TürkEğitimDerneğiÜ
x = independently organized TED event

Theme: The Echo of Difference

This event occurred on
May 20, 2017
12:00pm - 4:00pm +03
(UTC +3hrs)
Ankara, Ankara
Turkey

Diversity has caused many things in the history of mankind, a concept that has existed since the birth of the universe and we want to look at differences in different areas from new perspectives. What we want to address specifically is the ‘differences’ and the ‘echoes’ that these differences create around us. We believe that our differences can be an individual or community basis. We have features that separate us from each other and make us who we are. These differences, which create diversity, can be emotional, physical, mental or a completely different angle. Also, every society is a mixture of differences. When these differences begin to be spoken and rested, societies can develops.

TED Üniversitesi Çok Amaçlı Salon
TED Üniversitesi, Ziya Gökalp Caddesi No.47 - 48 Kolej Çankaya ANKARA
Ankara, Ankara, 06420
Turkey
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Türk­Eğitim­DerneğiÜ events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Fazıl İşler

Director&Chief Editor
Fazıl A. İşler, Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. Galatasaray Üniversitesi’nde Fransız Edebiyatı ve Karşılaştırmalı Dilbilim, Lyon Jean Moulin Üniversitesi’nde Modern Edebiyat eğitimi gördü. Eğitimi sırasında dilbilim, göstergebilim, anlatıbilim, retoriğin yanı sıra bu disiplinlerin yeni iletişim dünyasına ve sosyal medyada etkileri üzerine araştırmalarda bulundu. Öğrendiklerini 2016 sonunda kurucularından biri olduğu Stolk projesinde uygulama fırsatı buldu. Bir sorun etrafında taraflara bölünen ve bilimsellikten uzaklaşan kitle iletişiminde, diyalektik ve mizahi sunumu harmanlayarak farklı bir iletişim metodu geliştirdi. Programın önce şef editörlüğünü üstlendi. Daha sonra uzun yıllar asistanlığını yaptığı Şerif Toklucu’dan yönetmenlik görevini de devraldı. Stolk tarafsız, analitik ve samimi tutumuyla 5 ayda yaklaşık 2 milyon aboneye ve 200 milyon erişime ulaştı.

Hazer Amani

Chief
Hazer Amani, TED Ankara kolejinden sonra ODTÜ’de sosyoloji okumuş. Daha sonra Güney Afrika’da Cordon Bleu’de aşçılık eğitimi almıştır. Okulunu birincilikle bitirip Güney Afrika’da çalışmaya başlamış ama sadece yemek bilmek ona yetmemiş üstüne Cape Wine Academy‘de 4 yıllık bir program olan dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği de okumuştur. 9 senesini geçirdiği Güney Afrika’dan 2010 yılında İstanbul’a dönmüş ve Chilai adlı restaurantın Executive Chef i olarak çalışmıştır. 2011 yılının “En Yaratıcı Şefi” ödülünü almıştır

Mehmet Atakan Foça

Founder&Chief Editor - Teyit.org
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. 2009’da bir yerel gazetede muhabir olarak gazeteciliğe başladı. 2011 yazında Bianet’te yaptığı stajın ardından aynı yıl Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin yürütmekte olduğu Mülteci TV haber sitesinin editörlüğünü yaptı. 2013 yazında BBC Türkçe’de stajını yaparken mobil habercilik, dijital medya ve gazeteciliğin geleceği gibi konularla tanıştı ve bu alana yöneldi. Doğrulama El Kitabı’nın Türkçe çevirisine öncülük etti. Doğrulama çalışmaları nedeniyle Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından Medyada Şeffaflık Özel Teşvik Ödülü’ne layık görüldü. Gazeteciler için dijital veriyi doğrulama teknikleri, veri gazeteciliği, gazeteciler için sosyal medya ve arama pratikleri gibi konularda araştırmalarını sürdürüyor.

Özgür Ceren Can

Ceramic Artist
1980 Ankara’da doğdu.1998’de Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nden, 2003’te Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden mezun oldu. Seramik sanatçısı Özgür Ceren Can, Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi Anabilim Dalı’nda çağdaş Türk seramik sanatı, kamusal sanat ve kent estetiği üzerine akademik çalışmalarına devam ediyor. Sanat üretimini atölyesinde ve AsiKeçi Ankara Sanat İnisiyatifi’nde sürdürüyor. Gazete Solfasol’de çalışıyor. Kadın Çalışmaları Derneği üyesi. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Küratörlük ve Sergileme Teknikleri dersi veriyor.

Organizing team

berke
aytekin

Organizer