KatowiceSalon
x = independently organized TED event

Theme: TEDxKatowiceSalon LEX: Ludzka twarz prawa!

This event occurred on
May 20, 2017
3:00pm - 5:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Katowice, Śląskie
Poland

TEDxKatowiceSalon LEX: Ludzka twarz prawa❗
Podobno to nie król jest prawem, a prawo jest królem. 20 maja obalimy niejeden prawniczy mit, a nasi prelegenci przekonają Was, że prawo jest stworzone, działa i może być zrozumiałe dla zwykłych ludzi!

Dowiecie się czym jest fact-checking, czy politycy zawsze mówią prawdę i czy istnieją jakiekolwiek alternatywne sposoby rozwiązywania sporów. Wysłuchacie pasjonatów z zawodu, którzy na co dzień wyjaśniają skomplikowane kazusy prostym językiem, zrozumiałym dla każdego. Ciekawi? :)

Po raz kolejny we współpracy ze Stowarzyszeniem Sędziów Polskich Iustitia ściągniemy na TEDxową scenę miłośników prawa, którzy zadadzą niezadane wcześniej pytania i zaskoczą słuchaczy odpowiedziami. A wszystko dlatego, że prawo jest fajne!

Prelegentami będą:
❌ Michał Babicz
❌ Maciej Jóźwiak
❌ Joanna Parafianowicz
❌ Wiktor Nowak
❌ Zuzanna Rudzińska-Bluszcz

Sala Sejmu Śląskiego
Jagiellońska 25
Katowice, Śląskie, 40-959
Poland
Event type:
Salon (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Katowice­Salon events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Joanna Parafianowicz

Adwokat
Adwokat, członek Naczelnej Rady Adwokackiej, wydawca i redaktor naczelny portalu Pokój Adwokacki (www.pokojadwokacki.pl) oraz Magazynu Pokój Adwokacki.

Maciej Jóźwiak

Adwokat
Jestem prawnikiem. Pracuję z klientami od 2004 roku, od 8 lat jako adwokat. Prywatnie jestem cierpliwym mężem i kochającym ojcem. Głęboko wierzę, że spory powinny prowadzić do rozwiązania problemów, a nie do udowodnienia własnych racji. Moją maksymą jest parafraza z Woltera: Nawet jeśli się z tobą nie zgadzam, zawsze będę bronił twego prawa do własnego zdania. Pokładam wiarę w alternatywne metody rozwiązywania sporów, jako remedium na bolączki sądownictwa.

Michał Babicz

Adwokat, partner zarządzający w FILIPIAKBABICZ Kancelaria Prawna s.c.
Adwokat, partner zarządzający w FILIPIAKBABICZ Kancelaria Prawna s.c., aktualnie 2 największej kancelarii w Wielkopolsce. Laureat nagrody Profesjonaliści Forbesa w kategorii zawody zaufania publicznego. Z pasji do prawa wraz ze wspólnikiem założył 6 lat temu kancelarię, którą zarządza do dzisiaj. Fascynują go możliwości jakie otwierają przed prawnikami zmiany na rynku świadczonych przez nich usług. Pasjonat innowacyjnych rozwiązań. Nie przyjmuje, że się nie da.

Wiktor Nowak

Redaktor naczelny portalu Demagog.org.pl
Redaktor naczelny portalu Demagog.org.pl. Zajmuje się fact-checkingiem i sprawdzaniem osób publicznych w Polsce już prawie 3 lata. Swoją wiedzę zdobytą na Uniwersytecie Gdańskim z zakresu prawa, wykorzystuje w codziennej pracy. Nie znosi kłamstwa i manipulacji ze strony polityków, co mobilizuje go do prześwietlania ich wypowiedzi oraz obietnic wyborczych.

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz

Radca prawny
Zuzanna Rudzińska-Bluszcz: radca prawny, Główna Koordynatorka ds. Strategicznych Postępowań Sądowych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, autorka felietonów przedstawiających najważniejsze postępowania sądowe z udziałem RPO w Dzienniku Gazecie Prawnej. Przed objęciem tej funkcji: adwokat, sędzia Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury, członkini Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Do 2015 r. związana z kancelarią Wardyński i Wspólnicy, gdzie reprezentowała klientów korporacyjnych przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym oraz krajowymi i zagranicznymi sądami polubownymi. W swojej praktyce adwokackiej zaangażowana w prowadzenie pro bono spraw sądowych dla osób fizycznych i organizacji pozarządowych. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; studiowała także Stosowane Nauki Społeczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz prawo w Cardiff Law School w Wielkiej Brytanii. Matka 2-letniego Antka.

Organizing team

Pawe
Wyszomirski

Katowice, Poland
Organizer