Warsaw
x = independently organized TED event

Theme: Dare

This event occurred on
June 13, 2019
10:00am - 5:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Warsaw, Mazowieckie
Poland

In today's World challenges are now coming at us constantly, and from every direction. To deal with them in the time-honoured way of "wait and see" is no longer a viable option. Solutions to housing problems, social inequality, cultural tensions and environmental pollution are only going to be found if we dare to face the problems, instead of waiting for someone to figure out the way forward. To lead is to dare, to hope is to dare. To solve problems is to dare.

To be announced
Warsaw
Warsaw, Mazowieckie, 00-100
Poland
Event type:
Standard (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Warsaw events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Agnieszka Trzeszczak

Musician & Teacher
Agnieszka Trzeszczak to zawodowy muzyk sesyjny - perkusistka, współpracowała z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej (Kayah, Kasia Kowalska). Swój warsztat muzyczny szlifowała podczas rocznego pobytu w USA, gdzie w wieku 19 lat uczyła się od najlepszych perkusistów świata. Autorka artykułów do Magazynów "Perkusista" i "Top Drummer". Założycielka autorskiej szkoły perkusyjnej DRUM ACADEMY, z sukcesami łączy pasję z pracą i firmę z działaniami prospołecznymi. Autorka programu Drum Fitness, który zainspirował tysiące kobiet do spróbowania gry na perkusji. Prowadzi warsztaty integracyjno-motywacyjne dla firm, jest propagatorką edutainingu - edukacji przez rozrywkę i na swoim przykładzie pokazuje jak odnalezienie swojego rytmu pomaga w życiu. Od 2015 roku prezes fundacji Groove of Life i działaczka na rzecz rozwoju edukacji muzycznej w Polsce. Nominowana do Polskich Nagród Perkusyjnych w kategoriach Osobowość Roku, Szkoła Roku, Perkusistka Modern.

Betty Q

Burlesque Performer
Betty Q to pierwsza polska performerka burleski. Aktywistka ciałopozytywności. Założycielka Madame Q (scena, akademia, cocktail bar) i Akademii Burleski. Betty Q. Autorka choreografii teatralnych i filmowych. Producentka i reżyserka Naked Girls Reading Warsaw.

Grzech Piotrowski

Grzech Piotrowski – kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saxofonu. Twórca „WORLD ORCHESTRA – Grzech Piotrowski” (www.worldorchestra.com), właściciel Alchemik Orchestra, Alchemik Records, Alechmik Manufacture.

Izabella Gorczyca

Education Expert
Izabella Gorczyca uważa, że szkoła powinna uczyć myślenia poza schematami i zaszczepiać przekonanie, że drugi człowiek jest zawsze celem, a nigdy środkiem. Edukacja jest zbyt ważna, by wciskać ją w ramy utartych metod. Dlatego szkoła może – i powinna – być laboratorium inwencji. Reprezentuje markę No Bell, obejmującą szkołę, Instytut Innowacji Dydaktycznych, meble edukacyjne. Współzałożycielka ruchu „Budząca się szkoła”. Jej szkoła No Bell otrzymała m.in. tytuły: „Innowatora Oświaty”, „Szkoły z mocą zmieniania świata- Changemaker School” . W międzynarodowym konkursie „Edumission 2017” otrzymała nagrodę dla najlepszej innowacyjnej szkoły na świecie.

Joanna Erbel

Urban Activist
Joanna Erbel jest socjolożką, działaczką miejską, ekspertką od spraw mieszkaniowych. Założycielką Fundacji Blisko, zajmującej się wspieraniem aktywności lokalnych i tworzeniem wiedzy na temat innowacji mieszkaniowych. Od listopada 2016 do lutego 2019 koordynowała prace nad polityką mieszkaniową i programem Mieszkania2030 dla m.st. Warszawy. Obecnie pracuje jako Doradczyni Zarządu PFR Nieruchomości, spółki odpowiedzialnej za wdrażanie państwowego programu mieszkań na wynajem – Mieszkanie Plus.

Kamil Muzyka

Space scientist & lawyer
Kamil Muzyka - naukowiec, badacz stanu techniki, edukator, prawnik, specjalista prawa kosmicznego, patentowego i autor publikacji dotyczących prawa sztucznych inteligencji oraz transhumanizmu. Współprowadzący strony Prawo i Kosmos. Uczestniczy w pracach legislacyjnych dotyczących praw nowych technologii. Obecnie pracuje nad doktoratem w temacie prawnych aspektów produkcji w przestrzeni kosmicznej, wykorzystując surowce i warunki tejże przestrzeni. Z zamiłowania kociarz i fan fantastyki oraz futurologii, do których pasja jest nierzadko jego inspiracją do prac badawczych.

Leszek Orzechowski

Researcher & Scientist
Leszek Orzechowski - założyciel grupy badawczej Space is More oraz doktorant PWr badający typologię architektury związanej z kosmosem i przestrzenią kosmiczną. Był głównym projektantem w serii raportów o załogowych lotach kosmicznch na Marsa i Księżyc prezentowanych podczas licznych konferencji. Nazywa siebie kosmicznym architektem i wraz z zespołem uczestniczył w licznych projektkach i konkursach skupiających się na tym jak ludzie będę mogli żyć i prosperować poza Ziemią. Obecnie Leszek zarządza centrum badawczym Lunares, którego celem jest prowadzenie badań nad psychologią i zdrowiem człowieka podczas symulowanych misji kosmicznych.

