PiotrkowskaStreetSalon
x = independently organized TED event

Theme: Fundamenty

This event occurred on
March 13, 2016
5:00pm - 9:00pm CET
(UTC +1hr)
Łódź, Łódzkie
Poland

Wyobraź sobie, że uczenie się nie kojarzy się wyłącznie z szarymi murami i obowiązkiem, a zamiast tego staje się fascynującą i wciągającą przygodą. Sposobem rozwijania pasji, kreatywności, a także przydatnych w życiu umiejętności.

To jest możliwe! Przecież wszyscy mamy siłę sprawczą i możemy zmieniać edukację i sposób w jaki ona działa.
Tym razem sięgamy do podstaw. Zajmiemy się fundamentami skutecznej edukacji. Zajmiemy się tym co jest najważniejsze dla skutecznego rozwoju ludzi i społeczeństw.

Powiedzmy tak nowoczesnej edukacji i sprawmy, by stała się ona dostępna dla każdego.
O ile większość z nas uważnie czyta instrukcje obsługi sprzętu, o tyle nie koncentrujemy się na instrukcjach obsługi naszej głowy – jak się uczyć, rozwijać, pobudzać naszą kreatywność.
Pragniemy, aby Salon „Fundamenty” stał się miejscem w którym znajdziemy sposób na to, abyśmy zrozumieli fundamenty na jakich tworzymy świat.

Każdy z naszych prelegentów jako specjalista w swojej dziedzinie zaprezentuje inny rodzaj podejścia do nowoczesnej edukacji. Jak zwykle będzie dużo wiedzy, praktyki i wymiany doświadczeń i przemyśleń. Wszystko to w atmosferze sprzyjającej wymianie uśmiechów, doświadczeń i inspiracji.

Restauracja Przerwa
Wólczańska 128/134
Łódź, Łódzkie, 95-200
Poland
Event type:
Salon (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Piotrkowska­Street­Salon events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Anna Janicka

Pomysłodawca i twórca Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Łódzkiej
Pomysłodawca i twórca Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Łódzkiej. Autorka programów: ŁUD, ŁUD dla Absolwentów, ŁUD dla Nauczycieli, ŁUD dla Siedmiolatków, Wolontariat (VIP, Studencki, Junior). Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia jednostki PŁ, w szczególności dot. to: zarządzania jednostką, tworzenia oferty edukacyjnej dla dzieci i młodzieży, doboru tematów, wykładowców, materiałów edukacyjnych i promocyjnych współpracy z innymi podobnymi jednostkami w kraju i zagranicą. Posiada wyróżnienie „Dama sukcesu 2008” oraz dwukrotną nominację „Łodzianina Roku”.

Bożena Będzińska-Wosik

Nauczycielka i dyrektorka Szkoły Podstawowej
Współinicjatorka polskiej „Budzącej się szkoły” - oddolnej inicjatywy, stawiającej sobie za cel szukanie nowego modelu szkoły, która będzie lepiej odpowiadać potrzebom uczniów w XXI wieku. Zarządzana przez nią Szkoła Podstawowa nr 81 w Łodzi jest pierwszą publiczną „budzącą się szkołą” w Polsce. Od kilku lat wdraża zmiany w swojej szkole, budując w niej przestrzeń przyjazną uczeniu się.

Karolina Mikołajczak-Stasiak

Pedagog
Karolina Mikołajczak-Stasiak, z wykształcenia i pasji pedagog, jest dyrektorem merytorycznym Fundacji „11 Muz Innowacje w Kulturze” oraz trenerką i facylitatorem. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. we Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, gdzie badała metody edukacji i prowadziła zajęcia dla zróżnicowanych kulturowo grup młodzieży, przedstawicieli organizacji pozarządowych i biznesu. Fascynują ją procesy projektowania szkoleń i dobierania efektywnych metod do osiągnięcia maksymalnych rezultatów. Wierzy, że człowiek może nauczyć się wszystkiego - należny znaleźć tylko sposób.

Krzysztof Jaworski

Pedagog, trener
Pedagog specjalny, trener edukacyjny, koordynator programu Mistrzowie Kodowania, członek grupy Superbelfrzy RP, laureat konkursu Innowacyjny Nauczyciel 2013. Pasjonat wszystkiego co związane z nowoczesnym podejściem do edukacji.

Organizing team

Elena
Pawęta

Warsaw, Poland
Organizer