MarcinekSchool
x = independently organized TED event

This event occurred on
February 15, 2019
4:00pm - 9:00pm CET
(UTC +1hr)
Poznań, Wielkopolskie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Marcinek - 1 Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum Dwujęzyczne im. Karola Marcinkowskiego
ul. Bukowska 16
Poznań, Wielkopolskie, 60-809
Poland
Event type:
Youth (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Marcinek­School events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Amadeusz Wojciechowski

Abolwent 1LO w Poznaiu, student prawa, pasjonat muzyki, którą sam tworzy.

Amelia Łeszyk Jakub Bajer Niamba Diatta

Wokal - Amelia Łeszyk, gitara - Jakub Bajer, perkusja - Niamba Diatta.

Amelia Łeszyk Tomasz Skotarczak

Wokal - Amelia Łeszyk, gitara - Tomasz Skotarczak.

Anna Borowiak

Uczennica Marcinka (czyli 1LO w Poznaniu), zainteresowana między innymi kulturą francuską, muzyką, uważna obserwatorka życia społecznego. Jak mówi, humanizm to bowiem nie tylko dziedzina nauki, ale przede wszystkim postawa wobec świata, krytyczny punkt widzenia rzeczywistości. Uważa, że im trudniejsze zagadnienie, tym większe możliwości i konieczność rozmowy.

AXM Dance Crew

AXM Dance Crew w składzie: Anna Cyganik, Julia Krawczyk i Aleksandra Ulaszewska.

Dominika DOMA Jałoszyńska

Tancerka, instruktorka, choreogrkaaf, jako jedna z niewielu osób w Polsce wyspecjalizowała się w stylu znanym jako Waacking. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2002r. próbując sił w szkole baletowej. Następnie doskonaliła się i pobierała warsztaty od najlepszych tancerzy z całego świata, w wielu różnych technikach, takich jak Hip Hop, Popping, Waacking czy House. Od wielu lat jest stale obecna na polskiej i zagranicznej scenie, biorąc czynny udział w zawodach i imprezach tanecznych, także jako sędzia. Jest współorganizatorem projektu „Polski Waacking”, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat tego stylu tańca i rozpowszechnianie go wśród tancerzy, oraz pierwszych w Polsce zawodów waackingowych „Waack on Point”. Konsekwentnie stara się rozwijać scenę waackingową i zarażać ludzi miłością do tego stylu tańca. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, występowała również jako sędzia na największych wydarzeniach waackingowych na świecie: • Eleganza Waacking Festival Milan Italy • Smack n' Waack Moscow Russia • C'est la Waack Taipei Taiwan

Dream Team

Zepół taneczny Dream Team w składzie: Laura Janczewska, Julia Kaczmarczyk i Zuzanna Nowacka.

Jakiub Kluczyk

Uczeń Marcinka. We wszystkim widzi potencjał na lepszą przyszłość. Najwyższą wartość przypisuje przyjętym przez siebie ideałom. Nauczyciele mówią, że ma wielkie serce, gorzej z czasem...

Joanna Kmiecik

Przedstawicielka wymierającego gatunku gimnazjalistów. Własne doświadczenia psychologiczne inspirują ją do pisania felietonów publikowanych m.in. w Głosie Wielkopolskim. W przyszłości zamierza rozwijać swoją pasję jako psychoterapeutka.

Julia Pacholczyk

Niezwykle uzdolniona muzycznie absolwentka Dwujęzycznego Gimnazjum Marcinka, regularnie gości na scenie TEDxMarcinekSchool. Nie mogło jej zabraknąć również w tym roku.

Julia Róg

Uczennica Marcinka, czyli 1LO w Poznaniu, tegoroczna maturzystka. Wystąpiła na TEDxMarcinekSchool 2018 z prelekcją na temat nierówności na świecie. Ponieważ bardzo trudno jest jej pogodzić się z tym, że podział na bogatych i biednych w dzisiejszych czasach coraz bardziej się pogłębia, postanowiła zadziałać i osobiście pojechać o Etiopii, żeby pomóc tamtejszym dzieciom.

Julia Chęcińska Niamba Diatta

Uczniowie Marcinka, czyli 1LO w Poznaniu.

Krzysztof Lichończak

Wybitnie utalentowany, niezwykle wrażliwy przedstawiciel wymierającego gatunku gimnazjalistów.

