SenatorskaStreetED
x = independently organized TED event

Theme: Edukacja inaczej.

This event occurred on
October 6, 2018
10:00am - 2:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Legnica, Dolnośląskie
Poland

TEDxSenatorskaStreetEd jest konferencją poświęconą wyzwaniom współczesnej edukacji i zmianom, które będą dotyczyć uczniów i nauczycieli. Jak współpracować z pokoleniem nastolatków, jak poradzić sobie w zmieniającym się systemie, jaka jest funkcja edukacji? - z tymi pytaniami poradzą sobie zaproszeni prelegenci konferencji.

Letia Business Centre
Murarska 2
Legnica, Dolnośląskie, 59-220
Poland
Event type:
Education (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Senatorska­Street­E­D events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Adriana Suska

Fizjoterapeuta, nauczyciel jogi
Ponad 20 lat pokazuje ludziom proste i skuteczne narzędzia do samodzielnej pracy z ciałem i umysłem. Jest fizjoterapeutą, nauczycielem jogi i aerial jogi. Prowadzi szkolenia z anatomii i fizjologii dla nauczycieli jogi, instruktorów i trenerów personalnych. Jej wielką pasją jest jeździectwo, od 15 lat ma fantastycznego konia Popiołka.

Jędrzej Lubicz

Nauczyciel, tłumacz
Nauczyciel praktycznego języka angielskiego, tłumacz tekstów pisanych i mówionych, twórca rozwiązań językowych dla firm, muzyk. W 2010 roku zaczął uczyć języka angielskiego w świecie analogowym, po czterech latach w świecie cyfrowym, a od 2015 roku prowadzi własną firmę. Projektuje nie tylko gry językowe, ale również branżowe materiały edukacyjne, graficzne opracowania elementów językowych, cyfrowe narzędzia do pracy własnej oraz rozwiązania językowe dla złożonych problemów w firmach. Podczas pracy dydaktycznej, nauczanie języka angielskiego to dla niego tylko pretekst do szerszej dyskusji, zdobywania umiejętności i poszerzania wiedzy dla obu stron. Prywatnie miłośnik kotów i stolarz-pasjonat.

Justyna Mak

Trener, coach językowy, autor materiałów dydaktycznych
Przygodę z nauczaniem języka angielskiego rozpoczęła w 2000 r. W swojej pracy wierzy w autonomię i potencjał ucznia, jest fanką metody projektu, CLIL i Design Thinking, a także wykorzystania ścieżek edukacyjnych oraz wdrażania nowoczesnych technologii w nauczaniu języków obcych. Jako trenerka nauczycieli i coach językowy, prowadzi szkolenia, podczas których pokazuje narzędzia, które usprawniają proces nauczania/uczenia się i świadomie wspierają w rozwoju zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Od wielu lat koordynuje i moderuje ogólnopolskie projekty i programy edukacyjne, wdraża innowacje pedagogiczne oraz dzieli się swoją wiedzą na ogólnopolskich konferencjach dla nauczycieli.

Katarzyna Łochowska

Pedagog
Pedagog, profilaktyk uzależnień z 20-letnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą. Zajmuję się szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną, pracuję z ludźmi na każdym etapie życia - od przedszkolaków, przez uczniów, ludzi dorosłych, aż po seniorów. Staram się skłaniać do myślenia, wzbudzać wątpliwość, uczyć krytycznego myślenia, zachęcać do dbania o siebie, i traktowania siebie z szacunkiem. Prywatnie jestem mamą nastolatki, zapaloną czytelniczką, pasjonatką fotografii.

Marcin Stanowski

Doradca metodyczny
Anglista, psycholog, doradca metodyczny,nauczyciel, trener nauczycieli, koordynator Global Issues SIG w IATEFL PL, który dzieli się pomysłami na nauczanie na www.superteachers.pl

Maria Jolanta Zajączkowska

Doktor nauk humanistycznych, pedagog, mediator
Doktor nauk humanistycznych, pedagożka, wieloletnia wykładowczyni na uczelniach wyższych, trenerka umiejętności społecznych, zawodowa mediatorka z dwunastoletnią praktyką, autorka wielu publikacji, głównie z zakresu komunikowania się ludzi i rozwiązywania konfliktów. Pracę naukową łączy z praktyką mediacyjną. Propagatorka mediacji szkolnych i rówieśniczych. Jest przekonana, że warto wykorzystywać i propagować dobre rozwiązania w zakresie doskonalenia relacji międzyludzkich w oparciu o rozwój osobisty, skuteczne porozumiewanie się, podnoszenie kultury rozwiązywania sporów. Prowadzi związane z tym zagadnieniem wykłady, warsztaty i treningi dla seniorów, młodzieży i dzieci oraz na zamówienie zorganizowanych grup. Pełna życzliwości dla ludzi i człowieka.

Michał Tragarz

Koordynator projektów CEO
Socjolog. Od 2008 roku w Centrum Edukacji Obywatelskiej zajmuje się programami wspierającymi samorządność uczniowską i szkolną demokrację (Szkoła Demokracji), koordynował również projekty realizowane przez CEO w Gruzji oraz Sejm Dzieci i Młodzieży w latach 2010-2015. Autor lub współautor materiałów edukacyjnych, scenariuszy zajęć i poradników (m.in. Szkoła demokracji. Praktyczny poradnik o współdecydowaniu w szkole; Samorząd uczniowski - poradnik dla opiekuna; Wybory do władz samorządu uczniowskiego). Najbardziej jednak lubi bezpośrednią pracę z uczniami i nauczycielami podczas różnego rodzaju treningów, warsztatów lub letnich szkół. Pasjonat rowerów - zarówno jako środka codziennego transportu w mieście jak i narzędzia do długodystansowych podóży po Polsce i Europie Wschodniej i Południowej.

Sharon Hadar

nauczyciel geografii, dyplomacji, uczestnik programu TED-Ed Innovative Educators
Nauczyciel od 10 lat; od samego początku interesuje się uczniami z trudnościami w uczeniu się; uczestnik programu Google Certified Educator oraz TED-Ed Innovative Educators; prowadzi zajęcia w ramach programu TED-Ed Clubs;

Organizing team

Małgorzata
Guzicka

Legnica, Poland
Organizer

Joanna
Świącik

Legnica, Poland
Co-organizer