WarsawUniversityofTechnology
x = independently organized TED event

Theme: Support

This event occurred on
April 21, 2017
10:00am - 5:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Warsaw, Mazowieckie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW
Rektorska 4
Warsaw, Mazowieckie, 00-614
Poland
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Warsaw­Universityof­Technology events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Anna Charko

Anthropologist of culture, Dietician
Jestem kimś, kogo nie można powstrzymać w zadawaniu pytań. Formalne wykształcenie: antropologia kultury, psychologia kliniczna (w trakcie), dietetyka. Praktyka: od 2013 pracuję w Centrum Nauki Kopernik, gdzie maczam palce w projektach naukowych i medycznych. Współtworzyłam medyczne hakatony (pierwszy w Polsce poświęcony Quantified self i Obywatele w medycynie), oraz inkubatory pomysłów (Uzdrowisko Warszawa), inicjowałam pierwszy w Polsce stand-up naukowy w Klubie Komediowym, tworzyłam od podstaw program Rzecznicy Nauki, w którym naukowcy z dziennikarzami poznają się na "szybkich randkach", rozwijałam nietypowe formaty spotkań naukowców z publicznością (Kawiarnia Naukowa). W 2016 przez pół roku jako wolontariusz robiłam rozmowy o medycynie dla obywatelskiego radia Medium Publiczne. Tam zakochałam się w formach radiowych. Chcę częściej angażować się w projekty dotyczące zdrowia psychicznego, psychologii medycyny, komunikacji w medycynie.

Ewa Babicka

Marketing Specialist
Ewa studiowała w Centrum Europejskie UW, aktualnie studentka psychologii, współzałożycielka Stowarzyszenia JES. Od 4 lat związana ze Stowarzyszeniem WIOSNA - najpierw jako wolontariuszka, dziś jako Koordynator ds.promocji w AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI i Szlachetna Paczka. Zakochana w ludziach, wielbicielka muzyki gospel, seriali kryminalnych i czarnej kawy.

Jakub B. Bączek

Mental Trainer
Mówca inspiracyjny i trener mentalny. Jego pasją życiową jest pomaganie innym i dzielenie się wiedzą. Jak sam mówi, Jego metody są czasem dziwne, czasem zabawne, ale są skuteczne, o czym przekonało się już wielu topowych sportowców, managerów, czytelników i słuchaczy. Jakiś czas temu zainteresował go buddyzm i osiągnął coś w rodzaju wolności finansowej, po latach mniejszych i większych sukcesów w przedsiębiorczości. Jakub jest również współautorem sukcesu Reprezentacji Polski Siatkarzy na Mistrzostwach Świata w 2014 r., gdzie dbał o przygotowanie mentalne zawodników.

Maciek Malenda

Robotics Engineer
Doświadczony konsultant i promotor rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję. Po latach pracy w jednej z największych firm IT skupił się na obszarze ochrony zdrowia. W Medicover jest dyrektorem odpowiedzialnym za wyszukiwanie i wdrażanie innowacji.

Magdalena Ciekała

Journalist, Marketing Specialist
Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania marketingowiec i trener. Od kilku lat związana zawodowo z Biurem Reklamy Telewizji Polskiej. Gdy zaczęła szukać ambitnego wolontariatu trafiła na Szlachetna PACZKA i zakochała się. Inspirują ją ludzie z historią, nietuzinkowi, marzyciele i wizjonerzy. Swój czas na relaks znajduje w spacerach, podróżach i w śpiewaniu w chórze.

Mariusz Pitura

Copywriter
Urodził się w Lublinie. Tam studiował dziennikarstwo, prawo, scenariopisarstwo i realizację filmów dokumentalnych. Po skończonych studiach przeniósł się do stolicy, gdzie zaczął pracę jako copywriter. Dzisiaj jest dyrektorem kreatywnym jednej z większych polskich agencji reklamowych Walk. Pracuje również w Szkoła Mistrzów Reklamy. Zwycięzca i juror festiwali reklamowych w kraju i za granicą, stypendysta Studia im. A. Munka, scenarzysta nagradzanych komiksów.

