Loodusele
x = independently organized TED event

This event occurred on
October 22, 2011
Tallinn
Estonia

Our event will bring together persons working in the field of recycling, nature conservation, environmental law, economy, agriculture, civil society, and forestry. Speakers are personalities and bright professionals both from Estonia and abroad. They are invited to analyze, to reroute, to plan and to increase understanding of our common environment. There are so many of us on Earth, and space is getting densified. Still, we hope too find enough space for everyone!
----
Lendoraval, inimesel ja teistel, kes Eesti maal ja meres oma elu elavad, peaks siin hea olema. Paljudele näib, et keskkonnakaitse ongi suunatud peamiselt lendoravate, pringlite, nahkhiirte ja mitmete teiste siinsete asukate elutingimuste parandamiseks ja -ruumi hoidmiseks ning piiratakse enamasti vaid ühe liigi – inimese – tegevust.
Nõnda on tihti küsitud, kes siis meid, inimesi, kaitseb? Ent äkki needsamad piirangud suunavadki meid sinnapoole, kus meil kõigil oleks hea? Kas saame aru, et vaid metsa võttes viskame sealt välja kodukoha leidnud kaasmaalased, arvestamata selle ökosüsteemi toimimist nii elurikkuse kui inimesele soodsa keskkonna hoidjana. Samuti, kui prügi viia metsa, ei ole see pahategu üksnes metsale, vaid ka majandusele, mille käekäik aitab inimesel end kas halvasti või hästi tunda. Sest jäätmeid metsa pannes me viskame ära taaskasutatava ressursi, majanduse käibevahendi, ja selle arvelt kaevab keegi kuskil mõnda maavara seda hoogsamalt. Või kui enda liikumas hoidmiseks elektrit toodame, kas selleks ainumas viis on ikka augu kaevamine (augu kaevamine enesele)?
Väljavaateid enda ja teiste heaolu tagamiseks otsime konverentsil TEDxLoodusele.

Looduse saar / Rocca al Mare School
Tallinn, 10117
Estonia
See more ­T­E­Dx­Loodusele events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Mart Jüssi

Meresõitja, mereuurija ja hülgemees, ELFi asutaja ning nõukogu liige. Read tema sulest: „Hüljest läheb meil kindlasti veel vaja kui head naabrit, kelle käekäik näitab meie oskust oma elukeskkonna, sealhulgas kalapõllu eest hoolitseda, sest kuni on veel hülged kala söömas, jätkub seda ka inimesele.“ Oma kõnes puudutab ta Läänemere kaitset ja hülgeelu.

Aleksei Lotman

Üks roheline vanamees. Oma erinevates ametites on tegelenud looduskaitse ja maaelu ühitamisega ligi kahekümne aasta jooksul. Tema kõne käsitleb põllumajanduse inim- ja keskkonnasõbralikku korraldust.

Joan Marc Simon

Zero Waste ja GAIA Euroopa koordinaator Tal on majandusharidus ning ta on mitmeid aastaid töötanud Brüsselis, mõjutades Euroopa jäätmekäitluse ja maavarade alase seadusandluse väljatöötamist. Kõnes käsitleb ta taaskasutust ja prügivaba elukorraldust.

Ken Webster

Ellen MacArthuri sihtasutuse haridusjuht. Tema lugu on majandusest – selle tsirkulaarsest vormist, mille kohta toob ta esile järgneva: "Palju tehakse juttu meie ajastu mitmetest kriisidest, ent eriti ei kõnelda võimalustest muuta majandusmudelit nõnda, et see kosutaks loodust ja taastaks sotsiaalset kapitali. Tsirkulaarne majandus on raamistik, mis kasvavate energia- ja toorainehindade tõttu tundub tööstusele üha paeluvam."

