KrakówCinema
x = independently organized TED event

Theme: Push the envelope

This event occurred on
July 1, 2014
6:30pm - 10:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Kraków, Małopolskie
Poland

ENGLISH VERSION BELOW

Podróże zagraniczne, kursy online dostępne o każdej porze dnia i nocy, z których możemy się uczyć czego dusza zapragnie, praca zdalna z dowolnego miejsca na Ziemi... Niektórzy z nas uważają to wszystko za oczywistość. Ale jeśli świat daje nam dzisiaj tak wiele możliwości, to dlaczego zwykle nie robimy tego, co naprawdę chcemy robić? Lub też, dlaczego ci, którzy podążają za swoimi marzeniami są tak nieliczni?

Jakie są nasze ograniczenia? Skąd się biorą? W jaki sposób możemy je pokonać? A może jest na nie wiele różnych sposobów? Co by się stało, gdyby każdy z nas robił to, o czym marzy? W jaki sposób mogłoby to nas zmienić jako społeczność?

Lipcowe wydanie TEDxKrakówCinema zachęcało do szczerej odpowiedzi na te pytania. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Żarnowska, której teksty pojawiają się na blogu TEDxKraków. Agnieszka wybrała kilka TED Talków, szukając takich prelegentów, którzy wierzą, że nie ma rzeczy niemożliwych.

TEDxKrakówCinema odbyło się we wtorek 1 lipca w kawiarni Pauza In Garden przy ulicy Rajskiej 12 w Krakowie (w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki).

Spotkaliśmy się o 18:30 i zaczęliśmy od przełamania pierwszych lodów. O 19.00 rozpoczęliśmy projekcję, która wraz z dyskusją potrwała do 20:30. Później przeszliśmy do części nieoficjalnej, czyli rozmów i pokonywania granic przy piwie albo koktajlu truskawkowym, co kto lubi.

Wstęp na wydarzenie był wolny. Filmy były wyświetlane po angielsku z polskimi napisami. Dyskusja prowadzona była po polsku i po angielsku.

ENGLISH VERSION STARTS HERE

Travelling abroad, learning anything you want from online courses at anytime, working from anywhere... This is what some of us already take for granted. But if the world is a place with no boundaries any more, why don't we do what we really want to? Or at least, why are those who follow their dreams so rare?

What are our limits? Where do they come from? Is there a way to overcome them? Or maybe are there many different ways? And if everyone did what they really deamed of, how would it change us as a community?

TEDxKrakówCinema in July 2014 encouraged to answer these questions honestly. The meeting was hosted by Agnieszka Żarnowska, a writer in the TEDxKraków team, who had prepared a few TED Talks by speakers who believe nothing is impossible.

TEDxKrakówCinema took place on Tuesday 1 July at Pauza In Garden at ul. Rajska 12 (in the Małopolski Ogród Sztuki building).

We met at 6.30 pm for icebreakers and TEDxKrakówCinema started at 7 pm and finished at 8.30 pm. The discussion continued over drinks from 8.30 pm.

Entry was free. The TED talks were in English with Polish subtitles. The discussion was held in Polish and English.

Pauza In Garden
Rajska 12
Kraków, Małopolskie, 31-124
Poland
See more ­T­E­Dx­Kraków­Cinema events

Organizing team

Agnieszka
Żarnowska

Krakow, Poland
Organizer
  • Agnieszka Żarnowska
    Curator
  • Małgorzata Kuś
    Icebreakers
  • Michał Czaicki
    Technical support