MilanowekED
x = independently organized TED event

This event occurred on
October 14, 2017
12:00pm - 4:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Milanówek, Mazowieckie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Szkoła Podstawowa nr 1 w Milanówku
Milanówek
ul.Królewska 69
Milanówek, Mazowieckie, 05-822
Poland
Event type:
Education (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Milanowek­E­D events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Bartłomiej Walczak

Educator, coach
Nauczyciel akademicki, socjolog. Pracuje w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Naukowo zajmuje się migracjami i socjologią edukacji (m.in. ewaluacją w edukacji, zaangażowaniem rodziców w edukację dzieci, bezpieczeństwem). Jako nauczyciel i trener współpracował z wieloma instytucjami w Polsce i za granicą, zarówno akademickimi (np. Uniwersytet Jagielloński, Collegium Civitas, Södertnörn University w Sztokholmie), jak i publicznymi (m.in. ORE, Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych, PEEC w Arabii Saudyjskiej czy Muzeum Polin). Na TEDxED opowie o swoich doświadczeniach z najbardziej znienawidzonym przedmiotem wśród studentów pierwszego roku socjologii – statystyką.

Bernadetta Czerkawska

Teacher, literature, history, Polish language
Bernadetta Czerkawska – nauczycielka i trenerka. Umiejętności trenerskie przenoszę na grunt szkoły, wiedzę o szkole i tym co dla niej ważne, na szkolenia dla osób związanych z oświatą. Przyglądam się zmianom jakie dzieją się wokół szkoły (alternatywne pedagogiki, demokratyczne nurty nauczania, coraz większa aktywność i świadomość Rodziców o procesie uczenia się Dzieci itp. ) i zastanawiam się jak mogę tę wiedzę i obserwacje przełożyć na dość powoli zmieniającą się szkołę systemową. Szukam najefektywniejszych rozwiązań, aby moi Uczniowie i Uczennice mogli autentycznie się rozwijać (wiedzę o sobie, wiedzę szkolną, swoje pasje i talenty). Na co dzień uczę w gimnazjum i szkole podstawowej, współpracuję z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, firm ą Era Ewaluacji, Amnesty International Uniwersytetem Jagiellońskim – wszędzie ważne są dla mnie kwestie planowania oraz prowadzenia dobrej lekcji , a także budowania dobrej szkoły dla każdego.

Iga Malik

Educator at LEGO®Education
Iga Malik: Certyfikowany Trener Akademii LEGO®Education, nauczyciel Gdy kilkanaście lat temu prowadziła swoje pierwsze zajęcia pozalekcyjne dla dzieci zaskoczyło ją jak chętnie z nich korzystają i jak wiele się uczą pomimo zmęczenia. Gdy zaczynała pracę w szkole stwierdziła że entuzjazm do nauki nie wygląda tak samo. Szukała metod, technik i narzędzi które stan nieskrępowanej radości naukowej pomogłyby wprowadzać do szkół. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli na których pokazuje jak wykorzystywać zestawy LEGO®Education by lekcje stały się przyjemnością i mnogością doświadczeń edukacyjnych dla nich samych i dla ich uczniów. Prywatnie mama dwójki dzieci. To właśnie dla nich oraz dla wszystkich innych uczniów pragnie zgłębiać zagadnienie nauki przez zabawę i wdrażać w szkołach innowacyjne metody edukacyjne w oparciu o narzędzia LEGO®Education.

Jarosław Jankowski

Antropolog kultury
Jarek Jankowski - z wyksztalcenia i przekonania antropolog kultury, pracowal w Ministerstwie Edukacji Narodowej, gdzie wspierał współpracę szkół i Centrum Nauki Kopernik w projekcie „Przewrót kopernikański. Nowa pracownia przyrody“. Aktywny uczestnik negocjacji pomiędzy Polską a Komisją Europejską dot. finansowania edukacji ze środków UE na lata 2014-2020. Obecnie w Berlinie jako stypendysta programu Bellevue Fundacji im. Roberta Boscha zajmuje się projektami rozwoju dialogu społecznego. Od kilku lat zaangażowany milanowianin, działa w stowarzyszeniu Bibuła Milanowska. Tata rezolutnej kałużystki i niestrudzonego poszukiwacza rzeczy.

Katarzyna Majewska

CEO at Mała Uczelnia
Na co dzień jestem współwłaścicielem Wydawnictwa Ilustris - firmy, którą stworzyłam razem z moim mężem, opartej na autorskiej koncepcji „biznesu emocjonalnego”. U podstaw działalności naszej firmy leży założenie, że praca całego zespołu powinna przyczyniać się do powiększania ogólnego dobrostanu wszystkich pracowników firmy, a także naszych odbiorców. Celem Ilustris jest wytwarzanie produktów sztuki użytkowej jako nośników znaczenia i emocjonalnego przekazu, a nie tylko bytów dekoracyjno-użytkowych, a także edukacja odbiorców w zakresie komunikacyjnej użyteczności sztuki. Jestem też prezesem Fundacji Nowa Szkoła, która prowadzi autorską, alternatywną szkołę Mała Uczelnia, w której od czterech lat poszukujemy razem z dziećmi i ich rodzicami własnego modelu edukacji, w którym dziecko i dorosły mogą rozwijać się, doświadczać i wzajemnie się inspirować we wspólnej drodze ku wiedzy i rozumieniu.