Martina Zawadzka

Manager, Traveller, Coach
Coach, bloger, z pasją do podróżowania. Po latach pracy, jako manager w korporacji postanawia zostawić wszystko, spakować plecak i wyruszyć w podróż. Podjęła decyzję o roku przerwy „gap year” od codzienności swojego życia, aby spełniać marzenia związane z dalekimi podróżami. Sprzedała wszystko, co posiadała i kupiła bilet w jedną stronę. Wtedy nie przypuszczała jeszcze, że będzie to podróż dookoła świata. Podróżowała sama, wyposażona wyłącznie w bagaż podręczny. Wierzy, że jej decyzja będzie motywacją dla innych do nieodkładania marzeń na później. Aktualnie, jako coach, wspiera innych w realizacji swoich celów i marzeń.

Monika Kotylak

Communication Specialist, Sociologist
Socjolog z wykształcenia i zamiłowania. Posiada bogate doświadczenie w pracy w zróżnicowanym, dynamicznym otoczeniu. Przez lata związana była z jedną z największych na świecie agencji headhunterskich, gdzie wspierała organizacje w doborze kadry menedżerskiej średniego i wysokiego szczebla. Od 10 lat związana z branżą IT. W firmie Upstream Solutions wspiera organizacje w realizacji projektów wsparcia dla infrastruktury technologicznej. Jest mentorem Top Careers Toastmasters - organizacji non profit, której członkowie wspólnie pracują nad rozwojem umiejętności komunikacyjnych i liderskich.

Monika Krzyżanowska

President of the Foundation
Studentka Uniwersytetu Psychologii Społecznej w Warszawie. Pasjonatka zdrowej kuchni, aktywności fizycznej i motywacji z niej płynącej. Wieczna optymistka, zawsze z uśmiechem i radością oraz pozytywną energią. Wie, że wszystko co wiąże się z pomocą musi zacząć się od nas samych. Maluje obrazy i tworzy artystyczne collage. Wrażliwa na sztukę i obrazy. Nagrywa filmy, które cechują emocje.

Pierre - Philippe Mathieu

Scientists
Pierre-Philippe pasjonuje się innowacją oraz naszą planetą: jej pięknem, delikatnością i złożoną dynamiką. Jego obecną rolą w ESA jest pomoc naukowcom, innowatorom oraz zwykłym obywatelom w użytkowaniu zaawansowanej technologii (takiej jak dane satelitarne), aby móc lepiej monitorować, rozumieć oraz chronić naszą planetę poprzez odpowiedzialne wykorzystanie jej ograniczonych zasobów naturalnych. Pierre-Philippe ukończył studia na Uniwersytecie w Liège w Belgii uzyskując tytuł magistra inżyniera Nauk o Ziemi. Uzyskał doktorat w dziedzinie Klimatologii na Uniwersytecie w Louvain w Belgii oraz dyplom z Zarządzania w Szkole Biznesowej Uniwersytetu w Reading w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich 20 lat zajmował się monitorowaniem i modelowaniem środowiska: od teledetekcji przez modelowanie danych po zarządzanie ryzykiem pogodowym.

Radosław Pazura

Actor
Mogliśmy zobaczyć go w ponad 70 produkcjach filmowych, a Jego sam głos usłyszeć dodatkowo ponad 30 razy w różnego rodzaju dubbingach. Poza karierą aktorską, naszego prelegenta kojarzyć możemy z Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego, której celem jest niesienie pomocy osobom bezdomnym i potrzebującym. Jej fundatorem jest właśnie Pan Radosław.

Usamah Afifi

Aeronautical Engineer, Coach
Inżynier lotnictwa i absolwent MBA. Prowadzi działalność w zakresie coachingu i doradztwa, nowych technologii, badań i rozwoju. Jest także wykładowcą na studiach MBA w Polsce i zagranicą. Entuzjasta spójności wewnętrznej, poszukiwania własnej drogi, korzystania z najlepszych praktyk Jest zwolennikiem teorii, że biznes to fajna przygoda gdzie wszyscy mogą być zwycięzcami. Na wielu szczeblach kariery korporacyjnej, od konsultanta do prezesa firmy IT, przez 17 lat dojrzewał do decyzji o prowadzeniu własnego biznesu (planował to zrobić w ciągu 2 lat po skończeniu studiów ;-) Dwa lata temu wykonał "skok na głęboką wodę" i od tego czasu założył ..trzy firmy.

Organizing team

Katarzyna
Kolys

Warsaw, Poland
Organizer

Kacper
Domański

Warszawa, Poland
Co-organizer
  • Agata Nowicka
    Partnerships/Sponsorship
  • Marcin Białek
    Marketing/Communications