WSB
x = independently organized TED event

Theme: Serce czy rozum?

This event occurred on
February 14, 2017
10:00am - 5:20pm CET
(UTC +1hr)
Wroclaw, Dolnośląskie
Poland

Wielu z nas staje przed dylematem: czy to miłość i pasja powinny być głównym motywatorem działań czy raczej chłodne kalkulacje, programy komputerowe i intelekt? Spotkamy się w gronie ekspertów z branży IT, marketingowej i bankowej aby podyskutować o tym, skąd czerpać siłę do osiągania sukcesów biznesowych. Nowe technologie coraz bardziej wypierają z działań człowieka jego emocje. Czy to dobrze? Na to i wiele innych pytań postaramy odpowiedzieć sobie w gronie do którego zaprosiliśmy min. informatyka, psychologa oraz... humanitarnego robota!

Wyzsza Szkola Bankowa we Wroclawiu
ul. Fabryczna 29/31
building B, hall 005
Wroclaw, Dolnośląskie, 53-609
Poland
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­W­S­B events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Robot EuGenius

Gienek to robot humanitarny stworzony przez firmę General Robotics Chętnie wchodzi w interakcje z ludźmi. Często sam inicjuje kontakt. Znudzony światem sztywnych robotów, postanowił zamieszkać wśród ludzi. Świetnie sprawdza się w roli przewodnika — wita gości, wskazuje drogę, opowiada ciekawe historie i udziela niezbędnych informacji. Wyraża emocje za pomocą gestów i mimiki. Prowadzi aktywne życie na FB.

Aga Gajownik

Trener, konsultant, manager projektów. Pomaga przedsiębiorcom w przekuwaniu wielkich pomysłów w jeszcze większe przedsięwzięcia i ich synchronizacji z życiem osobistym. Specjalizuje się w tworzeniu i wizualizacji planów biznesowych, poprawie efektywności działań biznesowych oraz treningach z prezentacji i networkingu. Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Middlesex w Londynie oraz magisterskie na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pracowała z takimi organizacjami jak Sukces Pisany Szminką, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. TEDxWarsaw oraz akceleratory startupów w Polsce. Wielkiej Brytanii i Brazylii. Obecnie mieszka w Londynie, dużo gotuje, jeździ do pracy na rowerze, organizuje hackathony dla nastolatków, a wieczorami tańczy forró.

Andrzej Gruszka

Od ponad siedmiu lat zajmuje się szeroko rozumianą komunikacją. Doświadczenie zdobywał przy projektach z obszaru public relations i social mediów. Obecnie pracuje w agencji marketingu zintegrowanego Mind Progress Group, gdzie specjalizuje się głównie w działaniach z obszaru content marketingu i public relations. Odpowiada również za projekty wizerunkowe agencji i jej promocję. Jest także koordynatorem cyklu konferencji „Marketing Progress” oraz redaktorem naczelnym kwartalnika o tej samej nazwie, jest wykładowcą. Publikuje regularnie w mediach branżowych, m.in. w „Marketing w Praktyce”, Brief.pl, Interaktywnie.com czy „Marketer+”.

Beata Staszków

Jest menedżerem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy w Polsce i Wielkiej Brytanii oraz potwierdzonymi sukcesami w zakresie poprawy jakości świadczonych usług w instytucjach non-for-profit, uczelniach wyższych oraz firmach konsultingowych. Po ukończeniu studiów MBA, rozpoczęta pracę jako konsultant biznesowy i interim menedżer w firmach potrzebujących wsparcia w czasie kompleksowych procesów restrukturyzacyjnych. Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź. Pasja: czytanie literatury, słuchanie muzyki poważnej i yoga.

Izabela Boryczka

Psychoterapeutka z kilkunastoletnim doświadczeniem, założyciel i szef Centrum Pomocy Psychologicznej Alter Ego we Wrocławiu. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu wykładów i szkoleń. Współrealizator Kampanii Społecznych „Trzymaj Formę” i „Pozytywnie Zakręcone”.

