KrakówSalon
x = independently organized TED event

Theme: Wspólny Mianownik

This event occurred on
January 15, 2015
6:00pm - 8:00pm CET
(UTC +1hr)
Kraków, Małopolskie
Poland

W 15 stycznia na Uniwersytet Jagiellońskim odbył się pierwszy z cyklu TEDxKrakówSalon, kolejne dwa odbędą się również na krakowskich uczelniach.

Głównym hasłem TEDxKrakówSalon jest „wspólny mianownik” czyli przestrzeń uczelniana, która ma spajać świat nauki i szeroko pojętego biznesu. Nasi prelegenci to ludzie, którzy wychodząc z uczelni z wiedzą czysto uniwersytecką wykorzystują ją do propagowania i promowania nauki wśród innych, tworzenia autorskich projektów, zarażania ludzi pasją, czy też po prostu do zakładania własnej firmy i tworzenia produktów mających na celu poprawę życia i komfortu ludzi.

Było to pierwsze z trzech wydarzeń TEDxKrakówSalon, które planujemy w zorganizować w pierwszym półroczu 2015 roku. Kolejne odbędzie się na Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie.

Auditorium Maximum UJ
Krupnicza 33
Kraków, Małopolskie, 31-123
Poland
See more ­T­E­Dx­Kraków­Salon events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Krzysztof Koscieliak

Krzysztof Koscialak is the Director of the Institute of the Near and Far East at the Jagiellonian University, an Orientalist and Byzantinologist. He's also an ordained priest, and a passionate traveller, and an example of how wearing a cassock doesn't restrict your thinking and openness to learning about other faiths. Dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Absolwent PATi WSPiM UJ, członek Komitetu Nauk Orientalistycznych PAN oraz Komisji Bizantynologicznej Polskiej Akademii Nauk. Ks. Prof. to także zapalony podróżnik. Jest przykładem na to że noszenie sutanny nie ogranicza myślenia i nie przesłania światopoglądu szczególnie jeśli chodzi o naukę o innych systemach religijnych.

Monika Koperska

Chemist, scientist, PhD student, but above all else, a person with a passion and mission for promoting science to everyone, including the youngest. In 2012, she won the first edition of Poland's FameLab contest, and reached second place in FameLab International. Currently she awakens curiosity among kids and young people by working with KidsLab, UniKids, PAD, the Children's University and the "Profession Scientist" campaign. Chemik, naukowiec, doktorantka, ale przede wszystkim osoba z wielką pasją i misją propagowania nauki wśród nawet tych najmłodszych. W 2012 zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu Famelab w Polsce i laureatka 2 miejsca na poziomie ogólnoświatowym Famelab International. Obecnie rozbudza ciekawość u dzieci i młodzieży współpracując z np. KidsLab, UniKids, PAD, Uniwersytetem Dzieci. Ambasadorka Nauki w kampanii MNiSW „Zawód Naukowiec”.

Organizing team

Ewa
Spohn

Krakow, Poland
Organizer
  • Tomek Pytko
    Organiser (UJ)
  • Hania Żurek
    Organiser (UJ)
  • Krystian Meresiński
    Organiser (AGH)