştirme, CRM bazlı müşteri yönetimi, bayi teşkilatının pazarlama aktivitelerinin sorumluluğunu yürüttü. Grup Pazarlama Yöneticisi olarak 1 Milyar TL'lik bir bütçeyi yönetti. Temmuz 2007’de Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Stratejik Planlama Direktörü olarak çalışmaya başladı. Stratejik Planlama Direktörü olarak tüm tarifelerin fiyatlandırmasından, pazarlama ve kurum stratejilerinden, pazarlama bütçe denetimden ve marka stratejileri ile yeni iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu olarak çalışmaya başladı. 2009 Ocak’ta Kurumsal Pazarlama ve Sanal Operatörlerden sorumlu direktör olarak atandı. Kurumsal Pazarlama direktörü olarak Kurumsal marka kimliği ve reklam iletişimi, kurumsal tarifeler, kurumsal bayi pazarlama aktiviteleri, SME ve büyük kurumların CRM faaliyetlerinden sorumlu oldu. Kurumsal Pazarlama Direktörlüğü sorumluğuna ek olarak Türkiye telekom pazarında bir ilk olan MVNO (Sanal Operatörler – Fenercell, GSMobile, Kartalcell ve Trabzoncell) ilk defa kurdu ve bu iş ortaklarının yönetiminden ve yeni ortaklıkarın kurulmasından da sorumluydu. 2010 Haziran’da People Communications İletişim Ajansında Genel Müdür olarak çalışmaya başladı. People Communications’nı medya Planlanlama&Satınalma ve medya stratejileri konusunda sektörün lider şirketleri arasına sokmakta ekibi ile birlikte başarılı oldu. People Communications’da genel müdür olarak çalışmaya devam ederken 2010 Temmuz’da Gurme İçecek ve Yiyecek şirketine ortak oldu. Gurme Yiyecek ve İçecek şirketi Chado markası altında organik ve aromalı çay ithalatı yaparak hem restoran pazarında hemde perakende noktalarında büyüyen bir şirket oldu. Eylül 2012’de Veritas Media’ya genel müdür olarak transfer oldu. 2012 Kasım ayında Net Satış şirketinin kurucu ortakları arasında yer aldı. Net Satış şirketi Mobilexpress markası ile reklam mecraları üstünden sms ile alışveriş yapılmasını sağlayan ve sektörde hem mobil alışveriş hemde mobil ödeme platformu olarak bir ilk olan uygulamayı devreye soktu. Mobilexpress altyapsından faydalanan firmalar arasına Arçelik, Fenerbahçe, Tekvin Pırlanta, Genpa, Beymen, Arzum ev aletleri ve Boyner gibi sektörünün lider markaları girdi. Chado ve Mobilexpress işlerinde ortaklıklarına ilaveten Concept reklam ajansının yönetim kurulu üyesi olarak Veritas Medya’da medya planlama ve strateji konusunda çalışmalarına Genel Müdür olarak devam etmektedir. Dernek üyelikleri arasında Moda Deniz Kulubü, Fenerbahçe Spor Klubü, 1907 derneği vardır. Bir başka sivil toplum derneği olan Genç Yöneticiler İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkan yardımcısıdır.

Türker Toker

Türker TOKER, 1980 yılında Kırıkkale’de doğmuştur. 2004 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nden mezun olmuştur. 3 yıl Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlik yaptıktan sonra 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Uşak Üniversitesi adına Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim dalında yüksek lisans ve doktora eğitimi almak üzere yurt dışına gitmiştir. 2010 yılında Denver Üniversitesi Morgridge Eğitim Fakültesinde Sayısal Araştırma Yöntemleri yüksek lisansını daha sonra 2016 yılında aynı fakültede Araştırma Teknikleri ve İstatistik Anabilim dalında doktora derecesini elde etmiştir. Alanında Türkiye’nin birçok şehrinde öğretmen eğitimleri vermektedir. Halen Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Ölçme Değerlendirme Anabilim dalında çalışmalarına devam etmektedir.

Umut Yıldız

Dr. Yıldız, NASA’ya ait Jet Propulsion Laboratory (JPL)’de derin uzay iletişimi ve astrofizik alanlarında araştırmacı olarak çalışmaktadır. Ankara Üniversitesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nde lisansını, Hollanda’da Groningen Üniversitesi’nde yüksek lisansını ve Leiden Üniversitesi Gözlemevi’nde de Molekül Astrofiziği alanında doktorasını tamamladı.Herschel Uzay Teleskobunu kullanarak yıldız oluşum bölgelerinde su ve oksijen moleküllerinin keşfini yapan takımda yer aldı. Çalışma konuları arasında derin uzay iletişimi, yıldız oluşumu ve büyük veri analizi ile bilgi madenciliği gelir.

Yasemin Sakallıoğlu

“Rizeli Yasemin” takma adı ile tanınan Yasemin Sakallıoğlu, 19 Mayıs 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sosyal medyada çektiği videoları ile büyük bir fenomen haline gelen Yasemin Sakallıoğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. Bankacılık gibi meslekler ile ilgilenen Yasemin Sakallıoğlu, annesini taklit ettiği bir video çekmiş ve bu video çok kısa sürede haberlere çıkmıştır.Yasemin Sakallıoğlu, 2015 yılında televizyonda yayınlanmaya başlayan “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” isimli dizide “Lütfiye” karakterini canlandırmıştır. 2018 yılında yayınlanan “Jet Sosyete” dizisinde rol almıştır. Yasemin Sakallıoğlu, bir dönem edebiyat dergilerinde metin yazarlığı da yapmıştır. Ayrıca doğaçlama tiyatro ve stand-up gösterileriyle de ilgilenmektedir. Son olarak senaryosunu kendi yazdığı “Zengo” filminin hazırlıklarını sürdürmektedir.

Organizing team

Can
SERDAR

Ankara, Turkey
Organizer
  • Afife Zehra Yurtsever
    Operations
  • Penbe Atan
    Curation