UWr
x = independently organized TED event

This event occurred on
June 15, 2018
10:00am - 6:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Wrocław, Dolnośląskie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

TEDx UWr
Fryderyka Joliot-Curie 12
Wrocław, Dolnośląskie, 50-383
Poland
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­U­Wr events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Arkadiusz Lewicki

Filmo/medioznawca. Autor książek o filmowym postmodernizmie, erotyce w kinie niemym i telewizyjnych serialach oraz artykułów o różnych przejawach kultury popularnej i funkcjonowaniu rynków medialnych. Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dorota Rakowska

Z rynkiem marketingu związana od 19 lat. Obecnie Dyrektor Działu Marketingu w Samsung Electronics, odpowiada za komunikacje smartfonów. W swojej pracy skupia się na ukazaniu ludzkiej twarzy technologii, przekazanie jak może ułatwiać życie i poprawiać jego jakość. Wcześniej, przez ponad 10 lat, pracowała dla Orange Polska. Jej projekty zostały nagrodzone podczas wielu konkursów kreatywnych. W 2017 została laureatką w konkursie Dyrektor Marketingu w kategorii Wyjątkowa Efektywność Marketingowa.

Linda Parys

Fotografka, art director, założycielka jednego z pierwszych w Polsce Concept Storów Fu-Ku.pl - The Slow Fashion Concept oraz pierwszego Fashion Truck'a z autorską modą. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Promotorka slow fashion oraz świadomej konsumpcji. Na co dzień realizuje sesje zdjęciowe dla marek modowych i fotografuje sztukę. To co najważniejsze dla niej zarówno w modzie jak i w fotografii to ludzie, za którymi stoi idea, którą można zilustrować zarówno za pomocą aparatu jak i ubioru. Nie może żyć bez podróży, dobrej kawy i pilatesu.

Mariusz Wszołek

Projektant i wykładowca. Absolwent Uniwersytetu SWPS oraz Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr. Naukowo zajmuje się metodologią pracy kreatywnej i pracy projektowej, communication design, corporate identity, design thinking, human centered design, badaniami komunikacji, dyferencjami rynkowymi w reklamie oraz dyskursami wizualnymi.

Mateusz Strzelecki

Geograf-polarnik, absolwent prestiżowego Uniwersytetu w Durham, obecnie kierownik Stacji Polarnej Uniwersytetu Wrocławskiego im. Stanisława Baranowskiego na Spitsbergenie. Prowadził badania na Svalbardzie, Grenlandii, Islandii, wyspach Skandynawii i Antarktyki oraz w Kanadzie. Celem jego badań jest ustalenie w jaki sposób zmiany klimatyczne przekształcają arktyczne wybrzeża i zagrażają istniejącym w tych wyjątkowo wrażliwych strefach skupiskom ludności oraz zachodzącym przemianom społeczno-gospodarczym. Prywatnie ojciec czwórki dzieci.

Michael Fleischer

Michael Fleischer (ur. 1952) studiował, doktoryzował (1985) i habilitował się (1990) na Uniwersytecie w Bochum. Profesor na Uniwersytetach w Bochum, Oldenburg, Frankfurt nad Menem. Autor licznych publikacji książkowych z zakresu nauki o komunikacji, teorii systemów i teorii dyskursu. Aktualnie profesor w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie kieruje specjalnością "communication design".

Organizing team

Radoslaw
Kolacki

Wroclaw, Poland
Organizer

Karolina
Maciąg

Wrocław, Poland
Co-organizer
  • Bartłomiej Guzenda
    Team member