RawaRiverSalon
x = independently organized TED event

Theme: Uśmiechnij się!

This event occurred on
October 26, 2014
3:00pm - 5:00pm CET
(UTC +1hr)
Katowice, Śląskie
Poland

Zaspraszamy na ostatni w tym roku TEDxRawaRiverSalon. Na pocieszenie chcemy porozmawiać z Wami o uśmiechaniu się. Podobno Polacy mało się śmieją. Czy tak jest naprawdę?

Ron Gutman, amerykański przedsiębiorca społeczny, opowie w swojej prezentacji TEDTalk (wideo) ile można zyskać uśmiechając się codziennie. Jego zdaniem na podstawie szerokości uśmiechu można przewidzieć czy ktoś zostanie prezydentem USA, czy wybitnym graczem football'u amerykańskiego? Według brytyjskich naukowców jeden uśmiech stymuluje nasz organizm równie pozytywnie, jak prezent w postaci 16 tys. funtów.

Reggie Watts, wokalista i komik, opowie o niuansach prezentacji TEDTalk. Postara się nie tylko słowami, ale i dźwiękami przybliżyć sens uśmiechu, wszechświata i w ogóle wszystkiego.

Wśród mówców na żywo spotkamy dwie niezwykłe osoby: Agnieszkę Pytlik i Patryka Laksę.

Ona - zawodowo społecznik, a prywatnie mama aktywista, przemycająca własnym i nie tylko własnym dzieciom postawy obywatelskie wykorzystując formę obywatelskiej bajki. Autorka idei bajek obywatelskich. Przekonana o tym, iż postawy obywatelskie można, należy i powinno się kształtować od samiutkich początków kształtowania jakichkolwiek postaw ludzkich. W dodatku wszystko to robi nie tracąc uśmiechu na twarzy.

Życiorys Patryka nie należy do kabaretowych. Od dziecka zmaga się z Dzięciecym Porażeniem Mózgowym. Gdyby nie siła rodziców i pomoc wielu przyjaciół, Patryk zapewnie nie stałby na scenie i nie współtworzył jednego z najbardziej oryginalnych polskich kabaretów - Drzewo A Gada. Słuchając go na pewno hasło "Uśmiechnij się!" nabierze dla Was nowego wymiaru.

Zapraszamy również na główną konferencję TEDxRawaRiver - Rośnij! Odbędzie się 22 listopada w Teatrze Korez. Więcej szczegółów już wkrótce!

Strefa Centralna
Pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice, Śląskie
Poland
See more ­T­E­Dx­Rawa­River­Salon events

Organizing team

Pawel
Wyszomirski

Katowice, Poland
Organizer