Krzysztof Szymkowiak

Absolwent Marcinka (1LO w Poznaniu) i prawie prawa. Lubi myśleć o przyszłości, interesuje się technologią i jej wpływem na świat. Młodszy brat Mikołaja, który również wystąpił na 4 edycji TEDxMarcinekSchool.

Maria Wawrzyniak

Absolwentka Marcinka, szukająca własnych dróg do świata, o którym przejmująco śpiewa. Jej występ zachwycił publiczność.

Michalina Krakowiak

Absolwentka Marcinka, studentka biotechnologii na Wydziale Biologii UAM. Zafascynowana biologią eksperymentalną. Kierownik projektu naukowego i zdobywczyni grantu w programie BESTStudentGRANT. Publikuje w czasopismach naukowych i aktywnie uczestniczy w konferencjach. W wolnym czasie prowadzi teatr.

Mikołaj Szymkowiak

Absolwent Marcinka oraz kierunku Intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Projektant doświadczeń, producent wydarzeń kulturalnych oraz VJ. Założyciel kolektywu .wju.,współtworzy również Pawilon.

Natasza Banaszak Amadeusz Szade Niamba Diatta

Szkolny zespół złożony z utalentowanych muzycznie uczniów o ogromnej wrażliwości artystycznej.

Piotr Moszczeński

Absolwent Marcinka (czyli 1LO w Poznaniu) oraz Wydziału Nauk Społecznych na UAM. Psycholog społeczny, edukator i działacz na rzecz praw człowieka.

Przemysław Jasielski

Przemysław Jasielski, magister sztuki, związany z Poznaniem artysta łączący sztukę z nauką i technologią. Poprzez badania i eksperymenty tworzy instalacje, obiekty, rysunki i fotografie. Do procesu kreacji Jasielski podchodzi z pozycji inżyniera, stosując precyzyjne planowanie i badania naukowe, jednakże kładąc przy tym główny nacisk na aspekt konceptualny. Większość z prac eksploruje rytuały codziennej rzeczywistości, podejmując specyficzną grę z wyobraźnią i świadomością widza, z jego nawykami ukształtowanymi przez współczesny świat, a także samą obecność w tym świecie. Pozostają one w ścisłej relacji z przestrzenią, w której są prezentowane. Zwykle interaktywne instalacje zapraszają widza do zabawy, a nawet wpływania na ich kształt. Ich idee opierają się na konfrontacji zastanej rzeczywistości z jej transformacją, która pozwala spoglądać na świat świeżym okiem. Tematem prac są też często działania powszechnie uważane za niemożliwe, niepotrzebne lub nieefektywne. Jego realizacje zawierają sporą dawkę specyficznego, krytycznego poczucia humoru. Jasielski uczestniczył w wystawach na całym świecie: zarówno indywidualnych – Paper Bridge Over Stone River w Tokyo Wonder Site (Tokio, Japonia, 2012) czy Analog Immigration w CSU Galleries (Cleveland OH, USA, 2013), jak i zbiorowych – Apparat. Retrogression Through Technological Progress w The Sculpture Center (Cleveland OH, USA, 2016), L’arte differente: MOCAK al MAXXI w MAXXI (Rzym, Włochy, 2016), Not To Be Seen. Nieubłagana zemsta postępu technicznego w Centrum Sztuki WRO (Wrocław, 2017), Draft Systems na Międzynarodowym Biennale Sztuki Mediów WRO (Wrocław, Polska, 2017), Nonsensowne technologie w MOCAK-u (Kraków, 2017). Występował również na konferencjach: Post-technologiczne doświadczenia: Sztuka-Nauka-Kultura (Poznań, 2014), Technarte (Bilbao, Hiszpania, 2016), CODAME (San Francisco, USA, 2018), Technarte (Los Angeles, USA, 2018) www.jasielski.com www.nonsensetechnologies.com www.culture.pl/pl/tworca/przemyslaw-jasielski

Weronika Kędziora

Uczennica 1LO w Poznaniu, tegoroczna maturzystka, obdarzona niezwykłym talentem wokalnym i artystycznym.

Wojciech Wiecki

Bardzo znany w Marcinku (1LO w Poznaniu) nauczyciel geografii, wieczny podróżnik, erudyta, urodzony gawędziarz o niebanalnym poczuciu humoru, uwielbiany przez uczniów.

Zuzanna Turkiewicz

Uczennica 2 klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Pasjonuje się przede wszystkim muzyką i tańcem. Jej etiuda artystyczna zachwyciła publiczność.

Organizing team

Joanna
Pasiok

Poznań, Poland
Organizer