Katowice
x = independently organized TED event

Theme: Dla odmiany

This event occurred on
November 19, 2016
11:00am - 5:00pm CET
(UTC +1hr)
Katowice, Śląskie
Poland

UWAGA! Na wydarzenie obowiązują bilety do nabycia pod adresem: http://tedxkatowicedlaodmiany.evenea.pl/.
___________________________________________

Dla odmiany...

Dla odmiany... zmieniliśmy w tym roku nazwę na TEDxKatowice.

Dla odmiany... zapraszamy na pierwsze całodniowe wydarzenie.

Dla odmiany... wysłuchasz 13 prelegentek i prelegentów, opowiadających o zmianach i odmianach w swoim życiu, firmach, organizacjach, społecznościach oraz świecie.

Wystąpią:
Paweł Jaworski,
Barbara Nawrocka,
Marcin Czubak,
Paweł Klikowicz,
Marcin Domański,
Ola Budzyńska,
Krzysztof Sarnecki,
Bernadetta Prandzioch,
Adrian Górecki,
Natalia Bażowska,
Katarzyna Mikołajczyk,
Jarosław Czaja,
Piotr Konarski
i Tomasz Piekot.

Dla odmiany... poznasz blisko 500 osób, które tak jak Ty kochają TED i TEDx.

TED a TEDx - o co tu chodzi?
TED (Technology, Entertainment and Design - Technologia, Rozrywka i Design) - to konferencje naukowe organizowane przez amerykanska fundację TED, której głównym mottem jest popularyzacja „idei wartych rozpowszechniania”. Oprócz oficjalnych konferencji TED istnieją także TEDx (TEDx, x – Independently Organized Event), niezależne i organizowane lokalnie konferencje przypominające formatem TED, podlegające niektórym regułom TED zawartych w udzielanej ich organizatorom przez TED licencji. W Polsce można je znaleźć pod nazwą TEDxSalon lub TEDxNazwa Miasta, jak TEDxKatowice. :)

Spotykamy się w sali koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. Zacisze 3 w Katowicach.

Do zobaczenia już 19 listopada!
Dla odmiany / For THE change.
...
Jak przebiega spotkanie?
Przygotuj się na całodniową konferencję z 3 panelami po 3-4 prelegentów, plus niespodzianki. Każde wystąpienie trwa maksymalnie 18 min. Podczas przerw zaprosimy Was na poczęstunek, urozmaicimy czas „Otwartym mikrofonem” oraz wzajemnym poznawaniem uczestników.

Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Śląskiego.

#inosilesia

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Wojewódzka 33
Katowice, Śląskie, 40-026
Poland
See more ­T­E­Dx­Katowice events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Adrian Górecki

Z urodzenia Ślązak, z wyboru przedsiębiorca, szkoleniowiec i trener.
Adrian Górecki realizuje swoją misję zmiany świata na dwóch poziomach – lokalnym i globalnym. Założył pierwsze śląskie biuro językowe PoNaszymu.pl, brał udział w tłumaczeniach m.in. menu telefonów Samsung. Prowadzi też firmę GóreckiGroup, które specjalizuje się w szkoleniach z komunikacji, głównie w branży medycznej. Od lat działa na rzecz poprawy jakości życia pacjentów z rzadkimi chorobami na całym świecie, sam choruje na agammaglobulinemię Brutona.

Barbara Nawrocka

Współzałożycielka kolektywu "Palce Lizać"
Barbara Nawrocka to współzałożycielka kolektywu "Palce Lizać", który podejmuje poważne tematy życia społecznego w niepoważny sposób - urządzając pikniki na stacji kolejowej lub rozbijając namiot pomiędzy blokami.

Bernadeta Prandzioch

psycholog i certyfikowany terapeuta
Bernadeta Prandzioch zawodowo pracuje jako psycholog biznesu – prowadzi szkolenia, doradza w zakresie komunikacji, marketingu i PR. Autorka publikacji naukowych, a także popularyzujących wiedzę z zakresu psychologii. Zaangażowana w działalność społeczną, w ramach której wspiera pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz prowadzi grupę terapeutyczną dla Dorosłych Dzieci Alkoholików.