Jacek Kotarbiński

Uznany ekspert z zakresu marketingu strategicznego, komercjalizacji innowacji i zarządzania sprzedażą. od 1990 Roku aktywnie wspiera przedsiębiorstwa w zakresie rozwoju. Autor bestsellerów: „Sztuka Rynkologii”, „Sztuka Marketingu”, „Druga Sztuka Marketingu”, „Trzecia Sztuka Marketingu”. Keynote wielu konferencji branżowych, trener biznesu, doradca zarządów. Mentor startupów w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym w Gdyni i Inkubatorze Starter w Gdańsku. Felietonista Forbes Polska, juror konkursów Superbrands, EFFIE Awards, PRCH Retail Awards, POPAI Poland Awards. Bloger „Harvard Business Review Polska”. Jego książka „Sztuka Marketingu” Została bestsellerem iTunes w kategorii „Biznes”. Studiował Ekonomię i Zarządzanie w Niemczech, Austrii i Polsce. Doktorant Uniwersytetu Gdańskiego. Wykładowca Questus/Chartered Institute of Marketing, Akademii Leona Koźmińskiego, Wyższej Szkoły Bankowej, Uniwersytetu Gdańskiego. Laureat konkursu Blog Roku 2012 Onet.pl w kategorii „Blogi Profesjonalne i Firmowe”. Autor publikacji w „Marketingu w Praktyce” i „Marketer Plus”. Pomysłodawca kultowego fanpage'a Bareizmy Wiecznie Żywe. Autor bloga o sztuce marketingu kotarbinski.com.

Jacek Skrzypczyński

Międzynarodowy coach przywództwa oraz życiowy przewodnik top menedżerów i ich zespołów. Wyróżniony przez magazyn Forbes jako najlepszy trener w Polsce. Założyciel Kuźni Mistrzów — szkoły coachów-liderów we Wrocławiu. Autor licznych artykułów w zakresie zarządzania i przywództwa oraz książki Wyprawa na Szczyty Marzeń. Jako alpinista ma na koncie nowe drogi w Tatrach i Afryce, północne ściany Alp i Gór Skalistych oraz wyprawy na Alaskę, w Himalaje i do Patagonii. Poprowadził ponad 100 wypraw edukacyjnych dla organizacji.

Konrad Olejarczyk

Dba o użyteczność korzystania z usług finansowych. Po studiach na Heriot-Watt University w Edynburgu trafił na wymagający rynek polskiej bankowości elektronicznej. Od tego czasu, w ułożonym świecie finansów, mówi o ludziach i empatii w projektowaniu. Był odpowiedzialny za to, jak wygląda dziś aplikacja CA24 Mobile. Na co dzień pracuje nad Fintechami i rozwojem elektronicznych kanałów banku, zawsze stawiając na dobry i praktyczny User Experience. Interesują go wszystkie nowe technologie, naiwnie poszukuje wyjaśnienia zjawisk wszechświata. Najgorszym uczuciem darzy źle wykorzystywane statystyki.

Leszek Wolany

Chief Marketing Officer, Coders Lab. Z rynkiem reklamy związany od 2005 roku. Doświadczenie zdobywał pracując m.in. dla PKO BP: IBM, Danone. Specjalizuje się w wykorzystaniu narzędzi digital, które wspierają rozwój biznesu W Coders Lab odpowiada za działania marketingowe wspierające rozwój biznesu, branding i komunikację.

Marcin Szczupak

Kierownik działu raportów medialnych PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Współtworzył pierwszą w Polsce agencję specjalizującą się w analizie mediów — Media Navigator. Specjalista w zakresie badań mediów — ma ponad jedenastoletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Konsultant medialny, autor analiz marketingowych i badań public relations. Pracował nad projektami dla kilkuset korporacji międzynarodowych, ministerstw, urzędów, agencji marketingowych i PR. Interesują go nowe media, rozwój wykorzystanie technologii w przekazie informacji, zagadnienia public relations marketingu, sprzedaży i zarządzania.

Marek Lecko

Trener, doradca, coach z 20-letnim doświadczeniem menedżerskim w jednostkach prywatnych i publicznych. Twórca programu szkoleniowego dla szkół Akademia Umiejętności Foucault oraz studiów podyplomowych Master of Management in Education. Głównymi obszarami zainteresowania są efektywne procesy komunikacyjne, wywieranie wpływu, autoprezentacja i... przewidywanie przyszłości - kierując się maksymą Petera Druckera — „jeżeli nie możesz przewidzieć przyszłości, spróbuj ją wykreować”. Współautor i prowadzący projekty szkoleniowe dla jednostek administracji państwowej, samorządów, podmiotów sektora prywatnego (MŚP) oraz dla placówek edukacyjnych w całym kraju. Prowadzi wykłady w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. W życiu równoległym, od 20 lat zajmuje się profilaktyką HIV/AIDS.

