PiotrkowskaStreet
x = independently organized TED event

Theme: Tętno zmian

This event occurred on
September 26, 2015
11:30am - 6:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Łódź, Łódzkie
Poland

Tętno zmian! Łódź każdego dnia zmienia się na lepsze, rozwija nowe idee, wprowadza innowacje, po prostu… tętni życiem. Damy temu wyraz już wkrótce, bo 26 września w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych podczas konferencji TEDxPiotrkowskaStreet.

Co dokładniej będzie się działo? To będzie dzień pełen inspiracji, pasjonujących historii i kreatywnych pomysłów. Na scenie pojawią się ciekawi mówcy, a każdy z nich wygłosi autorską prezentację nawiązującą do hasła przewodniego naszego wydarzenia, czyli „Tętna zmian”.

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych (AOIA)
Zachodnia 54
Łódź, Łódzkie, 90-403
Poland
See more ­T­E­Dx­Piotrkowska­Street events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Anna Dyląg

Scientist, entrepreneur, passionate about environment and ecology
“Jak stać się świadomym konsumentem i producentem energii? Co robić by nie być zależnym od krajów dostarczających nam ropę i gaz? Energetyka obywatelska jest odpowiedzią na te pytania”. O idei zmian społecznych w tej dziedzinie opowie nam Anna Dyląg – pasjonatka ekologii i ochrony środowiska, naukowiec i przedsiębiorca. Już 26 września w Łodzi!

Estera Flieger

Historiography researcher
What a job of a historian looks like? How do they deal with controversial topics like the Holocaust? Estera Flieger shares how to overcome historical dilemmas.

Grzegorz Belica

Vicepresident of FabLab organisation in Łódź
„Jak zmieniać lokalne społeczności za pomocą idei otwartych warsztatów fabrykacji, prototypowania i tworzenia? Jak oddolnie stworzyć ekosystem narzędzi i wiedzy, tym samym dając wielu osobom zasoby do realizacji najbardziej odjechanych konstrukcji i projektów?”. O wyciąganiu marzeń z szuflady 26 września opowie Grzegorz Belica, wiceprezes fundacji FabLab Łódź i kolejny prelegent #TEDxPiotrkowskaStreet.

Katarzyna Szafranowska

Speed learning expert, book author
“Tradycyjna szkoła od dawna nie spełnia swojej roli, bo ani nie przygotowuje do pracy zawodowej teraz, ani tym bardziej do wyzwań przyszłości”. Rewolucja w edukacji? Koniec z tradycyjną szkołą? Poznajcie Katarzynę Szafranowską, ekspertkę i trenerkę w dziedzinie nowoczesnych technik uczenia się.

Krzysztof "Fabian" Zięba

Breakdancer, choreographer, coach
Przed Wami Krzysztof „Fabian” Zięba – tancerz-instruktor, coach, człowiek pełen pasji oraz wiary w potencjał ludzi! Jest również organizatorem międzynarodowego festiwalu tanecznego Art of Breaking oraz założycielem fundacji o tej samej nazwie. W trakcie ‪#‎TEDxPiotrkowskaStreet‬ będziecie mieli okazję nie tylko posłuchać o breakingu, ale i zobaczyć jego występ na własne oczy.

Marek Kądziela

Jazz guitarist
Marek Kądziela – gitarzysta jazzowy, kompozytor, pedagog. Absolwent The Carl Nielsen Academy of Music Odense w Danii. Zwycięzca konkursów, animator kultury, prowadził wielokrotnie warsztaty jazzowe, wykłady oraz wydarzenia kulturalne w Polsce i za granicą.

Piotr Kowalski

Expert of Polish Association of the Deaf, sign language interpreter
Polityk społeczny. Ekspert ds. osób z niepełnosprawnością. Związany z Polskim Związkiem Głuchych.

Piotr Pustelnik

Alpine and high-altitude climber
Inżynier chemik, alpinista i himalaista. Zdobywca Korony Himalajów i Karakorum.Jako trzeci z polskich himalaistów zdobył wszystkie 14 szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m.

Rafael Badziag

Entrepreneur, ultramarathoner, book author
„Tylko ci, którzy ryzykują, że pójdą za daleko, mają szansę odkryć, jak daleko można zajść”, to motto przyświeca Rafaelowi. Rafael Badziag to przedsiębiorca, autor motywacyjny i anioł biznesu, który przemierza świat biorąc udział w najtrudniejszych wyprawach i zawodach typu ultramaratony, ekspedycje polarne i alpinistyczne.

Sylwia Kurzela

Radio presenter
Sylwia, “łodzianka nie z urodzenia, lecz z wyboru”, jest prezenterką związaną z Radiem Eska Łódź. Ponadto, na Uniwersytecie Łódzkim kształci się również jako przyszły Trener Biznesu.

Włodek Markowicz

Youtuber, book author
Wlodek Markowicz tworzy wideo w internecie od 2008 roku. Współautor popularnego programu rozrywkowego Lekko Stronniczy i książki Lekko Stronniczy – Jeszcze Więcej. Obecnie tworzy filmy na YouTube sygnowane własnym imieniem i nazwiskiem. Współpracował z takimi markami jak Tyskie, Heineken, Orange, Lidl, Nokia, Microsoft, Canon i wiele innych.

Organizing team

Elena
Pawęta

Warsaw, Poland
Organizer