Toruń
x = independently organized TED event

This event occurred on
November 13, 2016
1:00pm - 7:00pm CET
(UTC +1hr)
Toruń, Kujawsko-pomorskie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Centrum Kulturalno Kongresowe Jordanki
aleja Solidarności 1
Toruń, Kujawsko-pomorskie, 87-100
Poland
See more ­T­E­Dx­Toruń events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Artur Wachowicz

Urodzony w 1989, radomianin. W wieku 21 lat przeżył wypadek na rowerze, w wyniku którego jest sparaliżowany od barków w dół. Przez półtora roku zmagał się z depresją i powikłaniami po operacji. Porusza się na elektrycznym wózku inwalidzkim. Dziś analityk internetowy, od niedawna mąż, mówca motywacyjny, twórca internetowy i działacz społeczny. Motywuje ludzi do działania, do świadomego przeżywania i do walki o marzenia. Stworzył projekt Tetrotrip, w którym wraz z żoną i przyjaciółmi przejechał 12 krajów Europy specjalnie przystosowanym busem. Podczas podróży przełamywał bariery mentalności i te fizyczne sypiając w aucie na dziko i narażając się na różne niebezpieczeństwa. Sprawdzali też jak przystosowana i otwarta na osoby niepełnosprawne jest Europa.

Dorota Zawadzka

Psycholog rozwojowy i doradca rodzinny. W latach 1992-2005 wykładowca w katedrze psychologii rozwoju a następnie psychologii wychowawczej na Wydziale Psychologii UW. Popularyzuje wiedzę z zakresu wychowania i psychologii rozwojowej w ramach wykładów i szkoleń dla nauczycieli. Prowadzi szkolenia motywacyjne oraz warsztaty dla pracowników korporacji. Zyskała popularność jako prowadząca program „Superniania” na antenie telewizji TVN. Zasiada jako przedstawicielka Polski w Radzie PEGI (Paneuropean Electronic Games Index).

Jakub Górnicki

Pasjonują go nowe media oraz reportaż multimedialny. Od ponad 10 lat jest z nimi w drodze. Z żoną Anną współtworzy bloga Podróżniccy.com. Na co dzień pracuje w Fundacji ePaństwo.

Jerzy Rafalski

Z wykształcenia astronom, z pasji miłośnik gwiazd i planet, a z zawodu popularyzator kosmosu. W przedszkolu zafascynował go Wielki Wóz, w szkole podstawowej zbudował pierwszą lunetę z okularów babci, w liceum zajmował się ogólnopolskimi obserwacjami komet, a na studiach fascynował się największymi w Polsce teleskopami. W toruńskim Planetarium pracuje od początku, tworząc wielkoformatowe animacje kosmosu i popularyzując astronomię nie tylko pod kopułą, na wystawach i spotkaniach, ale także przelewając swą pasję na papier, festiwale nauki, czy na anteny wielu ogólnopolskich programów telewizyjnych i radiowych. Przeżył i zrelacjonował niejedno zaćmienie Słońca i Księżyca, rój meteorów, zorzę polarną i głębię rozgwieżdżonego nieba od Paranal do Spitsbergenu.

Marcin Ogdowski

Marcin Ogdowski (ur. 1976 r.). Dziennikarz i korespondent wojenny (Irak, Afganistan, Ukraina); nazywany pierwszym polskim blogerem wojennym. Pracował w „Nowościach”, „Przeglądzie”, „Super Expressie”, a od 2007 r. w Interia.pl. Autor wielokrotnie nagradzanego blogu zAfganistanu.pl, dziś bloguje na bezkamuflazu.pl. Pisarz, autor reportażu „zAfganistanu.pl. Alfabet polskiej misji” (2011 r.) oraz trzech wojennych powieści – „Ostatni świadek” (2013 r.), „(Nie)potrzebni” (2014 r.) i „Uwikłani” (2015 r.). Fotoreporter, współautor albumu „Polski Afganistan” (2014 r.). Był wielokrotnie doceniany za przedstawianie wojska i wojny w obiektywny oraz nowoczesny sposób. To laureat m.in. „Zielonej Gruszki” (2011 r.), „Małopolski Dziennikarz Roku 2009”, „Proobronny Dziennikarz 2015 roku”. Odznaczony Brązowym” (2008 r.) i Srebrnym (2010 r.) „Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Wyróżniony także „Buzdyganem” (2013 r.), nagrodą uchodzącą za wojskowego Oskara.

Natalia Hatalska

Analityk, obserwatorka trendów, autorka bloga hatalska.com i bestsellerowej książki „Cząstki przyciągania”. Absolwentka UG i AE w Poznaniu, stypendystka prestiżowego programu Joseph Conrad Scholarship, absolwentka London Business School w UK. Doświadczenie zawodowe zdobywała w takich firmach jak Young Digital Planet, NIVEA Polska, Wirtualna Polska, Universal McCann. Prelegentka i panelistka na najważniejszych polskich i europejskich konferencjach poświęconych nowym technologiom, komunikacji i trendom. Członek Rady Marek w konkursie Superbrands. Członek Rady Ekspertów ThinkTank. Nagrodzona przez Geek Girls Carrots za bycie wzorem kobiety zajmującej się nowymi technologiami. Nominowana przez magazyn Brief do tytułu Człowiek Mediów Roku 2013. Od lat współpracuje z firmami, instytucjami publicznymi i organizacjami społecznymi jako shadow consultant i niezależny ekspert w takich obszarach jak: prognozowanie trendów, doradztwo strategiczne, komunikacja marketingowa.

Paweł Surgiel

Konstruktor, projektant, przedsiębiorca. Założyciel i CEO firmy BIVROST™, która tworzy i produkuje rozwiązania dla przemysłu wideo formatu 360 stopni oraz transmisji live 360. Producent i reżyser małych form filmowych dla cinematic VR. Wprowadził BIVROST™ do międzynarodowego konsorcjum OSVR, wspierając tym samym branżę w rozwoju technologii wideo 360 stopni. Prelegent licznych konferencji technologicznych, popularyzator oraz ewangelista nowych trendów, zaangażowany w projekty badawcze i szkoleniowe z obszaru wirtualnej rzeczywistości. Prywatnie fascynat mikrolotnictwa cywilnego i bezzałogowych statków powietrznych. W wolnych chwilach buduje zbroję Iron Mana.

Sławomir Koper

Historyk, absolwent Wydziału Historycznego UW. Autor m. in.: Tajemnic i sensacji świata antycznego, Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzymie, Śladami pierwszych Piastów, Wędrówek po Polsce piastowskiej, Spaceru po Lwowie, Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej. Specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i dziejach inteligencji w PRL. W swoich książkach stara się pokazać historię „z ludzką twarzą”. Wychodząc z założenia, że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest ważną częścią biografii każdego człowieka, porusza tematy z reguły pomijane przez innych badaczy. Sławomir Koper w listopadzie 2013 r. został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzację historii w społeczeństwie, a w listopadzie 2015 r. odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Organizing team

Artur
Jabłoński

Toruń, Poland
Organizer