BydgoszczSalon
x = independently organized TED event

Theme: Made By Poland - Nie z tej ziemi

This event occurred on
February 24, 2017
12:00am - 12:01am CET
(UTC +1hr)
Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Poland

Żywot człowieka jest niesamowity, od zarania dziejów się rozwijamy. Przechodziliśmy wiele etapów, które dzisiaj odkrywamy i nazywamy. Mówimy o epoce kamienia, gdzie człowiek rozpoczął przekształcać otoczenie na swoje wyobrażenie, następnie była epoka brązu, w której obserwujemy powstawanie pierwszych cywilizacji. Epoka żelaza jest przełomem, za jej panowania powstają takie cywilizacje jak starożytna Kartagina, bądź Rzym, a człowiek panuje już nad otaczającym go światem, przynajmniej tym ówcześnie znanym.
Epoka starożytna się kończy, a z nią zaczyna się epoka wielkich odkryć i podróży. Człowiek w swojej naturze ma zdobywanie, a nieprzebrane obszary wodne i nieskończona chęć osiągania rzeczy wielkich przez rasę ludzką daje nam takich podróżników jak Krzysztof Kolumb, bądź Ferdynand Magellan, nic już nie stoi na drodze człowieka, czy aby na pewno?
Bardzo szybko obracamy nasze oczy ku niebu, zadając sobie pytania a co gdyby człowiek w jakiś magiczny sposób się tam wzniósł? A co jeśli nie jesteśmy jedynymi żyjącymi istotami we wszechświecie? Właśnie te pytania zadawali sobie myśliciele następnych epok, aby móc w końcu zrealizować swoje upragnione marzenie! Najpierw Związek Radziecki wystrzelił swojego Sputnika, potem Amerykanie po raz pierwszy wysłali człowieka na księżyc, a nasze możliwości stawały się coraz bardziej niewyobrażalne. Następnym celem stał się Mars…
Kolejna konferencja TEDxBydgoszczSalon, już po raz kolejny będzie nosiła nazwę „Made by Poland” z podtytułem „Nie z tej ziemi”. Nie bez przyczyny nasza zapowiedź jest w ten sposób sformułowana. Jeden z naszych prelegentów zajmuje się projektowaniem i budową łazików marsjańskich, którego będziemy mieli okazję zobaczyć na konferencji! Nie może Was zabraknąć na kolejnym niesamowitym wydarzeniu, jakim jest TEDxBydgoszczSalon… zaprosiliśmy niecodziennych prelegentów, gwarantujemy pełne wiedzy ekscytujące chwile i jeszcze coś ekstra...

Wyższa Szkoła Bankowa Bydgoszcz
Fordońska 74
Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie, 85-719
Poland
Event type:
Salon (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Bydgoszcz­Salon events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Justyna Barys

Justyna Barys – biotechnolog, Young Graduate Trainee z ESA - European Space Agency czyli Europejskiej Agencji Kosmicznej. W swojej pracy naukowej zajmuje się bio-regeneracyjnymi systemami podtrzymywania życia.

Michał Barciś

MIchał Barciś z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego opowiada w jaki sposób działania zespołu Continuum Rover Team UWr pomagają w przygotowaniu się do podbojów czerwonej planety. Towarzyszy mu Aleph1 - wielokrotnie nagradzany łazik marsjański. Zespół Continuum Rover Team zdobył 3 miejsce w 2016 roku na University Rover Challenge (w Utah) !!!!

Mikołaj Zieliński

Mikołaj jest jednym ze 100 kandydatów na astronautę w ramach międzynarodowego projektu Mars One, którego celem jest ustanowienie pierwszej stałej kolonii ludzkiej na planecie Mars.

Organizing team

Lukasz
Karwacki

Bydgoszcz, Poland
Organizer

Krzysztof
Kerl

Bydgoszcz, Poland
Co-organizer