RawaRiverSalon
x = independently organized TED event

Theme: Pierwiastek K – o kobietach dla kobiet

This event occurred on
March 7, 2014
5:00pm - 7:00pm CET
(UTC +1hr)
Katowice, Śląskie
Poland

Jak osiągnąć sukces w życiu zawodowym, odnaleźć w sobie siłę przebicia i asertywność – to tylko niektóre z tematów, jakie zostaną poruszone podczas kolejnego TEDxRawaRiverSalon zatytułowanego „Pierwiastek K – o kobietach dla kobiet”. Z okazji Dnia Kobiet zespół TEDxRawaRiver postanowił przyjąć zaproszenie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i zamiast tradycyjnego goździka dać paniom kilka inspirujących prezentacji TED i TEDx.

Odnaleźć swój PIERWIASTEK K kobiety będą miały okazję już 7 marca w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach przy ul. Opolskiej 15. Spotkanie rozpocznie SWAP PARTY, podczas którego goście będą mieli okazję skorzystać z porad stylistek ze Śląska. Ponadto, dzięki sztabowi ekspertów, panie wezmą udział w praktycznych warsztatach robienia biżuterii i biznesowego makijażu oraz poddają się metamorfozie zmieniając swój wizerunek.

W prezentacji TEDTalk amerykańska dziennikarka Hanna Rosin przedstawi swoją tezę o „końcu mężczyzny”. Analizując od kilku lat dane statystyczne w USA, zauważyła, że w wielu dziedzinach życia to kobiety zaczęły dominować w tym kraju.

Znana modelka Cameron Rusell, której zdjęcia zdobiły okładki m.in. Vogue czy magazynu W, w swojej prelekcji TED opowie o drugiej stronie swojego zawodu. Jej zdaniem sukces, który odniosła jest czystym przypadkiem i wynikiem „loterii genowej”. Szanse na powodzenie zmalałyby wielokrotnie, gdyby zamiast białej miała czarną skórę.

Ewa Mitulska-Wójcik – ślązaczka z wyboru – opowie o projekcie „Silezjanki”. Jest to cykl cotygodniowych spotkań w centrum Katowic mających na celu otwarcie kobiet na rozwój w dziedzinie networkingu i języków obcych. Spotkania mają za zadanie uświadomić kobietom, jakie talenty w nich drzemią, rozwinąć sieć kontaktów, zapewnić wzrost pewności siebie na polu języków obcych, zachęcić do posługiwania się nimi w życiu.

Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
Opolska 15
Katowice, Śląskie
Poland
See more ­T­E­Dx­Rawa­River­Salon events

Organizing team

Pawe
Wyszomirski

Katowice, Poland
Organizer