Jarosław Czaja

CEO Future Processing
Jarosław Czaja został wyróżniony w rankingu Pulsu Biznesu „500 menedżerów”, promującym najlepszych polskich przedsiębiorców. Przygodę z projektowaniem zaczął od dziecięcej fascynacji tworzeniem gier komputerowych. W ciągu 16 lat, jego firma przekształciła się z jednoosobowej działalności gospodarczej w firmą technologiczną działająca na globalnym rynku oprogramowania, zatrudniającą 700 osób i realizującą projekty dla klientów z Europy Zachodniej. W czasie TEDxKatowice: Dla odmiany odpowie na pytanie: Jak technologia może na lepsze odmienić nasze życie?

Katarzyna Mikołajczyk

Koordynatorka programu Otwarte Miasta w Fundacji ePaństwo.
Katarzyna Mikołajczyk we współpracy z kolejnymi polskimi urzędami pokazuje jak udostępnienie danych z cyfrowych szuflad urzędów może poprawić życie mieszkańców.

Krzysztof Sarnecki

Zawodowy negocjator, ekspert w dziedzinie marketingu, sprzedaży i efektywnego zarządzania.
Od wielu lata pomaga firmom i organizacjom wprowadzać zmiany. Opowie o tym, dlaczego to jest takie trudne i jak mądrze to robić?

Marcin Czubak

Szef kuchni
Marcin Czubak to szef kuchni ze Śląska.

Marcin Domański

Inżynier telekomunikacji
Marcin Domański w wolnych chwilach "Ćwiczy z Pendolino". Teleexpress wpisał go do galerii osób pozytywnie zakręconych a nam opowie dlaczego kocha transport publiczny.

Natalia Bażowska

Artysta
Natalia Bażowska ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny oraz z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2010 roku obroniła doktorat w Katedrze i Klinice Psychiatrii SUM - „Ocena emocji wywołanych przekazem wizualnym u osób cierpiących na depresję”. Pokazywała prace na wystawach indywidualnych m.in. w Blanca Soto Gallery (Pamięć zewnetrzna, Madryt, Hiszpania,2016), Tabakalera (12 na minutę, San Sebastian, Hiszpania, 2016).

Ola Budzyńska

Pani Swojego Czasu
Ola Budzyńska, Pani Swojego Czasu, uczy kobiety jak wziąć czas w swoje ręce i zarządzać nim po swojemu oraz po co w ogóle to robić.

Paweł Jaworski

filozof i urbanista
Paweł Jaworski to kurator warszawskiej wystawy "W budowie" i katowickiej "Apetyt na radykalną zmianę" o urbanistycznej historii 150-lat Katowic.

Paweł Klikowicz

koordynator i social media ninja kampanii Dawca.pl - Bądź świadomym dawcą narządów
Paweł Klikowicz to koordynator i social media ninja kampanii Dawca.pl - Bądź świadomym dawcą narządów, zaszczepiający ideę transplantacji w polskim społeczeństwie. Doktorant z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, charakteryzujący się dużym pokładem altruizmu. Społecznik w 100%, dający z siebie wszystko. Wielki fan doktora House’a, miłośnik piękna w każdej postaci. Lubi dobrą muzykę, kino i podróże. Wyznaje zasadę: myśl pozytywnie – działaj kreatywnie!

Piotr Konorski

Astronauta
Piotr Konorski ukończył astronomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i aktualnie jest członkiem "Araucaria Project" - międzynarodowego zespołu astrofizyków badających skalę odległości we Wszechświecie. W oparciu o obserwacje w światowej klasy obserwatoriach astronomicznych, jego badania skupiają się na układach gwiazd zaćmieniowych oraz gwiazdach pulsujących. Eksploracja Kosmosu interesuje Piotra również w wymiarze astronautycznym – w bieżącym roku został wybrany jednym z polskich analogowych astronautów i bierze udział w budowie pionierskiego, polskiego kosmicznego habitatu M.A.R.S.

Tomasz Piekot

Językoznawca i komunikolog, współautor poradnika dla autorów tekstów użytkowych (Sztuka pisania). Kierownik i współtwórca Pracowni Prostej Polszczyzny.
Tomasz Piekot to językoznawca i komunikolog, trener komunikacji interpersonalnej i społecznej. Nauczyciel akademickiego w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor książek „Dyskurs polskich wiadomości prasowych” i „Język w grupie społecznej”. Kierownik i współtwórca Pracowni Prostej Polszczyzny. Adwokat prostego języka, który od 7 lat odmienia język firm i urzędów.

Organizing team

Pawe
Wyszomirski

Katowice, Poland
Organizer