PiotrkowskaStreet
x = independently organized TED event

Theme: Catch the moment

This event occurred on
June 10, 2017
10:00am - 5:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Łódź, Łódzkie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Teatr im. Stefana Jaracza
Kilińskiego 50
Łódź, Łódzkie, 90-257
Poland
Event type:
Standard (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Piotrkowska­Street events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Beata Jałocha

Jak to jest, kiedy pewnego dnia przychodzi Ci się zmierzyć z czymś, czego podświadomie bałeś się dotąd najbardziej, pracując jako fizjoterapeuta. Gdy życie stawia Cię po drugiej stronie lustra i w jednej chwili zamienia Cię miejscami z pacjentem, z którym do tej pory pracowałeś, a którym teraz sam się stajesz. Opowiem jak wygląda to "nowe życie", jak istotna jest w nim uważność, otwartość oraz zrozumienie. Wszystko po to, aby trudne doświadczenia powoli, lecz systematycznie przekuwać w siłę, motywację i wartości, które w przyszłości mogą pomóc innym.

Beata Kapcewicz

Beata Kapcewicz - na co dzień jest przedsiębiorcą i inwestorem oraz prezesem grupy kapitałowej Momentum Way. Autorka książek i artykułów w zakresie osobistej skuteczności, szczęścia i przywództwa, m.in.: "52 nawyki szczęściarzy", "4 role lidera". Od 15 lat pomaga przedsiębiorcom, liderom i edukatorom w Polsce i za granicą dokonywać zmian w życiu zawodowym oraz prywatnym i wchodzić na kolejny etap rozwoju.

Jogo Jankowska

Agnieszka Yogo Jankowska - wokalistka i songwriterka z Łodzi. Od czasów liceum starała się pogodzić naukę z muzyką. Od 2010 zdecydowała się na rozpoczęcie pracy nad własnym materiałem. Owocem tej działalności było demo “The Unknown Artist”, a pochodząca z niego piosenka “Harpy” znalazła się z w finale drugiej edycji konkursu Skoda Auto Muzyka. Ważnym krokiem było rozpoczęcie współpracy z brazylijskim muzykiem i trenerem wokalnym Wagnerem Barbosą. Obecnie Yogo tworzy materiał na kolejny album, łączy pop z elementami angolańskiego i brazylijskiego afro, miesza język angielski z portugalskim oraz pracuje z muzykami z Brazylii oraz Angoli. Poza działalnością muzyczną pasjonuje się kulturą afrobrazylijską oraz panafrykańską, tańczy kizombę oraz bachatę, a od początku 2016 organizuje autorskie eventy “LuzoFonia”, które mają na celu promowanie kultury obszarów posługujących się językiem portugalskim.

Justyna Kozulska-Biesiada

Justyna Kozulska-Biesiada - od 2005 roku zajmuje się różnymi sztukami cyrkowymi (żonglerka, ekwilibrystyka, taniec z ogniem). W 2008/2009 roku uczyła się technik tańca w powietrzu w Barcelonie, w szkole Rogelio Rivell. W latach 2007-2010 brała udział w organizacji Międzynarodowego Festiwalu Kuglarskiego Altergrawitacja. Jest także jedną z założycielek Studenckiego Koła Żonglerskiego, animatorką sceny kuglarskiej w Toruniu ( 2005-2010) i w Łodzi gdzie koordynuje działania Carnival – Otwartej Przestrzeni Cyrkowej ( 2010-2017). Ukończyła kurs pedagogiki cyrku (Dyplom Ministerstwa Edukacji). Od 2009 Prezes Fundacji Miasto Projekt.

Maciej Zasada

Maciej Zasada - hybrid Technical Lead at UNIT9. Armed with a Masters degree in Informatics and Stanford certificate in Machine Learning he primarily specialises in advanced VR and AI. His body of work includes a mind-blowing 3D web experience 'Star Wars: Lightsaber Escape', Emmy winning dual screen Chrome Experiment 'Just a Reflektor'.

Magdalena Malicka

Magdalena Malicka - po latach pracy w korporacjach i osobistej przemianie, postanowiła jako wykładowca, trener, coach i praktyk biznesu dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi, inspirując ich do zmiany, pokonywania słabości oraz realizacji marzeń i planów. Na "Catch the Moment" opowie o odnoszeniu sukcesów i budowaniu pewności siebie.

Olle Bergman

Olle Bergman - swedish communications consultant, public speaker & professional writer with a passion for science, language, history & people. Project leader for Crastina – a network of influencers who believe science and tech can be communicated in a more engaged and professional way. Proud Polonium Foundation Ambassador.

Piotr Cieszewski

Piotr Cieszewski - mieszanka doświadczenia, siły, wrażliwości i pasji. Przez 10 lat menadżer w korporacji budowlanej Skanska, w 2015 r. ekspert w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. W 2002 r. został najmłodszym dyrektorem oddziału w stu dwudziestoletniej historii jednej z największych korporacji budowlanych świata i zarządzał grupą 600 pracowników. Był liderem 70 zrealizowanych w Polsce inwestycji drogowych i mostowych. Prywatnie mąż i ojciec, maratończyk, taternik - zdobywca m.in. Mount Everest.

Robert Gwiazdowski

Robert Gwiazdowski – dr hab. nauk prawnych, profesor Uczelni Łazarskiego, adwokat, doradca podatkowy, przewodniczący Rady Programowej Centrum im. A. Smitha, przewodniczący Rady Nadzorczej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. W niezwykle barwny sposób przybliża Polakom zagadnienia ekonomiczne. Jego liczne komentarze prezentują poglądy wolnorynkowe, wskazując na biurokrację i zbyt wysokie podatki jako główne bariery wzrostu ogólnego dobrobytu.

Organizing team

Elena
Pawęta

Warsaw, Poland
Organizer