Bill Doyle

Bill Doyle: Shërimi i kancerit me fusha elektrike

550,565 views • 15:35
Subtitles in 28 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Operacioni, kemoterapia dhe radiacioni janë metodat më të njohura për shërimin e tumorit. Në TEDMED, Bill Doyle prezanton një mënyrë të re të quajtur Trajtimi i Tumorit me Fusha, në të cilin përdoren fushat elektrike për ta ndërprerë shumimin e qelizave te kancerit. Ende është në fillim — dhe përdoret vetëm për disa lloje të caktuara të kancerit — trajtimi vjen me një benefit shumë të madh: kualitetin e jetës.

About the speaker
Bill Doyle · Engineer

With his company Novocure, Bill Doyle works to bring breakthrough medical technologies to doctors and patients.

With his company Novocure, Bill Doyle works to bring breakthrough medical technologies to doctors and patients.