Rene Tammist

Energeetikaekspert. Tegutsenud energeetika valdkonnas Euroopa Parlamendis Euroopa Liidu tasandil. Hetkel taas keskendunud Eestile, asudes tööle Taastuvenergia Koja juhatajana ja seadnud eesmärgiks Eesti elektritootmise üleviimise taastuvenergiale, mille kohta ka kõne.

Kristina Mänd

Praxise Akadeemia programmijuht. Tema töö on viinud teda erinevatesse riikidesse juhtima ja nõustama kodanikuühendusi, seda koostöös valitsusasutuste, ülikoolide ja ettevõtetega. Alates 2000. aastast on Kristina ka vabatahtlik ja talguline ELFi kui ka WWFi korraldatud looduskaitselistel talgutel. Oma kõnes keskendub teemale, miks ja kuidas mina saan olla hea kodanik, tegutsedes vabatahtlikult looduskaitse valdkonnas.

Leili Mihkelson

Erametsaomanik ja pensionär Vändra lähistelt. Pärast põliste talumaade tagastamist on ta tegelenud oma metsa majandamisega, eriti metsaistutuse ja hooldusega, aga ka pärandkultuuri säilitamisega. Suurimaks tunnustuseks peab 2001. a. Eesti parima talumetsamajandaja ja 2009. a. Pärnumaa parima erametsaomaniku tiitlit. Leili peab inimese tähtsaimaks oskuseks elada säästlikult, austada loodust ja elu – sellest ka tema kõne.

Hannes Veinla

Keskkonnaõiguse dotsent, Eesti keskkonnaõiguse kodifitseerimise ekspertgrupi juht. Üks väheseid Eesti keskkonnaõiguse ja Euroopa Ühenduse keskkonnaõiguse elluviimisega seotud probleemide tippasjatundjaid. Tema nõuanded ja vaated toimuvale toovad meid unistustest juriidiliste nüansside juurde. Nõnda ka tema kõnes: Loodus ja majandus keskkonnaõiguse vaatepunktist.

Tõnis Meriste

Eesti Energia keskkonnajuht. Räägib põlevkivi kasutamisest tänapäeval ja lähimate aastate perspektiivis.

Jaan Pehk

Muusik ja heli- ning luulelooja. Oleme kutsunud ta üritust avama lugudega, mis kõneleks loodusest, majandusest ja nende vahel tihtilugu tekkivatest vastuoludest.

Gaute Kivistik

Tuntud ka kui Rohke Debelakk. Eesti humorist, ajakirjanik ja muusik. Tema ärksad uudised äratavad unisemagi inimese, sedapuhku vaatab maailmale keskkonnauudiste formaadis.

Organizing team

Oliver
Kadak

Tallinn, Estonia
Organizer
 • Agni Kaldma
  Member of Organizing Team; Emergencies and volunteers
 • Edgar Spongolts
  Member of Organizing Team
 • Elina Kivinukk
  Member of Organizing Team; On-stage host
 • Helen Kask
  Member of Organizing Team
 • Henri Laupmaa
  Member of Organizing Team
 • Ivar Tamm
  Member of Organizing Team; PR and Media
 • Jannus Jaska
  Member of Organizing Team
 • Jüri-Ott Salm
  Member of Organizing Team; On-stage host
 • Kadri Kontus
  Member of Organizing Team; Stage design
 • Kadri Kütt
  Member of Organizing Team; PR
 • Kaur Sinissaar
  Member of Organizing Team; Translator
 • Kertu Hool
  Member of Organizing Team; PR and digital media
 • Kristiina Kübarsepp
  Member of Organizing Team; Assistant
 • Maria Lee Liivak
  Member of Organizing Team; Translator
 • Oliver Kadak
  Member of Organizing Team
 • René Lasseron
  Member of Organizing Team; Web
 • Taivo Lints
  Member of Organizing Team; Speaker preparation
 • Tanel Kärp
  Member of Organizing Team; Design
 • Teve Floren
  Member of Organizing Team; Speaker preparation
 • Triin Sinissaar
  Member of Organizing Team; Translator