UWr
x = independently organized TED event

This event occurred on
June 15, 2018
10:00am - 6:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Wrocław, Dolnośląskie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

TEDx UWr
Fryderyka Joliot-Curie 12
Wrocław, Dolnośląskie, 50-383
Poland
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­U­Wr events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Adrian Roman

Na co dzień marketingowiec, w wolnych chwilach ewangelista nowych technologii oraz nauczyciel świadomego użytkowania internetu. Ex sportowiec z wielka pasja do działania na rzecz innych.

Arkadiusz Lewicki

Filmo/medioznawca. Autor książek o filmowym postmodernizmie, erotyce w kinie niemym i telewizyjnych serialach oraz artykułów o różnych przejawach kultury popularnej i funkcjonowaniu rynków medialnych. Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Artur Jóskowiak

Aktor improwizator, nauczyciel, trener improwizacji oraz biznesu, komik, konferansjer, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, współzałożyciel Teatru Improwizacji Improkracja, duetu Dwaj Panowie; improwizator w grupie PAPTAK oraz Slavic Party 24/7. Prowadzi warsztaty z teatru improwizacji (od 2010) oraz improwizacji w biznesie. Uczył się od trenerów m.in. z USA, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Izraela, Argentyny, Słowenii. Ze sceną związany od 2006 roku.

Bogdan Balicki

Zajmuje się badaniem komunikacji (wymiar systemowy) i komunikowania (wymiar praktyczny). Gdy był dzieckiem, rozbierał zabawki, bo bardzo go interesowało, co mają w środku; tym samym zajmuje się w pracy naukowej – stara się zrozumieć, jak zrobione jest to, że żyjemy społecznie. Wykładowca, publicysta, podróżnik oraz biegacz, choć przede wszystkim gaduła. Pracuje w Zakładzie Mediów i Komunikowania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dariusz Kałka

Kardioseksuologia - obszar medycyny powstały z przenikania się tematyki odrębnej dla kardiologii i seksuologii. Obejmuje ona problematykę epidemiologii, patogenezy i terapii zaburzeń seksualnych u pacjentów obciążonych czynnikami ryzyka lub chorobami układu sercowo-naczyniowego. Wspólna patogeneza zaburzeń erekcji i miażdżycy tętnic wieńcowych serca powoduje, iż zaburzenia erekcji są często pierwszym sygnałem zapowiadającym możliwość wystąpienia zawału serca.

Dorota Płuchowska

Chciała studiować pedagogikę, ale skończyła choreoterapię, politologię i socjologię systemów społecznych. Dziś robi, co lubi. Realizuje się dydaktycznie i naukowo jako wykładowczyni komunikacji społecznej. Wspiera z perspektywy systemowej grupy studenckie, zespoły i organizacje w projektowaniu i optymalizowaniu komunikacji interpersonalnej, -kulturowej i -dyscyplinarnej, zachęcając je do turkusowej zmiany. Lubi grzebać w ziemi (i w głowach), patrzeć, jak rośnie i się zmienia.

Dorota Rakowska

Z rynkiem marketingu związana od 19 lat. Obecnie Dyrektor Działu Marketingu w Samsung Electronics, odpowiada za komunikacje smartfonów. W swojej pracy skupia się na ukazaniu ludzkiej twarzy technologii, przekazanie jak może ułatwiać życie i poprawiać jego jakość. Wcześniej, przez ponad 10 lat, pracowała dla Orange Polska. Jej projekty zostały nagrodzone podczas wielu konkursów kreatywnych. W 2017 została laureatką w konkursie Dyrektor Marketingu w kategorii Wyjątkowa Efektywność Marketingowa.

Grzegorz Owczarek

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku Projektowanie Graficzne. Mieszka i działa we Wrocławiu w ramach studia Pillcrow. Zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym, od interfejsów użytkownika, poprzez identyfikacje wizualne, na typografii kończąc. Tworzeniem krojów pisma zajmuje się od wczesnych lat swojej edukacji projektowej, pierwsze próby podejmując pod okiem wybitnego polskiego kaligrafa i projektanta krojów Henryka Sakwerdy. Współtwórca króju Pischinger dla Miasta Ogrodów Katowice, Nadodrze dla instytucji Artystyczne Nadodrze i kroju dla gminy Borki. Współtwórca warsztatów Kopublikacja.

Krzysztof Moszczyński

Absolwent biologii na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk biologicznych na podstawie obrony rozprawy pt. „Analiza strukturalna, funkcjonalna i filogenetyczna genomu plastydu peridininowego u bruzdnic (Dinoflagellata)”. W pracy naukowej koncentruje się na modelowaniu procesów biologicznych, metodach numerycznych w genetyce i genomice, procesach postrzegania i konstrukcji wizerunku.

