RawaRiverSalon
x = independently organized TED event

Theme: Ciało - co Cię podnieca?

This event occurred on
July 20, 2014
4:00pm - 7:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Chorzów
Poland

20 lipca do godz. 16.00 Twoje ciało wyprodukuje około 200 miliardów nowych komórek, czyli 1 proc. wszystkich, z których jest zbudowane. Tego dnia zespół TEDxRawaRiver zaprasza do Kontenerów Kultury (http://goo.gl/q1LBpz) w Parku Śląskim na wydarzenie "Ciało - co Cię podnieca?".

Ciało to nasz osobisty interfejs między zwojami mózgu, a wszechświatem. Dzięki niemu możemy odbierać wszystko wokół nas i kontaktować się z innymi ludźmi. Programem lipcowego spotkania, zespół TEDxRawaRiver stara się zachęcić do spojrzenia na własne oraz innych ciała i zwrócenia uwagi na emocje przy tym wywoływane.

Spotkanie otworzą dwie prezentacje z wideo-archiwum TED.com. Lucy McRae opowie o swoich niezwykłych obrazach malowanych na ludziach. Amerykańska pisarka Mary Roach przedstawi z kolei listę 10 rzeczy, który na pewno nie wiecie o orgazmie.

Na żywo będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć Mariana Folgę - bodypaintera, który w trakcie wydarzenia będzie tworzył swoje kolejne dzieło. O mrocznych stronach handlu ludzkim ciałem i jego rynkowej wartości opowie s. Anna Bałchan ze Stowarzyszenia Po MOC. Dodatkowo odbędą się konkursy z nagrodami, m.in. rzeźbienie ciała w piasku i czynu społecznego 2.0.

Spotkanie 20 lipca to początek nowego sezonu 2014/15 wydarzeń TEDxRawaRiver. Jego motywem przewodnim jest hasło "Rośnij!". W listopadzie w Katowicach odbędzie się konferencja o takim tytule, którą poprzedzać będą cykliczne spotkania.

Park Śląski
Aleja Różana 2
Chorzów
Poland
See more ­T­E­Dx­Rawa­River­Salon events

Organizing team

Pawe
Wyszomirski

Katowice, Poland
Organizer