Katarzyna Panejko-Wanat

Addiction Therapist and much more
Jako terapeutka uzależnień staram się pomagać zarówno dorosłym, jak i młodym ludziom w poszukiwaniu własnej drogi życiowej, jako nauczycielka w niezwykłej autorskiej szkole (Małej Uczelni) towarzyszę dzieciom w poznawaniu świata i siebie samych. Jestem szczęśliwą matką dwójki dzieci, dzięki którym wciąż na nowo uczę się kochać i budować relacje oparte na zaufaniu i poszanowaniu potrzeb zarówno swoich i drugiego człowieka. Moją pasją jest nauka. Jestem w trakcie nabywania uprawnień mediatora. Uwielbiam się uczyć o otaczającym świecie, ale jeszcze bardziej o nas ludziach. Jestem specjalistką terapii uzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia), edukatorką HIV/AIDS (Emory University), autorką programów profilaktycznych "Cienka Czerwona Linia" i "Porozmawiajmy o ważnych sprawach" oraz współautorką książki "W pogoni, w ucieczce. Narkotyki i Narkomania" wydanej nakładem wydawnictwa Iskry, ale także nauczycielką matematyki i fizyki (Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki)

Katarzyna Anna Klimowicz

CEO at Fundacja 4Youth.pl
Doktorantka w Zakładzie Filozofii Polityki (Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego) oraz absolwentka Programu Humanity in Action. Ukończyła międzynarodowy kierunek Filozofia w języku angielskim na Uniwersytecie Warszawskim i od początku jej studiów łączy swoją karierę akademicką z dziennikarstwem obywatelskim oraz działalnością społeczną. Uwielbia podróżować i rozmawiać o polityce. Doświadczenia, które najbardziej docenia w swoim życiu to: liczne warsztaty teatralne, dwie kadencje w Młodzieżowej Radzie Milanówka (jej miasto rodzinne), praktyki studenckie w Akademickim Radiu Kampus oraz we włoskim Stowarzyszeniu YouNet. Współpracowała również z założycielami obywatelskiej telewizji Miasta w Komie, wyjeżdżała na wiele międzynarodowych workcampów wolontariackich do różnych zakątków Europy wraz z Organizacją Service Civil International, brała udział w Programie wymiany studenckiej Erasmus oraz Erasmus Placement w Bolonii (Włochy) oraz w Barcelo

Leszek Janasik

Principal at SLO High School in Milanówek
– urodzony w 1974r., z wykształcenia geograf, pracuje w szkolnictwie od 1999r. Od samego początku wykonywania zawodu związany ze Społecznym Towarzystwem Oświatowym w Milanówku; miłośnik podróży i sportu. Współtwórca biegów STO-nogi Milanówek oraz Spotkań Geograficznych i Akademii Dokumentu.

Sylwia Anderson-Hanney

Nauczyciel, pedagog, coach
pedagog, profilaktyk społeczny i coach. Jestem pierwszym w Polsce certyfikowanym trenerem Pozytywnej Dyscypliny- metody wychowawczej, której jestem także prekursorką w Polsce. Pracowałam w edukacji na szczeblach od żłobka przez przedszkole, szkołę podstawową aż do gimnazjum a także specjalizowałam się w pracy z rodzinami jako koordynator pieczy zastępczej, kurator sądowy oraz asystent rodziny. Pozytywna Dyscyplina, którą zaszczepiam w Polsce jest metoda opartą na wzajemnym szacunku, zrozumieniu błędnych celów zachowania i pomocy w odnajdywaniu poczucia przynależności i znaczenia. Prowadzę szkolenia i warsztaty umiejętności wychowawczych zarówno dla rodziców jak i specjalistów pracujących z dziećmi. Najnowszy projekt to wdrażanie Pozytywnej Dyscypliny w szkołach.

Tamara Kasprzyk

CEO at Famililab Pl
Liderka Fundacji Familylab Polska. Kierując Fundacją, przyczynia się do promowania wartości opisanych przez Jespera Juula: integralności, równej godności, autentyczności i odpowiedzialności osobistej. Na co dzień zajmuje się pracą na rzecz dzieci poprzez wspieranie opiekujących się nimi dorosłych. Pomaga przenieść uwagę z celów wychowawczych na relację z dzieckiem, wierząc, że to ona jest najlepszym fundamentem zdrowego rozwoju emocjonalnego dzieci. Zachęca rodziców i wychowawców do odchodzenia od roli rodzica i nauczyciela na rzecz bycia autentycznym. Pomaga odnajdywać balans pomiędzy postawą równej godności a przewagą dorosłych wynikającą z większego doświadczenia życiowego, wspiera tym samym dorosłych w byciu mądrym liderem w relacji z dzieckiem. Wierzy w dobre intencje większości z nas, poszukuje jak najlepszych sposobów na wyrażenie ich w kontakcie z innymi.

Żenia Aleksandrowa

Sex Educator, Artist
Edukatorka seksualna, pedagog, animatorka kultury. Ukończyła Animację społeczno-kulturalną na Uniwersytecie Warszawskim oraz Pedagogikę kultury z animacją teatru dzieci i młodzieży na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Jestem wolontariuszką w Grupie Edukatorów Seksualnych Ponton od 2014 roku, gdzie m.in. prowadzę zajęcia w szkołach, reprezentuję grupę w mediach, jeżdżę na festiwale muzyczne - a tam edukuję, prowadzę warsztaty dla uczestników Open’er Festival i Przystanku Woodstock. Prowadziłam kanał na YouTube „Zbliżenia” nt. seksualności człowieka. Jestem certyfikowanym doradcą ds. HIV/AIDS. Odbyłam szkolenia i staż w placówkach testowania na HIV. Współpracuję z Fundacją Edukacji Społecznej i prowadzę zajęcia w gimnazjach i liceach z profilaktyki HIV/AIDS.

Organizing team