Yves Rossy

Yves Rossy: Fluturo me Njeriun Avion

7,919,667 views • 14:48
Subtitles in 30 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

I lidhur tek krahet e një avioni, Yves Rossy është njeriu avion — fluturim i lirë, trupi i tij si një helik rrotulluese, përmbi Alpet Zviceriane dhe në Gryken e madhe. Pas një filmi të shkurter na tregon se si funksionon, Rossy hynë në Skenen globale të TED-it për të ndare eksperiencen e tij rrotulluese të fluturimit.

About the speaker
Yves Rossy · Jetman

With a jet-powered wing attached to his body, Yves Rossy expands the possibilities of human flight.

With a jet-powered wing attached to his body, Yves Rossy expands the possibilities of human flight.