Linda Parys

Fotografka, art director, założycielka jednego z pierwszych w Polsce Concept Storów Fu-Ku.pl - The Slow Fashion Concept oraz pierwszego Fashion Truck'a z autorską modą. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Promotorka slow fashion oraz świadomej konsumpcji. Na co dzień realizuje sesje zdjęciowe dla marek modowych i fotografuje sztukę. To co najważniejsze dla niej zarówno w modzie jak i w fotografii to ludzie, za którymi stoi idea, którą można zilustrować zarówno za pomocą aparatu jak i ubioru. Nie może żyć bez podróży, dobrej kawy i pilatesu.

Łukasz Łuszczak

Z powołania przedsiębiorca i praktyk biznesu, który swój sukces buduje na ideach skutecznego przywództwa. Bezustannie podejmuje nowe wyzwania jako menadżer i konsultant biznesowy. Jego specjalnością są szkolenia i warsztaty z zakresu przywództwa, komunikacji i współpracy zespołowej. Pomagając ludziom odkrywać swój potencjał, pozwala im zostać ekspertami w swoich dziedzinach. Pasjonat pszczół i pszczelej organizacji.

Łukasz Nowak

Podróżnik, inwestor giełdowy, mówca, ekonomista, analityk giełdowy z wieloletnim stażem największych, polskich organizacji. Obecnie zaangażowany w rozwój sieci aniołów biznesu oraz inwestycji VC. Założyciel Klubu Podróżników Soliści - największego klubu wyjazdowego w Polsce. Miłośnik gór, wspinaczki w każdej formie, ekstremalnej jazdy na nartach i skoków spadochronowych. Uzależniony od adrenaliny. Absolwent World Class Speaker Academy, prelegent na wielu konferencjach podróżniczych i startupowych.

Maciej Kodzis

Projektant i typograf urodzony w Koszalinie. w 2008 roku zaczął studia projektowe oraz pracę zawodową w Łodzi, a od ponad 5 lat kontynuuje działalność we Wrocławiu m.in. współprowadząc studio Pillcrow. Obecnie tworzy głównie interfejsy użytkownika narzędzi cyfrowych. Zajmuje się również szeroko pojętym projektowaniem identyfikacji wizualnej oraz tematami około typograficznymi m.in. projektowaniem krojów pisma. Aktywnie angażuje się w badania polskiej kultury wizualnej i różnorodne oddolne działania prokulturowe. Jako doktorant na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych przygotowuje pracę na temat czytelności tekstu przez osoby niedowidzące oraz eksperymentuje z wirtualną rzeczywistością i postrzeganiem wizualnym. Współorganizator warsztatów Kopublikacja.

Mariusz Wszołek

Projektant i wykładowca. Absolwent Uniwersytetu SWPS oraz Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr. Naukowo zajmuje się metodologią pracy kreatywnej i pracy projektowej, communication design, corporate identity, design thinking, human centered design, badaniami komunikacji, dyferencjami rynkowymi w reklamie oraz dyskursami wizualnymi.

Mateusz Strzelecki

Geograf-polarnik, absolwent prestiżowego Uniwersytetu w Durham, obecnie kierownik Stacji Polarnej Uniwersytetu Wrocławskiego im. Stanisława Baranowskiego na Spitsbergenie. Prowadził badania na Svalbardzie, Grenlandii, Islandii, wyspach Skandynawii i Antarktyki oraz w Kanadzie. Celem jego badań jest ustalenie w jaki sposób zmiany klimatyczne przekształcają arktyczne wybrzeża i zagrażają istniejącym w tych wyjątkowo wrażliwych strefach skupiskom ludności oraz zachodzącym przemianom społeczno-gospodarczym. Prywatnie ojciec czwórki dzieci.

Michael Fleischer

Michael Fleischer (ur. 1952) studiował, doktoryzował (1985) i habilitował się (1990) na Uniwersytecie w Bochum. Profesor na Uniwersytetach w Bochum, Oldenburg, Frankfurt nad Menem. Autor licznych publikacji książkowych z zakresu nauki o komunikacji, teorii systemów i teorii dyskursu. Aktualnie profesor w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie kieruje specjalnością "communication design".

Organizing team

Radosław
Kołacki

Wroclaw, Poland
Organizer

Karolina
Maciąg

Wrocław, Poland
Co-organizer
  • Bartłomiej Guzenda
    Team member