RawaRiver
x = independently organized TED event

Theme: Rośnij! / Grow!

This event occurred on
November 22, 2014
11:00am - 6:00pm CET
(UTC +1hr)
Katowice, Śląskie
Poland

Już po raz trzeci spotykamy się na śląskiej konferencji TEDxRawaRiver. Tym razem tematem wydarzenia jest hasło "Rośnij!" Nasi prelegenci będą mówić o ideach wartych rozpowszechniania w trzech, przenikających się wymiarach - osobistym, lokalnym i globalnym.

Rozmawiając o rozwoju, dyskusję zaczniemy od poziomu personalnego. Za każdą wielką ideą na świecie stoi człowiek. To od jergo lub jej indywidualnej pracy ze sobą, zaczyna się każdy pomysł, który zmienia nasze otoczenie i planetę.

Dopiero kilkadziesiąt lat temu człowiek uświadomił sobie, że jego działania - często nawet najmniejsze - wpływają na całą Ziemię. Przez wieki rozwój był głównie rozumiany, jako wzrost bogactwa państw i jednostek. Dziś już wiemy, że w wielu wypadkach takie podejście prowadzi prosto do katastrofy lub kryzysów.

Śląsk jest niezwykłym miejscem do prowadzenia takiej dyskusji. Jeszcze 300 lat temu jednym z towarów eksportowych tego regionu była wełna merynosów - owiec, które pasły się na katowickich łąkach. Półtora wieku później cały obszar zaczął zapełniać się technicznymi nowinkami rewolucji przemysłowej. Rozwój industrialny regionu doprowadził do degredacji środowiska i na zawsze zmienił wygląd śląskich miast. Dziś trwa dyskusja o nowej wizji wzrostu regionu.

Wśród wystąpień prelegentów będzie przewijać się pytanie - jak mamy rozwijać się na Śląsku, aby robić to w sposób trwały i przyjazny naszemu otoczeniu i całej Ziemi? Zapraszamy do wzięcia udziału w tej dyskusji.

Bankowa 11a
Katowice, Śląskie
Poland
See more ­T­E­Dx­Rawa­River events

Organizing team

Pawe
Wyszomirski

Katowice, Poland
Organizer