Tarnow
x = independently organized TED event

Theme: Changes?

This event occurred on
June 9, 2019
2:00pm - 9:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Tarnow, Małopolskie
Poland

Tematem przewodnim konferencji TEDxTarnow 2019 jest hasło „Changes?”.

Chcemy mówić o zmianach, które pchają ludzi do przodu, zmianach które dzieją się we współczesnym świecie. Chcemy, by również zmiany zaszły w nas. Być może po konferencji dostrzeżemy coś, czego wcześniej nie widzieliśmy, pochylimy się nad kwestiami które wcześniej były obok nas.

Mówiąc krótko – chcemy zmiany!

L. Solski Theatre in Tarnow
Mickiewicza 4
Tarnow, Małopolskie, 33-100
Poland
Event type:
Standard (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Tarnow events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Dorota Szczepan Jakubowska

Prezes Grupa TROP
Z zawodu psycholog, jestem trenerem i coachem, mediatorem, konsultantem. Pracuję, by godzić potrzeby rozwojowe pracowników z interesem organizacji, co moim zdaniem, jest możliwe. Pracuję z firmami każdej wielkości, wprowadzając w życie biznesowe autorskie (wypracowanie wspólnie z mężem) idee służące poprawie jakości życia w pracy, a jednocześnie jakości pracy, takie jak Współpraca oparta na empatii, Employability czyli rób to, w czym jesteś najlepszy, Kultura Pracy z Sensem, Nauka w działaniu i przez doświadczanie NDD©, Dobry stres, Dialog międzypokoleniowy. Od 22 lat kieruję Akademią TROP, szkoląc trenerów, coachów, mediatorów (ponad 4000 osób). Tytuł wystąpienia: W poszukiwaniu stabilności. Współpraca oparta na empatii.

Ewa Łączyńska-Widz

Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych
Popularyzatorka sztuki współczesnej, dyrektorka BWA Tarnów. Stara się by wystawy prezentowane w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie (www.bwa.tarnow.pl) prezentowały najwyższy poziom, co wielokrotnie się udawało (12 pozycja w ostatnim rankingu „20 najlepszych polskich galerii” tygodnika „Polityka”). Lubi pracować z lokalnymi kontekstami – tarnowską młodością Tadeusza Kantora, żydowską historią miasta, romskim wątkiem, Zalipiem, modernistycznymi Mościcami czy futurologicznymi projektami „Dagaramy”; 29 czerwca BWA otwiera wystawę „Wiosna (lato, jesień, zima) Ludów” zorganizowaną z okazji 225. rocznicy urodzin gen. Bema i 90. sprowadzenia jego zwłok do Tarnowa. Jurorka w ogólnopolskich konkursach (m.in. Spojrzenia 2011, Talenty Trójki), członkini Sekcji Polskiej AICA, nominowana do Nagrody TVP Kultura „Gwarancje kultury” (2014). CHANGE AS A CHANCE – w swoim wystąpieniu zwróci uwagę na to, że każda zmiana jest jednocześnie szansą.

Marek Zmysłowski

Przedsiębiorca, inwestor, ekspert biznesu internetowego na rynkach wschodzących
Jest seryjnym przedsiębiorcą i inwestorem, ekspertem biznesu internetowego na rynkach wschodzących, autorem bestsellera „Goniąc Czarne Jednorożce”. Będąc entuzjastą Afryki, na Czarnym Kontynencie skupił całkowicie swoją działalność biznesową Jest m.in założycielem: HotelOnline.co – spółki budującej oprogramowanie dla branży hotelarskiej i Jumia Travel – największego w Afryce serwisu do rezerwacji hoteli online, spółki notowanej na NYSE (Nowojorskiej Gieldzie Papierów Wartościowych). Jest mentorem w projektach Afrykańskich takich organizacji jak Google czy Bank Światowy. Marek jest także instruktorem snowboardu oraz posiada licencję rajdową. Jednak jego marzeniem jest być stand-uperem. Jednym z tych śmiesznych.

