Warsaw
x = independently organized TED event

Theme: Crunchtime

This event occurred on
March 23, 2017
10:00am - 5:00pm CET
(UTC +1hr)
Warsaw, Mazowieckie
Poland

Our eighth major event brings you many perspectives on the problems and challenges facing us today. Our speakers cover a broad range of subjects, from communities living on trash heaps to municipal planning, and from the refugee crisis to radicalisation – presenting their take on likely solutions based on their expertise.

Multkino Złote Tarasy
Złota 59
Warsaw, Mazowieckie
Poland
Event type:
Standard (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Warsaw events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Jazzpospolita

Jazzpospolita - zespól założony w 2008 roku w Warszawie, tworzący muzykę na pograniczu jazzu, post-rocka i elektroniki. W ciągu ośmiu lat działalności wydał sześć płyt i zagrał 300 koncertów.

Mohini Dance Group

Mohini Dance Group to zespół tańca indyjskiego, który powstał w 2008 roku. Ma na koncie wiele występów na prestiżowych festiwalach kulturowych. Tancerki razem tworzą, występują i regularnie wyjeżdżają do Indii, gdzie pod okiem uznanych mistrzów doskonalą się w klasycznych tańcach indyjskich.

Adam Wiśniewski

Adam Wiśniewski is a director at PwC Poland in Drone Powered Solutions team. Adam leads the team which consists of professionals with various background – from management consultants with business experience to engineers and photogrammetry and cartography specialists. In recent years, he has focused on practical implementation of drone enabled services, such as data gathering, cloud GIS/ortho processing and asset maintenance and construction supervision. He holds a Master’s Degree from Warsaw School of Economics in Finance and Banking, as well as BVLOS Certificate for drone operators.

Agata Stafiej-Bartosik

Agata leads the international organization Ashoka in Poland and is its fellow since 2001. She is dedicated to reshaping public opinion by educating the civil sphere on the effective use of media. By working to create alliances among media professionals, marketing executives, and changemakers, she brought attention to shared problems in Poland and in Serbia.

Andrzej Kruczyński

Andrzej jest byłym oficerem GROM, uczestnikiem działań specjalnych i misji zagranicznych. Wszechstronnie wyszkolony w zakresie operacji antyterrorystycznych oraz działań sił specjalnych. Obecnie niezależny ekspert, trener, doradca, edukator do spraw bezpieczeństwa. W latach 2009-2014 Szef Bezpieczeństwa na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie w okresie budowy we współpracy z państwowymi instytucjami bezpieczeństwa stworzył parasol ochronny tzw. nadzoru pirotechnicznego. Tam też pełnił funkcję kierownika ds. bezpieczeństwa na większości imprez masowych, w tym wszystkich spotkań piłkarskich w ramach EURO 2012 rozgrywanych w Warszawie.

Asia Pyrek

Asia jest muzykiem, kompozytorem i autorem piosenek. Pracy z głosem uczyła się m.in. u Bobbiego McFerrina. Obecnie kończy pracę nad płytą (muzyka, teksty, wokal), którą nagrała z najbardziej znanymi muzykami na Kubie - min. Buena Vista Social Club i Afro-Cuban All Stars. Jest fotografem - laureatką Pierwszego Konkursu Fotograficznego National Geographic, współautorką 4 książek podróżniczych, a jej zdjęcia publikowały takie magazyny jak National Geographic, Traveler, Prime, Poznaj Świat miesięcznik i wiele innych. Współtworzyła też Muzeum Emigracji w Gdyni, jeżdżąc na jego zamówienie przez pół roku dookoła świata (czego efektem była także książka „Światy równoległe" wydana przez National Geographic). Jest jedyną w Polsce Tancerką Słońca (6 tańców) w rezerwacie Czarnych Stóp z Kanady. Jest też zaadoptowana przez to plemię – jej adoptowani rodzice pochodzą z plemienia Czarnych Stóp i Ojibua.

Edi Pyrek

Edi - mentor, negocjator, doradca marketingowy, podróżnik, pisarz, filmowiec (tworzył min. seriale dla TVP.pl i Discovery) i terapeuta. To również przedsiębiorca, zajmuje się wprowadzaniem polskich firm do Chin oraz członek Think Tanku odpowiedzialnego za raport Polska 2013-2023. Pracował jako negocjator pokojowy pomiędzy szefami afgańskich plemion po 9.11. Pracował także jako negocjator w biznesie i polityce w tym m.in z polską ambasadą po Smoleńsku. Szkolił 3 polskich premierów, marszałka sejmu, ministrów, posłów i był coachem prof. Zbigniewa Religi w czasie kampanii prezydenckiej. Tancerz Słońca zaadoptowany przez kanadyjskie plemię Czarnych Stóp. Ze względu na swoje doświadczenie jako terapeuta pracuje społecznie jako trener z więźniami.

Jakub Kreft

Kuba swoją przygodę z robotyką zaczął już na przełomie gimnazjum i liceum, kiedy to w ręce wpadł mu robotyczny zestaw klocków LEGO. Jest Prezesem Koła Naukowego Automatyki i Robotyki Robomatic, a w tym roku również głównym koordynatorem Turnieju Robotów mobilnych Robomaticon: Turniej Robotów Mobilnych 2017! Jego największym sukcesem było zdobycie finansowania na projekt autonomicznego robota wyścigowego na międzynarodowe zawody w Kanadzie już na pierwszym roku studiów. W wolnych chwilach jest fanatykiem nurkowania, płyt winylowych i dobrej whisky.