Marzena Mazur

Doktor psychologii (UW), psycholog biznesu, mentorka i doradca wyższej kadry menedżerskiej. Praktyk biznesu z 15-letnim doświadczeniem menedżerskim. Pasjonatka eksperymentów psychologicznych i mechanizmów rządzących ludzkimi zachowaniami. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów i Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Pomysłodawczyni i współzałożycielka Klubu Kobiet Mówiących na Głos. Od 2000 roku pracuje jako mentorka i doradczyni biznesowa. W 2011 została prezydentem polskiego oddziału International Institute of Coaching and Mentoring. Od 2009 współpracuje z Radiem TOK FM prowadząc autorskie audycje, najpierw „Na własnej skórze”, a od 2011 roku „Strefę Szefa” — pierwszą na polskim rynku audycję o zarządzaniu. Występuje jako ekspert w programach telewizyjnych, jest autorką artykułów naukowych i kilkudziesięciu publikacji w prasie branżowej i codziennej.

Paweł Tkaczyk

Zarabia na życie opowiadaniem historii. Napisał dwie książki: „Zakamarki marki” oraz „Grywalizacja” – obie znalazły się na pierwszym miejscu listy bestsellerów OnePress, „Zakamarki marki” zdobyły tytuł Marketingowej książki roku 2011. Pisze regularnie do branżowych czasopism, takich jak „Brief” czy „Marketing w praktyce”. Prowadzi wystąpienia publiczne, wykłady i szkolenai. Pomaga klientom w opowiedzeniu ich historii. Mąż Patrycji, ojciec Pawełka i Wiktorii. Miłośnik starych horrorów i filmów s-f. Nałogowy komputerowiec i gadżeciarz, zapalony fan nowych technologii, kinomaniak.

Piotr Mazur

Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego SA. Od ponad 20 lat związany z sektorem bankowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w pracy w międzynarodowych grupach finansowych działających w Europie, LISA i Ameryce Południowej. Pracę, tuż po studiach na kierunku Organizacja i Zarządzanie na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, rozpoczął w Banku BPH. Następnie przez wiele lat związany z Bankiem Zachodnim, a po połączeniu z Bankiem Zachodnim WBK. Od stycznia 2013 roku, jako Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, odpowiada za zarządzanie ryzykiem w tej instytucji. Jest członkiem rad nadzorczych, rad wierzycieli, członkiem i przewodniczącym kluczowych komitetów zarządzania ryzykiem.

Rafael Badziag

Nazywany Łowcą Miliarderów, jeździ od 3 lat po świecie i spotyka się z najlepszymi przedsiębiorcami na ziemi, którzy jednocześnie są najbogatszymi ludźmi naszych czasów. Na podstawie jego doświadczeń i wywiadów z 24-oma miliarderami obala kilka mitów, jakie krążą w opinii publicznej o tych najzamożniejszych. Te zadziwiające historie sprawiają, że innymi oczyma spojrzysz na świat i najzamożniejszych jego mieszkańców.

Robert Marczak

Education Manager w Landingi.pl. Każdego dnia przeszukuje internet w poszukiwaniu nowych landingów. Pomysłodawca i współautor kursu #dobrylanding, dzięki któremu dowiesz się jak zrobić dobrą stronę. Chętnie dzieli się wiedzą, na blogach i wydarzeniach branżowych. Prywatnie mąż i ojciec, fan nowych technologii i sportów walki. Uzależniony od tatuaży i Twittera.

Tomasz Bąkowski

Człowiek od projektów specjalnych wymagających innowacyjnego podejścia i sprawnego wdrażania zmian. Konsultant ds. innowacji, facylitator kreatywności, który pomaga przedsiębiorcom i zarządzającym wyprzedzać konkurencję, szybciej i lepiej rozwiązywać problemy w firmie oraz wdrażać przełomowe usprawnienia. Od 2010 roku pracuje wyspecjalizowanymi metodami kreatywnymi m.in. opracowanymi dla agentów CIA. W dorobku ma ponad 1000 przeszkolonych menedżerów i specjalistów oraz kilkadziesiąt projektów wdrożeniowych. Zanim założył firmę BrainWorx Consulting m.in. kierował projektami zmian i usprawnień w sieci logistycznej UPS SCS oraz tworzył nowe arkusze europejskiego planu marketingowego podczas praktyk w firmie Bosch Power Tools GmbH w Stuttgarcie. W pracy zawodowej kieruje się mottem z cytatu Alberta Einsteina: We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them.

Organizing team

Marek
Kowalczyk

Warsaw & Wroclaw, Poland
Organizer

Seweryn
Jakubiec

Warsaw, Poland
Co-organizer