Leszek Orzechowski & Kamil Muzyka

Leszek Orzechowski - założyciel grupy badawczej Space is More oraz doktorant PWr badający typologię architektury związanej z kosmosem i przestrzenią kosmiczną. Był głównym projektantem w serii raportów o załogowych lotach kosmicznch na Marsa i Księżyc prezentowanych podczas licznych konferencji. Nazywa siebie kosmicznym architektem i wraz z zespołem uczestniczył w licznych projektkach i konkursach skupiających się na tym jak ludzie będę mogli żyć i prosperować poza Ziemią. Obecnie Leszek zarządza centrum badawczym Lunares, którego celem jest prowadzenie badań nad psychologią i zdrowiem człowieka podczas symulowanych misji kosmicznych. Kamil Muzyka - naukowiec, badacz stanu techniki, edukator, prawnik, specjalista prawa kosmicznego, patentowego i autor publikacji dotyczących prawa sztucznych inteligencji oraz transhumanizmu. Współprowadzący strony Prawo i Kosmos. Uczestniczy w pracach legislacyjnych dotyczących praw nowych technologii. Obecnie pracuje nad doktoratem w temacie prawnych aspektów produkcji w przestrzeni kosmicznej, wykorzystując surowce i warunki tejże przestrzeni. Z zamiłowania kociarz i fan fantastyki oraz futurologii, do których pasja jest nierzadko jego inspiracją do prac badawczych.

Maciej Ryś

Entrepneur
Maciej Ryś to VP firmy Proidea, która specjalizuje się w organizacji wydarzeń, konferencji i hackathonów oraz założyciel i lider Smogathonu, inicjatywy walczącej z zanieczyszczonym powietrzem za pomocą technologii. Pasjonat podróżowania, który zawsze jest gotowy na nowe wyzwania. Absolwent Uniwersytet w Yorku, Uniwersytet w Hongkongu oraz doktorant na Akademii Leona Koźmińskiego. Współzałożyciel wielu technologicznych przedsięwzięć takich jak Przedszkolowo i EarlyLogic.

Paulina Grabowska

Researcher & Designer
Paulina Grabowska jest licencjonowaną architektką, absolwentką Delft University of Technology. Od ponad 10 lat bada oraz projektuje rozwiązania dla zagadnień związanych ze zmianami klimatycznymi oraz zmniejszającą się ilością surowców naturalnych. Jest założycielką studia NAS-DRA Conscious Design, w którym prowadzone są badania oraz projekty na temat „Supernatural Future” odpowiadające na pytania: W jaki sposób możemy wykorzystać CO2 w minimalizowaniu skutków efektu cieplarnianego? Jak nie dopuścić do zaniku żyznych gleb na świecie za pomocą odpadów? Dlaczego rośliny powinny stać się jednym z filarów przemysłu elektronicznego? W jaki sposób smog może stać się super-foods?

Pop-up Books

Seattle-born Jules Jones (vocals / bass) and Scottish émigré Neil Milton (vocals / guitar) formed Pop-up Books in Warsaw in early 2019, after drafting in Poles, Tomek Dorobczyński (drums) and Maurycy Bór (guitar) to complete the line-up. Pop-up Books have a love for harmony-rich, 60s-inspired indie-pop. C86 dreaming of '68, you might say.

Radosław Czekan

Debate Expert
Radosław Czekan - Półfinalista Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Debatowaniu (EFL), finalista i najlepszy mówca turniejów polskich i zagranicznych. Debatanckie sukcesy odnosił w Oxfordzie, Londynie, Budapeszcie, Belgradzie, Rydze, Wilnie, Lizbonie i Krakowie. Trener obecnych Mistrzyń Polski Debat Licealistów oraz jeden z trenerów reprezentacji narodowej. Na co dzień w ramach Warsaw Debate Chamber uczy debatowania dorosłych przygotowując ich od zera do profesjonalnych wystąpień przed publicznością.

Rafał Szymański

Personal Branding Expert
Rafał Szymański jest ekspertem w obszarach Personal Branding i social selling, fotografem i programistą. Twórcą autorskich narzędzi do automatyzacji działań na LinkedIn, Facebooku i Instagramie. Prywatnie ojciec trójki dzieci, z których jedno przechodziło poważny kryzys. Dzięki swoim doświadczeniom zaangażował się w działalność charytatywną na rzecz młodzieży. Przez kilka lat współprowadził bloga o depresji nastolatków, pracuje nad portalem dla rodziców i bliskich dzieci z problemami psychicznymi.

Organizing team

Ralph
Talmont

Warsaw, Poland
Organizer

Adam
Liwiński

Warsaw, Poland
Co-organizer
 • Aldona Padula
  Curation
 • Aleksandra Dudek
  Marketing/Communications
 • Barbara Kowalewska
  Operations
 • Elena Pawęta
  Operations
 • Iryna Oleksiuk
  Operations
 • Magdalena Fiałkowska
  Operations
 • Martyna Hrankowska
  Marketing/Communications
 • Ula Modzelewska
  Operations
 • Wiktoria Ossowska
  Operations