Małgorzata Cholewa

Gosia jest właścicielką małej firmy, technologiem żywienia i pedagogiem w jednym. Przez lata tworzyła targi turystyczne, współpracowała z magazynem lifestylowym HIRO. Organizuje wyjazdy prasowe, eventy, konferencje i imprezy korporacyjne. Prywatnie: podróżniczka, lokalna patriotka – od miejsca w którym się wychowała po osiedle, gdzie dziś mieszka. Fotograf amator i poetka, która lubi gotować dla sąsiadów. W pewnym momencie swojego życia odkryła, że przeszłość jest równie ważna co przyszłość dlatego stała się kolekcjonerką historii rodzinnych. To zmieniło wszystko. Stała się kronikarzem własnej rodziny!

Marcin Sadowski

Marcin studiuje Mechatronikę na Warsaw University of Technology. Już na pierwszym roku wstąpił do koła naukowego “Robomatic”, a w 2016 r. wraz ze swoim zespołem przygotował Robomaticon: Turniej Robotów Mobilnych. To wydarzenie z roku na rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem mediów i publiczności. Marcin rozwija swoje umiejętności programistyczne również poza uczelnią. Założył z bratem i kolegą firmę tworzącą aplikacje mobilne i webowe.

Marta Bradshaw

Marta to absolwentka Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, mieszkała w Grecji, Zimbabwe i Wielkiej Brytanii. Jej działalność opisać można jako couchsurfing dla miłośników jedzenia. Marta założyła Eataway, platformę dzięki której możemy zaprosić do siebie gości na wspólne jedzenie. Celem Eataway jest ograniczanie ilości odpadów, rozwój lokalnych społeczności i przede wszystkim integracja ludzi.

Olga Kozierowska

W 2008 Olga Kozierowska roku stworzyła pierwszą w Polsce organizację, kompleksowo wspierającą rozwój kobiet i nagłaśniającą ich sukcesy na skalę ogólnopolską. Autorka programów radiowych "Sukces Pisany Szminką" i "Stand up Start up” emitowanych na antenie Radio ZET Chillii. W połowie marca 2017 ukazała się jej książka pt. "Mój przyjaciel kryzys".

Oskar Skibski

Oskar to absolwent Informatyki na Uniwersytecie Warszawskim, w roku 2014 uzyskał tytuł doktora. Obecnie zatrudniony jako badacz uniwersytecki i oddany wykładowca. Zarządza dwoma dużymi projektami o całkowitym budżecie ponad jednego miliona złotych. Jego specjalizacja to rozwiązania kooperacyjne w teorii gier i analiza sieci. Efektem jego badań są między innymi analizy sieci społecznościowych i siatek terrorystycznych. Prezentował swoje osiągnięcia naukowe na całym świecie, od Buenos Aires i San Francisco po Singapur i Tokio. Poza swoją działalnością na uczelni współpracuje z Ministerstwem Finansów w zakresie analizy i oceny ryzyka oraz zapobieganiu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu działalności organizacji terrorystycznych.

Paweł Gora

Paweł - Matematyk i informatyk, pasjonat nauki i nowych technologii. Zajmuje się m.in. sztuczną inteligencją i optymalizacją transportu. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim. Odbywał staże w Microsoft, Google, CERN i IBM Research. Występował na najlepszych na świecie uczelniach i konferencjach.

Priya Prakash

Founder of London-based award-winning Design for Social Change (D4SC) Priya’s focus is improving public infrastructure planning and development in real-time, by combining big data with active citizen engagement. Before D4SC, Priya led the global design team as Head of Mobile Phone User Experience at Nokia. At the BBC, she was lead-designer and co-inventor of iPlayer with joint patents.

Przemysław Modrzewski

Przemek od ponad dekady działa w branży marketingu internetowego. Autor kilku książek z zakresu marketingu w Google. Jeden z pierwszych oficjalnych trenerów Google w Polsce w zakresie reklamy w wyszukiwarce oraz analityki internetowej. Obecnie pracuje w Google Poland. Zajmuje się doradztwem dla najbardziej obiecujących startupów i firm eksportowych w zakresie wykorzystania danych i tworzenia strategii globalnej ekspansji. Autor bloga MarketingLAB. Instruktor nurkowania, nurek techniczny i jaskiniowy.

Resina (Karolina Rec)

Wiolonczelistka, kompozytorka, muzykoterapeutka.

Wojtek Wilk

Wojtek is the President of the Polish Center for International Aid (PCPM), which provides humanitarian and development assistance in 8 countries in Asia, Africa and Europe. Former SGH lecturer.

Zbyszek Pawlak

Zbyszek - Lider i inicjator licznych projektów społecznych i biznesowych z wieloletnim doświadczeniem w rozwoju zasobów ludzkich w kontekście wielokulturowości. Autor, gościnny wykładowca akademicki, mówca międzynarodowy. Przez ponad 10 lat mieszkał i pracował w Środkowej Azji, biorąc udział w licznych projektach edukacyjnych, humanitarnych i biznesowych w takich krajach jak Kazachstan, Uzbekistan, Afganistan i Kaukaz. Aktualnie mieszka w Wielkiej Brytanii gdzie prowadzi własną działalność gospodarczą zatrudniając pracowników z Europy Wschodniej oraz prowadzi firmę w Środkowej Azji.

Organizing team

Ralph
Talmont

Warsaw, Poland
Organizer

Adam
Liwiński

Warsaw, Poland
Co-organizer
 • Agata Dziekan
  Team member
 • Aleksandra Dudek
  Production
 • Aliaksey Narko
  Team member
 • Artur Piszek
  Team member
 • Iryna Oleksiuk
  Team member
 • Maria Skołożyńska
  Team member