Mariusz Truszkowski

Przedsiębiorca społeczny
Przedsiębiorca społeczny, którego pasją jest znajdowanie i integrowanie pełniejszych sposobów życia, edukacji i pracy. Zjeździł spory kawałek świata, odwiedzając rozmaite szkoły oraz społeczności i ich twórców, znajdując dobre praktyki i powtarzające się wzorce działania, uzupełniając to wszystko wiedzą naukową oraz własnym doświadczeniem. Założyciel Zielonej oraz Turkusowej Wieży – sieci przedszkoli oraz szkoły, obecnie pracuje także nad Projektem Las – intencjonalną społecznością pod Warszawą oraz ogólnopolskią siecią Liceum w Chmurze.

Mateusz Waligóra

Podróżnik
"Chodzi po pustyniach", czyli specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca planety. Szczególnym upodobaniem darzy pustynie, które przemierzał w trakcie wypraw na kilku kontynentach. W 2018 roku jako pierwszy człowiek w historii przeszedł samotnie mongolską część największej pustyni Azji - Gobi. Tytuł prelekcji: Ten kto jedynie dąży do celu poczuje pustkę dotarłszy do kresu, czyli opowieść o tym jak wiele jest w stanie znieść człowiek, który wierzy, że wędrówka przez pustynię sama w sobie stanowi rodzaj celu i nagrody.

Michał Woroch

Podróżnik
Podróżnik, fotograf, prelegent. Laureat wielu nagród, w tym m.in. między innymi nagrody Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku oraz nagrody im. Andrzeja Zawady przyznawanej przez Kapitułę Kolosów. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.

Paweł Łaguna

Registered Architect/Digital Construction Advisor
Poza projektowaniem architektonicznym, zajmuje się zarządzaniem skomplikowanymi projektami inwestycyjnymi, w oparciu o nowoczesne narzędzia i procesy, powiązane z rozwojem technologicznym. Twórca strategii zarządzania informacją oraz wdrożeń dla podmiotów komercyjnych i publicznych. Wykładowca, autor artykułów naukowych oraz opracowań obejmujących innowacje w sektorze budowlanym. Entuzjasta algorytmów i nurkowania na zatrzymanym oddechu.

Petros Psyllos

Elektronik, informatyk, freelancer. Członek komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką KRASP, założyciel Koła Wsparcia Technicznego Człowieka
W ramach działalności wynalazczej zajmuje się zastosowaniami sztucznej inteligencji. Popularyzuje naukę prowadząc i współtworząc programy telewizyjne o wynalazkach w TVP1.Jest stypendystą stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów (od 2015 roku) oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za "wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017". Jest autorem kursów z informatyki dla NASK, a także prowadzącym i współtwórcą programów telewizyjnych o wynalazkach i startupach w TVP1. Uznany przez amerykańskiego Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Jest laureatem New Europe 100 - listy największych innowatorów w Europie Środkowo - Wschodniej wg Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times. Laureat krajowego i finalista centralnego etapu Imagine Cup w Seattle - reprezentował Polskę w największym konkursie technologicznym, organizowanym przez Microsoft.

Richard Lucas

Business & Social Entrepreneur, Lecturer in Entrepreneurship @ Business School/University level, TEDxKazimierz Curator
Richard identifies as European, Polish, Krakowian, British, a citizen of the world, a TEDx-er, an immigrant, father, and as business and social entrepreneur. He has started more than 30 businesses in Poland, the UK and USA, many initiatives promoting entrepreneurship since he moved to Krakow in 1991 and teaches entrepreneurship in schools, universities and business schools. He was responsible for the on line "Wojtek the Soldier Bear" movement and the Statue in Kraków's Park Jordana for which the Polish Government awarded him a Pro Memoria medal. He has been involved in TED and TEDx events since 2009, is the Curator and Founder of TEDxKazimierz and is committed to changing lives for the better through working on spreading great ideas

Organizing team

Rafał
Urbaś

Tarnow, Poland
Organizer

Kuba
Słowik

Co-organizer
  • Barbara Guzik
    Operations